Спеціальні потреби

Петиція проти Януковича на сайті Білого дому стрімко набирає підписи


Звернення до Білого дому є потужною формою донесення позиції громадян до адміністрації Обами і може вплинути на зовнішню політику США
Пізно вночі 26 листопада на офіційному веб-сайті Білого дому з’явилася петиція, яка закликає адміністрацію Барака Обами запровадити персональні санкції проти президента України Віктора Януковича та Кабінету міністрів України. На другу годину дня 27 листопада (за Вашингтоном) під нею підписалася вже 31 тисяча осіб.

Автор цієї петиції, відомий під ініціалами D.G., вимагає встановити персональні санкції проти Януковича та Кабінету міністрів України у разі, якщо президент не підпише Угоди про асоціацію з ЄС під час саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі 29 листопада. До цих санкцій має входити заборона на в’їзд до США та країн ЄС Януковичу і членам родин службовців українського уряду, а також – замороження банківських рахунків компаній, з ними пов’язаними.

Підписатися під петицією дуже легко – для цього треба лише вказати своє ім’я, прізвище, адресу електронної пошти та поштовий індекс. Ані американського громадянства, ані доказу проживання на території США не вимагається. Про підписання цієї петиції можна сповістити усіх своїх друзів на Фейсбуці та чекати, чи збереться під нею 100 000 підписів.

Утім, досягнення необхідної кількості підписів ще не означає автоматичного введення персональних санкцій проти українського президента та членів уряду. Штат Білого дому її перегляне та надішле до відповідних фахівців в уряді. А ті вже дадуть офіційну відповідь, яка буде розміщена на веб-сайті Білого дому та надіслана на електронну пошту усіх підписантів.

Право звертатися до уряду шляхом петицій закріплено в першій поправці до Конституції США. А у 2011 році була створена платформа «Ми, люди», яка дозволяє це робити в електронному вигляді. Таким чином збирати підписи стало набагато легше, і Білому дому довелося відповідати на деякі жартівні звернення, як от – створити зірку Смерті, як у фільмі «Зоряні війни».

Урядові експерти оцінили вартість проекту у 852 квадриліони доларів та від нього відмовилися. У той же час, зазначається на веб-сайті Білого дому, американський уряд залишає за собою право не розглядати певні справи, аби уникнути невиправданого втручання. Це стосується таких сфер, як охорона правопорядку, арбітраж та інші.

Колишній посол США, а нині старший науковий співробітник Інституту Брукінгса Стівен Пайфер очікує, що відповіддю на петицію стане пояснення американської урядової політики, яка наразі не шукає встановлення санкцій проти окремих українців.

Але, навіть якщо ця петиція і не дасть того результату, на якій сподіваються підписанти, пряме звернення до Білого дому є потужною формою донесення громадянами до адміністрації президента Обами своєї позиції та впливу на зовнішню політику Сполучених Штатів.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
  • 16x9 Image

    Олексій Кузьменко

    Журналіст, синхронний перекладач у команді Української служби. Власник низки музичних інструментів, на яких не вмію грати.

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG