Спеціальні потреби

Актуально

ВООЗ оцінює загрозу коронавірусу на фермах після зараження людей від норок у Данії

Норки на звірофермі в Данії 5 листопада 2020 р.

Чільний представник Всесвітньої організації охорони здоров’я Майк Раян сказав на прес-конференції у Женеві 6 листопада про потребу жорстких заходів біобезпеки на звірофермах з норками, а також на інших фермах, щоб не допускати поширення коронавірусу між видами тварин і від тварин до людей.

Застереження з’явилося у день, коли уряд Данії запровадив суворий карантин у сімох районах країни після зараження людей новим варіантом коронавірусу від норок на звірофермах.

Мутації це нормальне явище. Ми від самого початку відстежуємо такі зміни вірусу.
ВООЗ

Там заборонено роботу громадського транспорту, ресторанів, барів і проведення людних заходів. Людям також рекомендують не подорожувати до тих районів і не виїздити з них.

Раніше в Данії оголосили план знищення усього 17 -мільйонного поголів’я норок. Данія була одним з найбільших виробників хутра норки у світі.

Велике поголів’я норок на звірофермах є також у Китаї.

Всесвітня організація охорони здоров’я підтвердила, що Данія намагається запобігти появі нових осередків коронавірусу у тваринному середовищі.

Звіроферми у Данії протестують, вимагаючи підтримки через примусове винищення поголів’я норок.
Звіроферми у Данії протестують, вимагаючи підтримки через примусове винищення поголів’я норок.

Представниця ВООЗ Марія ван Керхове сказала, що зараження вірусом між тваринами і людьми викликає стурбованість, але додала:

«Мутації - це нормальне явище. Ми від самого початку відстежуємо такі зміни вірусу».

Фахівці ВООЗ кажуть, що в інших тварин загроза передачі коронавірусу менша, ніж у норок.

Зараження новим варіантом коронавірусу у Данії викликало побоювання щодо дієвості вакцин від COVID-19, які розробляють в різних країнах.

Головний науковець ВООЗ Сумія Свамінатан сказала, що зараз ще рано робити висновки щодо впливу варіанту коронавірусу виявленого у норок.

«Нам треба зачекати, щоб побачити, які можуть бути наслідки, але я не думаю, що ми можемо робити висновки щодо того, чи ця мутація буде впливати на ефективність вакцини. Зараз ми ще не маємо доказів, що вона буде впливати», - сказала Сумія Свамінатан.

Дивіться також: Чому наступному президенту США дістанеться глибоко розділена країна. Відео

Чому наступному президенту США дістанеться глибоко розділена країна. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG