Спеціальні потреби

Верховний суд Швеції підтвердив ордер на арешт Ассанджа


Верховний суд Швеції підтвердив ордер на арешт Ассанджа

Верховний суд Швеції підтвердив ордер на арешт засновника Інтернет-сторінки WikiLeaks, якого розшукують, щоб допитати у справі імовірного зґвалтування.

У винесеному в четвер рішенні шведський суд відмовив у проханні 39-річному Джуліану Ассанджу, кажучи, що апеляційну справу розглядається лише у виняткових справах, коли звинувачений просить суд переглянути звинувачення.

Міжнародний ордер на арешт був виданий ще у серпні шведською прокуратурою проти керівника WikiLeaks, якого у Швеції було звинувачено у двох пунктах невідповідної сексуальної поведінки і в застосуванні незаконного примусу.

Цього тижня на сторінках WikiLeaks оприлюднено тисячі секретних документів.

У найновішому оприлюдненому WikiLeaks документі говориться, що Сполучені Штати вважають Росію корумпованою, дослівно «мафіозною державою». В таємному документі, який, за всіма ознаками, вийшов з посольства США в Москві, замальовується картину країни, яка просякнута корупцією на кожному рівні уряду, включно з поширеним хабарництвом, здирством і шпигунством. В повідомленні також сказано, що Москва – це «клептократія», в центрі якої є Кремль і прем’єр-міністр Володимир Путін.

XS
SM
MD
LG