Актуально
Чи вирішить "таємнича" угода США та Мексики імміграційну кризу?

Президент США Дональд Трамп підписав, як він каже, “ще одну дуже важливу частину імміграційної угоди з Мексикою”. Проте деталей Білий дім поки не розкриває.
В ефірі CNBC Трамп заявив, що це “ще один потужний інструмент”, аби контролювати сплеск мігрантів із Центральної Америки, це щось, “що США намагалися отримати від Мексики протягом 20 років”.
Це щось, “що США намагалися отримати від Мексики протягом 20 років”Дональд Трамп, Президент США
Трамп додав, що американська та мексиканська сторони навмисно погодилися не розголошувати умов угоди на даний момент. Нове положення має бути затверджено парламентом Мексики. Президент країни Андрес Мануель Лопес Обрадор висловив сподівання, що документи ратифікують вже наступного тижня.
Демократи критикують документ за те, що, на їх думку, він не містить нічого нового і не здатен вирішити кризу на кордоні між США та Мексикою.
Колеги Трампа по партії позитивно поставилися до підписання угоди. Хоча до цього, як кажуть експерти, республіканці з пересторогою ставилися до ідеї використання мит в якості важеля впливу.
Республіканці у Конгресі розуміють, що мита – це як податок на споживання для їх виборцівТорі Вайтінг, економістка The Heritage Foundation
Торі Вайтінг, економістка the Heritage Foundation, в інтерв’ю Голосу Америки зазначила: "Республіканці у Конгресі розуміють, що мита – це як податок на споживання для їх виборців. І їх робота заступатися за виборців. Я думаю, вони пішли на поступки коли були введені інші мита, які, на мою думку, помилкові. Але думаю, цим разом дехто з них сказав: “Добре, ми бачимо, що відбувається, але це остання крапля”. Вони не хочуть продовжувати".
Переговори між Мексикою та США у Вашингтоні тривали кілька днів. Цілий тиждень іноземна делегація перебувала у американській столиці, не знаючи, хто і коли запросить їх для діалогу: Трамп перебував у Європі, Державний департамент до останнього не підтверджував домовленість щодо зустрічі. Під час неодноразових прес-конференцій у Посольстві Мексики чиновники на чолі з міністром закордонних справ поводилися спокійно: ніяких різких заяв, оцінок та прогнозів.
У цій ситуації, кажуть експерти, Мексика виглядала дещо слабкою. Але це не означає, що у неї не було, чим відповісти Америці на можливі мита.
“У минулому вони вводили мита на свинину, яка є провідним експортним товаром США до Мексики. Це завдало значної шкоди американським виробникам свинини, які голосно говорили про наслідки. Я б очікувала чогось подібного, спрямованого на інші подібні сільськогосподарські товари з Середнього Заходу, з Великих рівнин і з місць по всій країні, які мають політичне значення для президента”, – каже Торі Вайтінг.
Торговельна палата США підрахувала: у разі введення 5-відсоткового мита на мексиканські товари, американські споживачі та бізнес переплачували б більше 17 мільярдів доларів щорічно у вигляді податків.
У цьому відео Михайло Комадовський пояснив на прикладі одного мексиканського ресторану у Вашингтоні, як це вплинуло б на звичайних споживачів.
Додамо, що сьогодні Президент Трамп пообіцяв ввести мита на імпорт китайських товарів у розмірі 300 мільярдів доларів, якщо китайський лідер Сі Цзіньпін не зустрінеться з ним у Японії під час саміту G20.
Дивіться також: Як торговельна війна США-Китай негативно віддзеркалюється на туризмі
Всі новини дня
- Голос Америки
Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео
Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.
- Голос Америки
Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.
Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.
- Голос Америки
Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.
"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.
"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.
Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».
«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.
Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.
Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.
"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.
Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.
За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.
Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.
За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.
Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».
Дивіться також:
Форум