Спеціальні потреби

Актуально

У Вільямсбурґу повертають колесо історії

Вільямсбурґ в американському штаті Вірджинія – це живий музей під відкритим небом. Тут живуть «тлумачі», які надягають одяг з 18 століття і відтворюють для туристів те, як американці жили під час війни за незалежність, коли американські колонії відокремились від Великобританії.

Щодня понад півтори тисячі акторів заповнюють вулиці колоніального Вільямсбурґа. Вони проводять екскурсії і відповідають на численні запитання туристів: від виготовлення перук до звичаїв 18 століття. Билу Розу, якому відведена роль чоловіка, який жив під час Війни за незалежність, каже:

«Талановитому актору не потрібно перекручувати фактів історії. Вони можуть зробити їх сприйнятливими і цікавими для сучасної аудиторії. Вони вміють провести зв’язок між минулим і сучасністю, а це – найкраще, що може бути в світі».

Одяг і манери акторів повністю відповідають колоніальному періоду Америки. Деякі перевтілюються у кілька постатей, інші грають лише одну. Для більшості з них це не просто робота, це їх професія.

Директор історичних програм Джим Сутфін говорить:

«Це їх робота, але також і їх пристрасть – переодягнутися в убрання вісімнадцятого століття і тлумачити історію для наших гостей».

Актори повинні пройти інтенсивний курс історії колоніальної Америки, звикнути до костюмів того періоду і не пропускати репетицій. Гоуп Смит грає роль рабині. У вісімнадцятому столітті половину населення Вільямсбурґа складали раби з Африки, оскільки рабство в Америці тоді ще не було скасовано.

«Я ніби конкретна людина того часу. Відвідувачі можуть бачити американську революцію очима людини, роль якої я граю, і пов’язати, те що сталося, з тим, що переживала ця особа. Так що це не лише великі історичні події», - розповідає Гоуп Смит.

У Вільямсбурґу також є кілька майстерень, де демонструються різні ремесла: ковальство, теслярство, шиття. Метью Окецо хоче стати ковалем, тому приїхав стажуватися до Вільямсбурга.

«Люди мають досить погане уявлення про те, хто такий коваль. Цікаво дивитися на те, як туристи приходять сюди і діляться своїми знаннями. Вони дуже дивуються, коли бачать, що насправді відбувається».

У кузні виготовляють знаряддя, що використовуються у майстернях, чи придатні для інших потреб міста. Головним завданням ковалів-акторів є зберегти це ремесло для майбутніх поколінь американців. Метью Окецо каже, що він радий, що може продовжувати тисячолітню традицію минулого.

«Сьогодні люди ходять на роботу, яку вони ненавидять і відчувають там відразу. У кузні, на противагу, кожного дня чекає насправді цікава робота, яка приносить велике задоволення».

Задоволення, яке актори, разом з уроками історії, намагаються передати відвідувачам цього історичного міста.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG