Спеціальні потреби

Актуально

У Вільямсбурґу повертають колесо історії

Вільямсбурґ в американському штаті Вірджинія – це живий музей під відкритим небом. Тут живуть «тлумачі», які надягають одяг з 18 століття і відтворюють для туристів те, як американці жили під час війни за незалежність, коли американські колонії відокремились від Великобританії.

Щодня понад півтори тисячі акторів заповнюють вулиці колоніального Вільямсбурґа. Вони проводять екскурсії і відповідають на численні запитання туристів: від виготовлення перук до звичаїв 18 століття. Билу Розу, якому відведена роль чоловіка, який жив під час Війни за незалежність, каже:

«Талановитому актору не потрібно перекручувати фактів історії. Вони можуть зробити їх сприйнятливими і цікавими для сучасної аудиторії. Вони вміють провести зв’язок між минулим і сучасністю, а це – найкраще, що може бути в світі».

Одяг і манери акторів повністю відповідають колоніальному періоду Америки. Деякі перевтілюються у кілька постатей, інші грають лише одну. Для більшості з них це не просто робота, це їх професія.

Директор історичних програм Джим Сутфін говорить:

«Це їх робота, але також і їх пристрасть – переодягнутися в убрання вісімнадцятого століття і тлумачити історію для наших гостей».

Актори повинні пройти інтенсивний курс історії колоніальної Америки, звикнути до костюмів того періоду і не пропускати репетицій. Гоуп Смит грає роль рабині. У вісімнадцятому столітті половину населення Вільямсбурґа складали раби з Африки, оскільки рабство в Америці тоді ще не було скасовано.

«Я ніби конкретна людина того часу. Відвідувачі можуть бачити американську революцію очима людини, роль якої я граю, і пов’язати, те що сталося, з тим, що переживала ця особа. Так що це не лише великі історичні події», - розповідає Гоуп Смит.

У Вільямсбурґу також є кілька майстерень, де демонструються різні ремесла: ковальство, теслярство, шиття. Метью Окецо хоче стати ковалем, тому приїхав стажуватися до Вільямсбурга.

«Люди мають досить погане уявлення про те, хто такий коваль. Цікаво дивитися на те, як туристи приходять сюди і діляться своїми знаннями. Вони дуже дивуються, коли бачать, що насправді відбувається».

У кузні виготовляють знаряддя, що використовуються у майстернях, чи придатні для інших потреб міста. Головним завданням ковалів-акторів є зберегти це ремесло для майбутніх поколінь американців. Метью Окецо каже, що він радий, що може продовжувати тисячолітню традицію минулого.

«Сьогодні люди ходять на роботу, яку вони ненавидять і відчувають там відразу. У кузні, на противагу, кожного дня чекає насправді цікава робота, яка приносить велике задоволення».

Задоволення, яке актори, разом з уроками історії, намагаються передати відвідувачам цього історичного міста.

Всі новини дня

«Митці у війні». Відео

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00

Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.

"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Міжконтинентальна балістична ракета "Ярс" випробувана під час російських ядерних навчань з пускового майданчика в Плесецьку, 26 жовтня 2022. Прес-служба Міноборони РФ/AP

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".

Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.

Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.

Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".

"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.

Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".

У статті використано матеріали AFP, Reuters

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео

Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.

У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь 

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».

«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.

«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».

Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.

За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео

Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:50 0:00

Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".

Більше

Відео - найголовніше

«Митці у війні». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:10 0:00
XS
SM
MD
LG