Спеціальні потреби

У штаті Вісконсин триває протистояння між губернатором та вчителями


Мешканці Вісконсина та інших штатів очікують виступу губернатора, республіканця Скотта Волкера, по телебаченню пізно ввечері у вівторок, в якому він має прояснити свою позицію. У столиці штату місті Медисон вже другий тиждень триває протистояння між вчителями та губернатором.

Минулого тижня нижня палата Конгресу штату проголосувала у підтримку запропонованого губернатором законопроекту, згідно з яким збільшуються відрахування вчителів до медичного страхування та пенсійного фонду, а також обмежуються права профспілок вести переговори з представниками влади штату від імені своїх членів. Ці заходи мають на меті скоротити бюджетні витрати на 137 мільйонів доларів та допомогти збалансувати бюджет. Проти цієї ініціативи виступили профспілки, вчителі, місцеві чиновники, а також поліцейські та пожежники. Останніх цей законопроект не зачіпає, але вони виступають проти обмеження прав профспілок.

«Це – сором для нації. Це однозначно – критичний момент. Те, що станеться тут, відіб’ється на всій нації. Я думаю, що якщо цей законопроект пройде, це дасть сигнал іншим губернаторам, що вони можуть перемогти профспілки», – каже Мелон Мітчелл, президент Асоціації пожежників штату Вісконсин.

З ним погоджується Денніс Дресанг, професор політичних досліджень Вісконсинського університету. Він каже, що події у Вісконсині матимуть великий вплив на політику інших штатів, в яких губернатори та місцеві законодавці намагаються скоротити видатки бюджету:

«Це матиме найбільший ефект у тих штатах, де республіканці мають як губернаторську посаду, так і обидві палати Конгресу. Серед таких штатів – Огайо, Індіана та низка інших штатів».

Подібна ситуація може повторитися і в Нью-Джерсі, губернатор якого, республіканець Кріс Крісті, вже заявив про свою підтримку дій Волкера. Сам він перебуває у дуже напружених стосунках з профспілками.

«Якщо Волкер візьме гору, я думаю, що це переконає інших губернаторів йти його шляхом. Якщо ні, то інші штати діятимуть повільніше та обережніше щодо обмеження прав профспілок», – пояснює Дресанг.

І розв’язка ситуації у Вісконсині залишається непередбачуваною. Законопроект не може пройти через Сенат без присутності хоча б одного сенатора-демократа. А усі вони зараз переховуються за межами Вісконсина, у штаті Іллінойс. Залишаючи у таємниці місце свого перебування, сенатори-демократи дали інтерв’ю журналісту одного з національних телеканалів, пояснюючи свої дії.

«Ми хочемо уповільнити процес. Ми виїхали зі штату для того, аби дати людям можливість зрозуміти, що робить губернатор», – каже сенатор-демократ Фред Ріссер.

Серед сенаторів – Джюлі Ласса, яка чекає на свою третю дитину:

«Я даю урок своїм донькам, яким шість та три роки, що дуже важливо робити усе, що в твоїх силах, аби допомогти сусідам, коли їм потрібна твоя допомога».

Демократи та профспілки кажуть, що вони готові йти на компроміс. Вони погоджуються на скорочення платні вчителям – приблизно на 8%, але просять залишити права профспілок недоторканими. Губернатор не погоджується.

«Право профспілок вести переговори коштує грошей, – каже Волкер. – Я приведу приклад. Якщо б вчителі не були змушені купувати медичну страхівку від освітянської профспілкової медичної страхової компанії, а, шкільний округ купив би її в інших страхових компаніях, бюджет зекономив би 68 мільйонів доларів. Я це дуже добре знаю. Я працював місцевим чиновником понад вісім років. Які б кроки, що допомогли б зекономити гроші без звільнення людей, я б не запропонував, профспілки завжди казали: «Ми не хочемо ніяких змін. Краще звільнити 400-500 людей». Це не правильно і не припустимо».

Також губернатор заявив, що він просто не довіряє профспілкам: навіть якщо вони підуть на поступки зараз, вважає він, вони можуть змінити свою позицію потім, якщо в них залишаться права вести переговори від імені своїх членів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG