Спеціальні потреби

Американські жінки ламають ще один статевий бар’єр


Після довгих дебатів і схвалення Конгресом, жінкам дозволяють служити на підводних човнах. Військовий флот підбирає перших жінок-підводниць. 11 з них - цьогорічні випускниці Військово-морської Академії в Аннаполісі. Вони перші жінки, яких готуватимуть до служби на підводному човні.

22-річна морячка першого класу Лора Мартіндейл залишає Військово-морську академію США як одна з перших майбутніх жінок-підводниць. Вона увійшла до елітної групи моряків жіночої статі, які після спеціальної підготовки служитимуть на підводному човні. Лора розповідає:

«Я завжди цікавилася підводними човнами, щоправда коли я поступила в Академію жінки не могли служити на них. Під час навчання, два роки тому, я потрапила на підводний човен, і закохалася. Ми опустилися під воду і я зрозуміла, що це для мене. Дякуючи Богові, Конгрес та адмірали вирішили, що важливо, аби жінки служили на підводних човнах. І я буду однією з них».

Жінкам дозволили служити на надводних військових кораблях США ще у 1994 році. Але лише пару років тому керівництво флоту почало розглядати можливість служби жінок під водою. По-перше, до цього закликали організації захисту прав жінок. По-друге, військовий флот почав будівництво нових підводних човнів, які були пристосовані до потреби розділення екіпажу за статтю в умовах обмеженого простору. І по-третє, флоту стає все важче заповнювати вакансії на підводних човнах виключно чоловіками. Адже служба під водою вимагає високої технічної освіти. Якщо сорок років тому сімдесят відсотків чоловіків на флоті мали вищу технічну освіту, то тепер таких лише 25 відсотків. У той же час кількість жінок з необхідним рівнем освіти у збройних силах зростає. Однак, каже Лора, перших жінок-підводниць обирали не лише за рівнем технічної підготовки:

«Я думаю вони підбирали людей, які захоплюються підводними човнами та ядерною енергією. Також, вони шукали людей, які зможуть впоратися з унікальною роллю перших жінок на службі, де їх ніколи не було».

Флот США розраховує набрати близько двадцяти жінок-підводниць. Одинадцять з них - цьогорічні випускниці Академії, решту підбирають з різних частин військово-морських сил Сполучених Штатів. Очікується, що після спеціальної підготовки вони зможуть розпочати службу. Це має статися або наприкінці наступного або на початку 2012 року.

На сьогодні, близько 15% складу військо морських сил США - жінки. Загалом на флоті служить понад 330 тисяч моряків.
Інше за темою

XS
SM
MD
LG