Спеціальні потреби

Підприємцям в Україні стало легше, але не так, як в Білорусі - Світовий банк


Підприємцям в Україні стало легше, але не як у Білорусі
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Підприємцям в Україні стало легше, але не як у Білорусі

За легкістю ведення бізнесу Україна досі значно поступається всім сусіднім країнам, навіть Росії й Білорусі
Україна показала значний прогрес у рейтингу легкості ведення бізнесу, який складає Світовий банк. Протягом року вона піднялася на 28 позицій. Урядовці називають це свідченням успішності економічних реформ. Втім, самі бізнесмени нарікають, що поки здебільшого не відчули покращення умов роботи в Україні.

Вести бізнес в Україні за минулий рік стало легше, вважають експерти Світового банку. В рейтингу цієї організації вона стрибнула на 112 місце. В країні стало значно простіше отримати дозволи на будівництво, зареєструвати право власності або взяти кредит. Саме за цими критеріями експерти побачили найбільший прогрес.

Говорить голова представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Чімяу Фан:

«Я гадаю, що Україна зробила багато для покращення умов роботи дрібного і середнього бізнесу. Саме це показують індикатори, які збирали наші експерти. В цьому ми бачимо суттєвий прогрес».

Українські урядовці радіють, кажуть, що оцінка Світового банку це визнання успіхів у проведенні реформ. Мовляв, цього року жодна із країн не демонструвала такого поступу.

Говорить керівник Координаційного центру з впровадження економічних реформ при президентові України Олександр Данилюк:
Бізнесмени беззахисні перед силовиками і рейдерами

«Це не аванс, це визнання того, що зроблено за останні три роки. Президент (Янукович) ставив завдання цього року увійти в першу сотню. І ми були дуже близькими, щоб до неї увійти. Тому, я думаю, що це абсолютно реалістичне завдання на наступний рік».

Однак представники бізнесу хоч і визнають певні зміни на краще, нарікають – бізнес клімат в країні в цілому не покращився, а подекуди навіть навпаки. Між хорошими законами і реальністю – прірва.

Саме на це вказує голова Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Леонід Козаченко:

Меж жадібності українських чиновників не існує
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:07 0:00
«Навіть призупинення або ліквідація великої кількості законів, які заважають бізнесу, не означають, що немає такого підзаконного акту або іншого закону, які змушуватимуть вас робити якісь непотрібні речі, що вас вкотре не прийдуть перевіряти якісь чиновники і невідомо з яких причин».

На одне з найуспішніших аграрних підприємств країни цього року прийшли кількасот перевірок, наводить приклад Козаченко. І це не виключення з правил. Бізнесмени беззахисні перед силовиками і рейдерами, каже він. А легкість отримання кредиту нівелюється високими відсотками, які доведеться платити. У Світовому банку погоджуються, зупинятися на досягненому Україні не варто.

Голова представництва Світового банку в Україні, Білорусі та Молдові Чімяу Фан каже:

Україна подає інвесторам незрозумілі сигнали
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
Direct link
«Наш звіт також показує, що залишаються значні перешкоди для ведення бізнесу. В деяких сферах Україна залишається на дні рейтингу».

Невтішним є й той факт, що за легкістю ведення бізнесу Україна досі значно поступається всім сусіднім країнам, навіть Росії й Білорусі. Можливо саме тому розрахунки українських урядовців на приток інвестицій далі не виправдовується. Натомість деякі великі інвестори, зокрема банки, згортають свій бізнес.

XS
SM
MD
LG