Спеціальні потреби

Кліматичні аномалії тлумачать по-різному


Цьогорічне літо принесло небачену кількість погодних аномалій. Повені в Китаї, страшна спека з лютими пожежами в Росії, та потужні вітри в Австралії – змусили багатьох учених знову заговорити про зміни клімату. А деякі у катаклізмах угледіли – передвісник апокаліпсису.

Літо небачених погодних катаклізмів та температурних рекордів.
У Пакистані повені поглинули цілі села. Внаслідок стихії загинуло півтори тисячі людей. У Китаї зливи призвели до найгіршої повені десятиліття. Частина доріг опинилися на два метри під водою, а деякі автошляхи заблоковані внаслідок зсувів ґрунту.

У Росії – тижні рекордної спеки та шалені пожежі. Відсутність опадів заважає пожежникам приборкати вогонь.

Росія – третій за обсягами експортер зерна у світі. Чиновники з білокамінної уже передрікають -- посуха вб’є чверть врожаю зернових. У результаті експорт зерна зменшиться вполовину. Ринок уже відреагував на таку звістку. Світові ціни на зерно підскочили на 50 відсотків від початку червня.

Експерти уже дискутують чи зміни клімату можуть спричинити нову хвилю голоду у найбідніших країнах світу. Хоча і досі немає єдиної думки чи взагалі глобальне потепління дійсно відбувається. У Національній атмосферній та океанічній адміністрації США запевняють, що є беззаперечні факти нагрівання землі. Нещодавній звіт організації ґрунтується на спостереженні за десятьма кліматичними чинниками.

Дік Арндт – експерт Національної атмосферної та океанічної адміністрації каже, що те, що ми побачимо під час зміни клімату, це те, що погодні катаклізми почастішають і можуть стати навіть ще суворішими.

Тим часом Лестер Браун з Інституту землі закликає не поспішати з апокаліптичними прогнозами.

«Підвищення температури може спровокувати більше таких катаклізмів як у Росії. Наступного разу ми, наприклад побачимо такі аномалії в Китаї або на американському середньому заході чи Великих рівнинах. Турбуватися треба починати тоді, коли схожі аномалії відбуватимуть у двох-трьох країнах одночасно».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG