Спеціальні потреби

Актуально

Кліматичні аномалії тлумачать по-різному

Цьогорічне літо принесло небачену кількість погодних аномалій. Повені в Китаї, страшна спека з лютими пожежами в Росії, та потужні вітри в Австралії – змусили багатьох учених знову заговорити про зміни клімату. А деякі у катаклізмах угледіли – передвісник апокаліпсису.

Літо небачених погодних катаклізмів та температурних рекордів.
У Пакистані повені поглинули цілі села. Внаслідок стихії загинуло півтори тисячі людей. У Китаї зливи призвели до найгіршої повені десятиліття. Частина доріг опинилися на два метри під водою, а деякі автошляхи заблоковані внаслідок зсувів ґрунту.

У Росії – тижні рекордної спеки та шалені пожежі. Відсутність опадів заважає пожежникам приборкати вогонь.

Росія – третій за обсягами експортер зерна у світі. Чиновники з білокамінної уже передрікають -- посуха вб’є чверть врожаю зернових. У результаті експорт зерна зменшиться вполовину. Ринок уже відреагував на таку звістку. Світові ціни на зерно підскочили на 50 відсотків від початку червня.

Експерти уже дискутують чи зміни клімату можуть спричинити нову хвилю голоду у найбідніших країнах світу. Хоча і досі немає єдиної думки чи взагалі глобальне потепління дійсно відбувається. У Національній атмосферній та океанічній адміністрації США запевняють, що є беззаперечні факти нагрівання землі. Нещодавній звіт організації ґрунтується на спостереженні за десятьма кліматичними чинниками.

Дік Арндт – експерт Національної атмосферної та океанічної адміністрації каже, що те, що ми побачимо під час зміни клімату, це те, що погодні катаклізми почастішають і можуть стати навіть ще суворішими.

Тим часом Лестер Браун з Інституту землі закликає не поспішати з апокаліптичними прогнозами.

«Підвищення температури може спровокувати більше таких катаклізмів як у Росії. Наступного разу ми, наприклад побачимо такі аномалії в Китаї або на американському середньому заході чи Великих рівнинах. Турбуватися треба починати тоді, коли схожі аномалії відбуватимуть у двох-трьох країнах одночасно».

Всі новини дня

Швеція дозволила базування військ НАТО, очікуючи набуття членства в альянсі

Шведський і фінський солдати під час навчань поблизу Стокгольма 28 квітня 2023 р.

Уряд Швеції оголосив, що дозволяє тимчасове розташування військ і техніки НАТО на своїй території в межах приготувань до «майбутніх спільних операцій».

... Неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань Путіна.

Швеція перебуває на завершальному етапі вступу в НАТО після того, як всі держави організації, окрім Туреччини й Угорщини, ратифікували договори про шведське членство.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ висловлював сподівання, що Туреччина й Угорщина здійснять ратифікацію якомога швидше - можливо до вільнюського саміту НАТО у липні.

Генсек НАТО у Стамбулі переконував Ердогана не протидіяти вступу Швеції до Альянсу

Шведський уряд подав заявку на вступ в оборонний союз минулого року разом з Фінляндією після того, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну і зараз каже, що умови для спільних операцій з НАТО повинні бути створені якнайшвидше.

«Значне погіршення становища з безпекою у прилеглих до нас регіонах після агресивної війни Росії проти України показало важливість тісної співпраці Швеції з НАТО і з країнами, які є членами НАТО», - сказано в повідомленні шведського уряду.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон та міністр оборони Пол Джонсон також виклали свої роз’яснення в одній з найбільших газет країни Dagens Nyheter, підкреслюючи, що «Росія і надалі становитиме загрозу для своїх сусідів у найближчому майбутньому, і неможливо сказати, де пролягають межі територіальних зазіхань президента Владіміра Путіна».

Вони вказують, що Швеція має амбітний план посилення обороноздатності незалежно від швидкості процесу вступ в НАТО і називають урядове рішення «дуже чітким сигналом Росії про нашу спроможність надавати й отримувати військову допомогу».

«Сьогодні Швеція у більшій безпеці, ніж вона була до того, як ми подали заявку на вступ (в НАТО)», - запевняють прем'єр-міністр і міністр оборони Швеції.

Швеція разом з союзниками в ЄС запровадила санкції проти Росії і надає значну економічну і військову допомогу Україні.

Зараз у Швеції навчаються сотні українських солдатів, які повернуться в Україну озброєні 50-тьма шведськими бойовими машинами CV 90.

Шведські інструктори також брали участь у навчанні українських військових на базах у Великій Британії.

“Не маючи успіхів в бою, росіяни підірвали Каховську ГЕС”, – заступник генпрокурора України. Відео

Українська генпрокуратура розслідує підрив Каховської ГЕС як воєнний злочин – порушення правил ведення війни та екоцид. “Немає жодних сумнів, що Каховську ГЕС підірвали російські війська”, – говорить перший заступник генпрокурора України в інтервʼю з Олексієм Коваленком.

В комітеті Сенату США підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. Відео

Законодавці в комітеті Сенату із міжнародних відносин підтримали резолюцію, яка засуджує депортацію українських дітей до Росії. За цими слуханнями стежила Катерина Лісунова.

До Хмельницького прибув перший потяг із Херсона: херсонці розповідають про пережите. Відео

На Хмельниччину прибув евакуаційний потяг з Херсону. У кілька валіз переселенці вмістили все життя. Не забули забрати і домашніх улюбленців.

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Відео

В американському Конгресі не вірять заявам Росії щодо підриву Каховської дамби. Законодавці від обох партій виступили зі словами підтримки України та закликали притягнути до відповідальності винних у руйнуванні Каховської ГЕС.

Більше

XS
SM
MD
LG