Спеціальні потреби

Севастополь віддали. На черзі – Керченська протока?


Крим здав, Крим прийняв. У четвер український та російський президенти – Віктор Янукович у Києві, Дмитро Медведєв у Москві – підписали закон про ратифікацію угоди про флот. Цим поставлено крапку в блискавичній міждержавній оборудці, що вклалася у тиждень часу. 21 квітня – несподівана новина про харківський пакт, 27 квітня – синхронна ратифікація парламентами двох країн, 28 квітня – підписи президентів.

Як повідомляє прес-служба Кремля, перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України «продовжується на 25 років з 28 травня 2017 року з наступним автоматичним продовженням на п’ятирічні періоди». Російська сторона святкує перемогу: Чорноморському флоту в Севастополі бути!

Українська влада також чомусь назвала подію «безумовним успіхом». Севастополь – не така вже й дорога ціна за поновлення братерських стосунків з Росією, – поспішив запевнити президент Янукович.

У четвер глава держави виступив зі зверненням до українського народу, в якому заявив:

«Віднині діалог з нашим великим сусідом будуватиметься на засадах рівності, добросусідства і здорового прагматизму, а не конфронтаціії і антиросійської політики. Чи здобуто це надто високою ціною? Ні, тому що домовленості, досягнуті з Москвою, є взаємовигідними», – наголосив Янукович. Як він нагадав, «документи, підписані у Харкові, забезпечать нам суттєве зниження ціни на газ».

У своєму зверненні український керманич особливо підкреслив: «Весь цивілізований світ схвально сприйняв результати моїх переговорів». На його думку, «У Вашингтоні, Брюсселі, усіх європейських столицях їх вважають безумовним успіхом України».

Янукович поскаржився: задоволені всі – окрім опозиції, яка розхитує стабільність.

«Авантюристи від політики готові закидати димовими шашками не лише зал парламенту, а всю Україну», – обурився президент у зверненні до народу з нагоди підписання скандальних домовленостей.

А тим часом дружба з великим братом, як виглядає, вимагатиме нових запевнень. Під час травневого візиту президента Медведєва в Київ планується підписати більше десятка доленосних угод. Про це повідомив міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Як прогнозує один із попередників Грищенка на цій посаді, Володимир Огризко, може йтися, зокрема, про угоду по Керченській протоці. «Думаю, це буде черговим, що здасть влада», – заявив екс-міністр закордонних справ у четвер. На думку Огризка, російський міністр закордонних справ Сергій Лавров недаремно згадав про початок демаркації українсько-російського кордону. «Гадаю, ми повністю віддамо їм Керченську протоку», – припустив дипломат, назвавши зовнішню політику нинішньої влади «холопською».

XS
SM
MD
LG