Спеціальні потреби

У Ємені посилюється боротьба з аль-Кайдою


Єменській солдати перевіряють машину в столиці країни

Єменські органи влади заявили в четвер, що урядові війська застрелили щонайменше 10 імовірних членів угруповання аль-Кайда. Це сталося в неспокійному південному регіоні країни в час, коли країна має справу з повстанням ісламських екстремістів за відсутності президента Алі Абдулли Салеха.

Тимчасом газета «Нью-Йорк таймс» повідомляє, що останніми тижнями американський уряд посилив таємні операції в Ємені, розташовуючи там озброєні безпілотні і бойові літаки, щоб за їх допомогою атакувати екстремістів, які намагаються використати нестабільну ситуацію в країні.

Газета повідомляє, що у п’ятницю минулого тижня в південному районі Ємену американські літаки вбили середнього рівня активіста аль-Кайди Абу Алі аль-Гаріті та кількох інших імовірних екстремістів.

Кілька тижні тому з безпілотних літаків запущено ракети, скеровані проти Анвара аль-Авлакі, народженого у США радикального ісламського духівника, якого уже протягом понад року намагаються знищити Сполучені Штати. Проте він вижив атаку.

Посилена кампанія відбувається в час нестабільності в Ємені, коли президент Алі Абдулла Салех відбув до Саудівської Аравії на лікування серйозних опіків, одержаних минулого тижня в результаті атаки на президентську резиденцію.

XS
SM
MD
LG