Спеціальні потреби

Це було справжньою честю, - прощальне звернення посла Марі Йованович


Марі Йованович

Посольство США в Києві сьогодні опублікувало останнє офіційне звернення Марі Йованович у якості посла США в Україні. Недопрацювавши до кінця 3-річного терміну, її каденція завершується у понеділок 20 травня, як стало відомо раніше цього місяця.

"Завершуючи свою дипломатичну каденцію в Києві, посол Йованович ділиться думками щодо прогресу, який Україна зробила за останні кілька років, та про її досвід роботи в Україні," - йдеться у твіті офіційної сторінки посольства.

"Протягом трьох-п'яти років після Революції гідності, Україна досягла величезного прогресу, - каже посол Йованович у відео. - Я згадую все, що було досягнуто, наприклад, стабілізацію економіки, співпрацю в рамках програми МВФ - це було нелегко, але це означає, що фундаментальні принципи зміцніли в Україні, або незабаром зміцнішають."

Я отримала дуже багато позитивного досвіду!

Посол зокрема згадала свої "незабутні подорожі Україною", до яких увійшли відкриття Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у Харкові, де, як пояснює посол, громадяни можуть отримати більшість державних послуг, повністю прозоро й ефективно, свою подорож до Одеси з нагоди візитів ВМС США, та святкування Дня українських збройних сил у Львові, де вона взяла участь у переданні військового обладання США, "що рятує життя українським військовим".

На завершення, вона сказала, що є великим оптимістом щодо долі України, тому що вірить у "витривалість, відданість та хоробрість" народу.

"Український народ творить долю України та доб'ється того, що належить Україні по праву - її місця серед європейських держав - процвітаючих, безпечних і демократичних."

Марі Йованович працює в Києві з серпня 2016 року. Державний департамент назвав її повернення до США плановою ротацією.

“Посол Йованович у 2019 році, як і заплановано, завершує 3-річне дипломатичне призначення в Києві. Підтверджена дата її від'їзду у травні співпадає із президентською зміною в Україні. Команда в посольстві США у Києві та у Вашингтоні надалі тісно співпрацює з українським урядом та громадянським суспільством, щоб зміцнювати наше партнерство”, - проголошує заява.

Упродовж роботи Марі Йованович озвучувались припущення, що інформація з України могла бути використана у політичній боротьбі у США, зокрема, під час американської президентської кампанії 2016 року.

Дивіться також: Загрози та виклики президента Зеленського. Погляд з Вашингтона

Загрози та виклики президента Зеленського. Погляд з Вашингтона
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:01 0:00

  • 16x9 Image

    Ілона Войтович

    Продюсерка, репортерка. Займається діджиталізацією української служби «Голосу Америки» з 2016 року. Здобула диплом бакалавра журналістики та англійської мови університету Бернарда Барука (CUNY), паралельно отримуючи професійний досвід у провідних медіа-платформах нового покоління, таких як Elite Daily, POPSUGAR, журнал Dujour та інші.

    Ньюйоркиня львівського походження. Не уявляє життя без музики, друзів і журналістики.

XS
SM
MD
LG