Спеціальні потреби

Це було справжньою честю, - прощальне звернення посла Марі Йованович


Марі Йованович

Посольство США в Києві сьогодні опублікувало останнє офіційне звернення Марі Йованович у якості посла США в Україні. Недопрацювавши до кінця 3-річного терміну, її каденція завершується у понеділок 20 травня, як стало відомо раніше цього місяця.

"Завершуючи свою дипломатичну каденцію в Києві, посол Йованович ділиться думками щодо прогресу, який Україна зробила за останні кілька років, та про її досвід роботи в Україні," - йдеться у твіті офіційної сторінки посольства.

"Протягом трьох-п'яти років після Революції гідності, Україна досягла величезного прогресу, - каже посол Йованович у відео. - Я згадую все, що було досягнуто, наприклад, стабілізацію економіки, співпрацю в рамках програми МВФ - це було нелегко, але це означає, що фундаментальні принципи зміцніли в Україні, або незабаром зміцнішають."

Я отримала дуже багато позитивного досвіду!

Посол зокрема згадала свої "незабутні подорожі Україною", до яких увійшли відкриття Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) у Харкові, де, як пояснює посол, громадяни можуть отримати більшість державних послуг, повністю прозоро й ефективно, свою подорож до Одеси з нагоди візитів ВМС США, та святкування Дня українських збройних сил у Львові, де вона взяла участь у переданні військового обладання США, "що рятує життя українським військовим".

На завершення, вона сказала, що є великим оптимістом щодо долі України, тому що вірить у "витривалість, відданість та хоробрість" народу.

"Український народ творить долю України та доб'ється того, що належить Україні по праву - її місця серед європейських держав - процвітаючих, безпечних і демократичних."

Марі Йованович працює в Києві з серпня 2016 року. Державний департамент назвав її повернення до США плановою ротацією.

“Посол Йованович у 2019 році, як і заплановано, завершує 3-річне дипломатичне призначення в Києві. Підтверджена дата її від'їзду у травні співпадає із президентською зміною в Україні. Команда в посольстві США у Києві та у Вашингтоні надалі тісно співпрацює з українським урядом та громадянським суспільством, щоб зміцнювати наше партнерство”, - проголошує заява.

Упродовж роботи Марі Йованович озвучувались припущення, що інформація з України могла бути використана у політичній боротьбі у США, зокрема, під час американської президентської кампанії 2016 року.

Дивіться також: Загрози та виклики президента Зеленського. Погляд з Вашингтона

Загрози та виклики президента Зеленського. Погляд з Вашингтона
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:01 0:00

  • 16x9 Image

    Ілона Войтович

    Проміняла величний Нью-Йорк на Вашингтон у 2016 р., щоб допомогти Українській службі «Голосу Америки» із місією висвітлювання справжніх новин для українців всього світу. Здобула диплом бакалавра журналістики та англійської мови університету Бернарда Барука, паралельно отримуючи професійний досвід у провідних медіа-платформах нового покоління, таких як Elite Daily, POPSUGAR, журнал Dujour та інші.

    Американка львівського походження. Цінує свою культуру, не уявляє життя без музики, друзів і журналістики.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG