Спеціальні потреби

Суд повторно викликав Ющенка свідчити проти Тимошенко


Демонстрація у Києві на підтримку Юлії Тимошенко

Суд знову залишив Тимошенко за ґратами – і це вже навіть не новина. Сьомою відмовою на сьоме клопотання звільнити екс-прем’єрку суддя Родіон Кіреєв відповів у вівторок. Відпустити маму зі слідчого ізолятора просила донька Юлії Тимошенко Євгенія Карр. Як вона сказала судді, «Життя і свобода моєї мами залежить від вашого рішення».

Кіреєв так само відмовився дати підсудній один день перепочити. Про це Тимошенко просила, скаржачись, що її щодня будять о 5 ранку, привозять до Печерського суду за дві години до початку слухань і відвозять назад у СІЗО пізно увечері.

Суддя постановив – часу на відпочинок не давати. Розгляд «газової» справи поновиться у середу зранку.

У середу 17 серпня в суді очікують на ключового свідка. Про «газові» угоди, підписані екс-прем’єркою, свідчитиме екс-президент України Віктор Ющенко.

Принаймні на його прибутті наполягає суддя: Кіреєв повторно запросив екс-президента прийти і надати свідчення. В разі непослуху Ющенка можуть привести силоміць, та ще й оштрафувати, – роз’яснила журналістам прокурор Лілія Фролова.

Про те, що погроза не голослівна, свідчить рішення суду силоміць доправити в залу іншого свідка – екс-уповноваженого з питань енергетичної безпеки екс-президента Богдана Соколовського. Його міліція підняла з лікарняного ліжка в Хмельницькій області і змусила їхати в Київ. Коментуючи рішення Кіреєва притягти його в примусовому порядку, екс-радник президента поскаржився журналістам, що на початку серпня вже приходив за викликом в суд, але тоді простояв кілька годин у коридорі, незважаючи на погане самопочуття, і так і не був викликаний.

У середу Соколовський, як і Ющенко, свідчитиме в Печерському суді.

А у вівторок суд допитував високопоставленого свідка – міністра енергетики Юрія Бойка. Міністр нині чинного уряду дав свідчення проти Тимошенко. За його словами, екс-прем’єрка підписала вкрай невигідний для України контракт, і зробила це через борг компанії ЄЕСУ, яку колись очолювала, перед Міністерством оборони Росії.

Водночас міністр категорично заперечив свою причетність до приватної компанії РосУкрЕенерго, в чому його звинуватила підсудна.

«Я не маю жодного відношення до співзасновництва РосУкрЕнерго, звинувачення неправдиві», – заявив глава Міненерго.

Коли ж Тимошенко нагадала йому про те, що він брав участь у зборах засновників цієї компанії, що засвідчено документами, Бойко заявив, що ці документи Тимошенко «друкує в себе в офісі на Турівській».

Суддя Кіреєв відмовився долучати до справи будь-які документи, що засвідчують зв’язок Бойка з РУЕ. Так, протокол засідання НАК Нафтогазу України, де йдеться про те, що Бойко уповноважений заснувати РУЕ, Кіреєв не долучив до матеріалів справи, пояснивши, що джерело його походження не встановлене.

XS
SM
MD
LG