Спеціальні потреби

У справі отруєння Ющенка будуть нові версії?


У кримінальній справі про отруєння екс-президента України Віктора Ющенка можуть з’явитися нові версії. Цього не виключає генеральний прокурор України Олександр Медведько.

«Можливо, з’являться нові версії», – заявив очільник ГПУ, коментуючи хід розслідування резонансної справи в інтерв’ю газеті «Коммерсант - Украина» 15 квітня. При цьому він не уточнив, про що йде мова. Генпрокурор підкреслив лишень: сам факт отруєння тодішнього кандидата в президенти Ющенка під сумнів не береться.

«Я впевнений: факт отруєння доведений матеріалами кримінальної справи», – наголосив Медведько.

Про які нові версії може йтися у давній справі, стосовно якої висувалося вже з десяток різноманітних версій, не знають і парламентські «слідчі». Тимчасова слідча комісія Верховної ради під проводом регіонала Володимира Сівковича розглядала навіть такі екзотичні припущення, як отруєння «уколами краси». Як сказав «Голосу Америки» член комісії, яка днями офіційно припинила свою роботу, бютівець Валерій Камчатний, парламентська комісія давно вже не збиралася. Спершу були зайняті виборчою кампанією, потім Сівкович перейшов працювати у виконавчу владу, і комісію розпустили – отож нічого нового про отруєння Ющенка сказати не можуть. Але якщо в ГПУ зробили таку заяву, значить, справді з’явилося щось нове, – переконаний Камчатний:

«Генеральний прокурор це не та людина, яка дозволяє собі обмовитися. Мабуть, дійсно є підстави сказати про те, що з’явились нові обставини. Генеральна прокуратура робить слідчі дії і, на відміну від парламентської комісії, в якій я мав честь працювати, в них можливості більші. Тому безперечно – щось додаткове там дійсно з’ясувалося», – вважає народний депутат.

Натомість більшість аналітиків скептично сприйняли повідомлення ГПУ про таємничі «нові версії» в справі отруєння Ющенка. Основною, як і раніше, залишається версія отруєння під час вечері на дачі заступника голови СБУ Володимира Сацюка, просто ця версія сьогодні незручна, – сказав «Голосу Америки» політолог Вадим Карасьов:

«Ця версія і далі основна. Але ж якщо вона основна, то потрібно щось робити з Сацюком, а Сацюк у Москві. А сьогодні ми з Москвою «дружимо взасос», як Брежнєв з Гонеккером. Тому недоречно цю версію сьогодні розповсюджувати і робити остаточною. А крім того, мені здається, що цю тему хочуть просто законсервувати, протримати її трошки «під сукном». Щоб потім внутрішньополітична, зовнішньополітична ситуація підказала, що робити з цією справою далі – або «спустити на гальмах», або все ж таки її закінчувати і переходити від стадії слідства в інший формат».

Втім, політолог не вірить у те, що справа отруєння Ющенка колись буде розкрита:

«Ми не знаємо всіх обставин цієї справи. І ніколи не дізнаємось. Тому що ця справа вийшла за межі чисто кримінальної. Вона є геополітичною і навіть метаполітичною», – наголосив експерт.

Як він додав, те саме стосується й гучної справи Гонгадзе, яку генпрокурор пообіцяв завершити вже влітку цього року:

«Свідок Пукач є, але руху нема. Всі про щось говорять, але точно ніхто нічого не знає. Тому що Пукача використовували в політичних цілях в ході передвиборчої кампанії. Відомих політиків тримали на гачку, і вони робили те, що потрібно було нинішній владі – ще до того, як вона стала владою. Тобто все продовжується. Усі ці резонансні справи експлуатують як політичний інструмент тиску на тих чи інших основних гравців української політичної сцени», – вважає Карасьов.

Нагадаємо: під час президентської кампанії восени 2004 року Віктор Ющенко був отруєний діоксином. Розслідування кримінальної справи не завершено досі.

Сам екс-президент вважає, однак, що справу про його отруєння розкрито, отруйники відомі, проте їх переховує Москва.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG