Спеціальні потреби

США засудили "проокупаційні голоси" щодо Криму на засіданні ОБСЄ


Джеймс Гілмор, посол США при ОБСЄ

США відповіли на заяви, спрямовані проти захисників прав кримських татар, що прозвучали на щорічній нараді ОБСЄ з проблематики людського виміру, яка відбувається в Варшаві.

"Ми засуджуємо невірну характеристику мирних захисників дотримання прав людини щодо кримських татар як "терористів та екстремістів" проокупаційними голосами на засіданні з людського виміру ОБСЄ", - йдеться в заяві американської делегації.

"Мирний опір брутальній окупації Росії – є натхненням для всіх, хто любить свободу. Крим – це Україна", - додали представники США.

США засудили "проокупаційні голоси" щодо Криму на нараді ОБСЄ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:05 0:00

Для участі у засіданні з людського виміру ОБСЄ Росія зареєструвала так званих "представників громадськості Криму", що представляють російську владу та підконторльні Росії ЗМІ Криму, повідомляють ЗМІ.

Представництво президента України в Криму вживає заходів, щоб дати належну правову оцінку участі представників, зареєстрованих Росією, написав представник президента України в Криму Антон Кориневич у Facebook.

Представництво "звернулося із запитом до Прокуратура Автономної Республіки Крим з тим, щоб надати належну правову оцінку ситуації, встановити, яким чином ці "кримські експерти" потрапили на захід, а також зафіксувати їх підтримку дій окупанта щодо визнання спроби анексії Автономної Республіки Крим та м. Севастополь Російською Федерацією", - написав Кориневич.

Делегація США привернула увагу до порушень прав людини, що відбуваються в Криму.

"В окупованому Криму влада залякує, затримує та переслідує кримських татар та інших українців, які насмілюються відкидати спроби Росії анексувати півострів", - йдеться в заяві делегації США, озвученій на відкритті засідання.

В заяві також йдеться про порушення прав людини на сході України. "Майже 13 000 осіб було вбито і два мільйони мали полишити свої оселі на сході України. В контрольованих Росією регіонах східної України, ті, хто вважаються прихильниками України, піддаються ув'язненню, надзвичайному фізичному насильству та вбивствам", - йдеться в заяві.

Дивіться також: ​Студія Вашингтон.Газові переговори Україна-РФ-ЄС–прогнози експертів

Студія Вашингтон.Газові переговори Україна-РФ-ЄС–прогнози експертів
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG