Спеціальні потреби

Актуально

При проведенні операції зі знищення Осами бін Ладена конфісковано величезний архів матеріалів

Американський уряд каже, що попри смерть Осами бін Ладена, «Аль-Кайда» продовжує представляти серйозну загрозу світові. Нині Сполучені Штати вимагають від Пакистану видачі для допитів трьох дружин бін Ладена, які з минулого понеділка перебувають в руках пакистанських правоохоронців. Тим часом кількість матеріалів, які американські військові конфіскували під час проведення знешкодження Бін Ладена дорівнює бібліотеці невеликого коледжу. Це найбільший за всю історію контр-тероризму архів, який серед іншого містить відео зйомки самого терориста.

На одній з п’яти відео касет, яки потрапили у руки американських військових при здійсненні операції з ліквідації Бін Ладена, майже сивий, закутаний у ковдру найбільш розшукуваний у світі терорист дивиться новини про самого себе, переключаючи з каналу на канал. Колишній аналітик ЦРУ Пол Піллар пояснює, чому американський уряд таки оприлюднив ці кадри:

«Таким чином влада дає зрозуміти, що під час операції минулої неділі, військовим вдалося захопити багато матеріалу. А це може налякати інших активістів «Аль-Кайди», примусити їх сумніватися, та вселити у них страх та непевність».

Хто з них стане керівником «Аль-Кайди», поки залишається невідомим. Припускають, що наступником Бін Ладена стане єгиптянин Айман аль-Завагірі, речник угруповання, який вважався найближчою до Осами людиною.

Аль-Завагірі неодноразово виступав із палкими висловлюваннями проти Сполучених Штатів. Саме він вважається мозком терористичної мережі та організатором найкривавіших атак «Аль-Кайди».
Як і бін Ладен, аль-Завагірі зрікся привілейованого життя та віддав себе пропагуванню ісламізму.
Втім за останні кілька років в структурі та діяльності «Аль-Кайди» відбулися певні зміни, частково через те, що обидва лідери переховувались. Місце знаходження аль-Завагірі досі залишається невідомим.
Саме угрупування стало дещо децентралізованим, його підрозділи часто діють майже незалежно від центру.
Дехто навіть висловлює сумніви, чи взагалі потрібен «Аль-Кайді» лідер. Адже, бін Ладен залишатиметься сильною, майже іконічною фігурою навіть після його смерті.

«В «Аль-Кайді» нема ієрархії. Вона має в основі ідею, яка існує переважно в кібер-просторі та посилюється діями з боку американців», – говорить представник радикального угруповання «Джемаа Ісламія» Ассем Абдель.

А вбивство їх ідола, скоріш за все, ще більше згуртує радикально налаштованих мусульман у всьому світі, незалежно від того, хто очолить «Аль-Кайду».

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG