Спеціальні потреби

Американська важка зброя не захистить держави Балтії, бо їх неможливо захистити - військовий експерт CША


Танк Abrams на військових навчаннях у Південній Кореї
Плани США перекинути до Європи важкі озброєння не посилять обороноздатність країн Балтії і є символічним жестом, покликаним підтримати зусилля американських дипломатів. Про це пише відомий безпековий експерт Марк Ґалеотті у своєму блозі In Moscow's Shadows.
Експерт відзначає, що чисто з військової точки зору "Вашингтон по суті задумався над тим, щоб розмістити запас надсучасної зброї там, де росіяни легко її захоплять".

Ґалеотті переконаний, що переміщення зброї до Європи у таких умовах грає виключно дипломатичну роль.

Все це озброєння не має сенсу без 5 тисяч солдатів, які будуть його використовувати


"Звісно ж сама суть ситуації у тому, що ніхто і не очікує відкритої агресії з боку Росії: якщо - і я наголошу якщо - Росія вирішить проявити агресію щодо балтійських країн, ця агресія майже однозначно буде непрямою і прихованою, а не у формі шторму з вогню та броні. У Вашингтоні розраховують, що принаймні удавши, що беруть на себе серйозні забов'язання щодо безпеки балтійських країн, (а розміщення американської зброї у регіоні означатиме, що у разі наступу Росії, її військові зіткнуться з американськими солдатами ), вони відіб'ють у Росії бажання робити подібні кроки. Тож вся ця ситуація усіляко демонструє нам, як військова сила може бути інструментом політики", - пише безпековий експерт.

При цьому Марк Ґалеотті розлого пояснює, чому у випадку військового конфлікту у Балтії, американська зброя жодним чином на убезпечила б регіон від Росії. Він переконаний, з військової точки зору країни Балтії фактично неможливо захистити від Москви.

Фактор часу - на боці Росії

"Кордони відкриті, рельєф досить плаский, міста невеличкі. Це жодним чином не применшує рішучість балтійців - росіянам довелось би зіткнутись із затятим спротивом партизан, які завдаватимуть ударів з лісів та міст, але важко заперечувати, що Москва може швидко захопити регіон", - пише Марк Ґалеотті.

Він також окреслює причини, через які самі по собі американські озброєння у Європі не принесуть жодної користі у суто військовому плані.

"Аби лише не стріляли, хочу померти своєю смертю", - голоси окупованих територій. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:49 0:00

"Все це озброєння не має сенсу без 5 тисяч солдатів, які будуть його використовувати; без необхідного часу для приведення зброї у хоча б базову бойову готовність, техніці необхідне пальне, амуніція та інші витратні матеріали. А фактор часу - на боці Росії. Якби - а я не вірю, що так станеться - росіяни захотіли захопити країни Балтії, вони б реалізували свій намір раптовим нападом, замаскованим під масштабні військові "навчання" на кордонах. Не думаю, що Москва би заздалегідь попереджала НАТО про свої наміри, даючи необхідний час на приведення техніки у бойову готовність", - вважає експерт.

Як відомо, у Східній Європі зараз проходить ціла низка військових навчань НАТО. Серед них масштабні військові навчання BALTOPS за участі тисяч військових, десятків кораблів та стратегічних бомбардувальників. Водночас днями військові США розпочали другу фазу підготовки українських військових на Яворівському полігоні у рамках навчань Fearless Guardian.

Дивіться також: Як Україна отримає зброю, а Росія "вилетить" із SWIFT розповіли лідери діаспори

Як Україна отримає зброю, а Росія "вилетить" із SWIFT розповіли лідери діаспори . Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

XS
SM
MD
LG