Спеціальні потреби

Актуально

Через пандемію жінки втрачають роботу частіше, ніж чоловіки - доповідь PwC

Жінка біля центру працевлаштування у США. Квітень 2020

У 17 з 24 багатих країн, де минулого року зріс рівень безробіття, жінки частіше, ніж чоловіки втрачали роботу. На це вказує щорічний Індекс працюючих жінок, який підготувала компанія PricewaterhouseCoopers (PwC).

У звіті говориться, що робочі місця в секторах, де переважають жінки, таких як маркетинг і комунікації, будуть з більшою ймовірністю втрачені, ніж посади у фінансах, які займають чоловіки.

Тим часом, жінки витрачають в середньому на 7,7 годин в тиждень більше, ніж чоловіки, на неоплачувану роботу по догляду за дітьми - «другу зміну», яка майже еквівалентна роботі з повною зайнятістю і може привести до того, що деякі жінки вирішать звільнитися.

«Хоча кількість робочих місць повернеться до колишнього рівня, коли економіка відновиться, не факт, що це будуть ті ж робочі місця», - сказала Ларіс Стілоу, старший економіст PwC.

«Якщо не буде вжито заходів, спрямованих безпосередньо на усунення нерівного тягаря догляду за дітьми і на те, щоб дозволити більшій кількості жінок працевлаштуватися в секторах економіки, які розвиваються, жінки повернуться до меншої кількості робочих годин на тиждень, менш кваліфікованих і нижче оплачуваних робочих місць».

У звіті, в якому досліджувалися 33 країни, які входять до клубу багатих країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), говориться, що прогрес в досягненні гендерної рівності у сфері праці не почнеться до 2022 року.

Темп прогресу необхідно подвоїти, якщо багаті країни планують відновити втрати до 2030 року, говориться в доповіді. У ній також звучить заклик до урядів і бізнесу поліпшити доступ жінок до секторів економіки, що розвиваються, таких як штучний інтелект і поновлювані джерела енергії.

Лора Хінтон, менеджер по персоналу PwC, зазначила, що «першочергове значення має вирішення проблеми гендерного розриву в оплаті праці, а також розробка конкретних планів дій на тлі того, як підприємства зосереджуються на покращенні свого становища».

Дивіться також: Як минулі кілька років загострили політичні розбіжності у США: історія двох братів

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG