Спеціальні потреби

Актуально

Через пандемію жінки втрачають роботу частіше, ніж чоловіки - доповідь PwC

Жінка біля центру працевлаштування у США. Квітень 2020

У 17 з 24 багатих країн, де минулого року зріс рівень безробіття, жінки частіше, ніж чоловіки втрачали роботу. На це вказує щорічний Індекс працюючих жінок, який підготувала компанія PricewaterhouseCoopers (PwC).

У звіті говориться, що робочі місця в секторах, де переважають жінки, таких як маркетинг і комунікації, будуть з більшою ймовірністю втрачені, ніж посади у фінансах, які займають чоловіки.

Тим часом, жінки витрачають в середньому на 7,7 годин в тиждень більше, ніж чоловіки, на неоплачувану роботу по догляду за дітьми - «другу зміну», яка майже еквівалентна роботі з повною зайнятістю і може привести до того, що деякі жінки вирішать звільнитися.

«Хоча кількість робочих місць повернеться до колишнього рівня, коли економіка відновиться, не факт, що це будуть ті ж робочі місця», - сказала Ларіс Стілоу, старший економіст PwC.

«Якщо не буде вжито заходів, спрямованих безпосередньо на усунення нерівного тягаря догляду за дітьми і на те, щоб дозволити більшій кількості жінок працевлаштуватися в секторах економіки, які розвиваються, жінки повернуться до меншої кількості робочих годин на тиждень, менш кваліфікованих і нижче оплачуваних робочих місць».

У звіті, в якому досліджувалися 33 країни, які входять до клубу багатих країн Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР), говориться, що прогрес в досягненні гендерної рівності у сфері праці не почнеться до 2022 року.

Темп прогресу необхідно подвоїти, якщо багаті країни планують відновити втрати до 2030 року, говориться в доповіді. У ній також звучить заклик до урядів і бізнесу поліпшити доступ жінок до секторів економіки, що розвиваються, таких як штучний інтелект і поновлювані джерела енергії.

Лора Хінтон, менеджер по персоналу PwC, зазначила, що «першочергове значення має вирішення проблеми гендерного розриву в оплаті праці, а також розробка конкретних планів дій на тлі того, як підприємства зосереджуються на покращенні свого становища».

Дивіться також: Як минулі кілька років загострили політичні розбіжності у США: історія двох братів

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG