Спеціальні потреби

У столиці Зімбабве Гараре відбуваються протести проти президента Роберта Мугабе

  • Голос Америки

Радісні протестувальники на вулицях Гараре вимагають відставки президента Гараре

На вуличі столиці Зімбабве Гараре вийшли тисячі демонстрантів, які вимагають від президента Роберта Мугабе подати у відставку. Вони носять транспаранти з такими написами, як «Мугабе мусить відійти».

Збройні сили країни, які в минулому зупиняли такі протести, тепер підтримують їх і скеровують до місяця, яке відоме як Zimbabwe Grounds, де активісти, політики і колишні борці за незалежність можуть виступити з промовами і закликати президента подати у відставку.

Zimbabwe Grounds – це символічне місце. Саме тут зімбабвійці вітали Мугабе, коли він повернувся до країни з вигнання у 1980 році після війни за незалежність від правління білої меншості.

Протести відбуваються також в інших містах країни, учасники яких закликають до закінчення правління Мугабе.

Президент Мугабе, якому 93 роки, згідно з повідомленнями, відмовляється здійснити вимогу збройних сил, своєї політичної партії ї політичних активістів, щоб подати у відставку після 37 років при владі.

Збройні сили Зімбабве зайняли в середу головні державні установи, запроторили Мугабе під домашній арешт і придушили тих, кого вони вважають злодіями з оточення президента.

Згідно з повідомленнями, затримані, які перебувають у військових бараках, це члени одного з угруповань правлячої партії, які хотіли призначити Ґрейс Мугабе на посаду віце-президента країни. Президент Мугабе усунув свого дотеперішнього віце-президента з посади 5 листопада.

Дивіться також: З Батьківщиною у серці: жінок Північної Кароліни об'єднав спільний біль за Україну

З Батьківщиною у серці: жінок Північної Кароліни об'єднав спільний біль за Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:24 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG