Спеціальні потреби

Національний з’їзд демократичної партії може бути відкладений - Байден


Колишній віце-президент США Джо Байден, ймовірний кандидат від Демократичної партії на президентських виборах у листопаді 2020, вважає, що пандемія коронавірусу, швидше за все, призведе до істотної зміни програми або переносу липневого Національного з'їзду партії, на якому буде офіційно висунутий кандидат від демократів на президентських виборах 2020.

Національні з'їзди Демократичної і Республіканської партії проводяться раз на чотири роки і є важливим елементом американської демократії, проте, як зазначив Байден в інтерв'ю MSNBC у вівторок увечері, «важко уявити», щоб з'їзд демократів, який повинен відбутися в середині липня в місті Мілвокі, штат Вісконсін , пройшов як було заплановано раніше.

З'їзд Республіканської партії намічений на серпень і повинен пройти в місті Шарлотт в Північній Кароліні.

За словами Байдена, «слід прислухатися до вчених», щоб зрозуміти, чи буде до липня безпечно проводити настільки масовий захід, в якому візьмуть участь кілька тисяч демократів і сотні журналістів.

Відповідно до чинних на даний момент обмежень, це було б неможливо.

Президент Дональд Трамп, який балотується на другий термін, продовжив дію рекомендацій по соціальному дистанціюванню до кінця квітня, в той час як число жертв коронавірусу в країні зростає кожного дня на кілька сотень.

Уряд і органи охорони здоров'я рекомендують американцям уникати зібрань понад 10 чоловік. У деяких містах поліція вже почала затримувати порушників нововведеного порядку.

Десятки губернаторів по всій країні видали розпорядження, які наказують жителям не виходити з дому. На даний момент такі розпорядження поширюються приблизно на 80 відсотків населення країни.

За словами Байдена, час проведення з'їзду було вибрано з метою уникнення збігу з літньою Олімпіадою в Токіо, яка повинна була початися 24 липня. Однак тепер Олімпіаду відклали на 2021 рік, і Демократична партія могла б перенести з'їзд, якщо це буде представлятися доцільним з урахуванням розвитку ситуації.

«Зараз часу більше, - зазначив Байден. – Ми можемо зробити те, що ми робили і під час Громадянської війни, і під час Другої світової війни, - проводити з'їзди Демократичної і Республіканської партій, праймеріз і вибори, при цьому забезпечуючи громадську безпеку. Ми здатні зробити і те, і інше».

Що стосується призначених на 3 листопада загальних виборів, Байден зазначив, що владі штатів слід підготувати більше бюлетенів для дистанційного голосування, які направляються поштою, а також розглянути можливість проведення віртуального голосування.

«Їм слід зайнятися цим вже зараз, планувати, - зазначив він. - Сенс в тому, щоб забезпечити функціонування нашої демократії під час боротьби з пандемією. Ми можемо робити і те, і інше. Можливо, доведеться щось змінити. Можливо, соціального дистанціювання виявиться недостатньо. Можливо, складеться ситуація, коли доведеться голосувати, буквально не виходячи з машини».

Дивіться також: Пінгвіна пустили подивитися на білух в акваріумі Чикаго

Пінгвіна пустили подивитися на білух в акваріумі Чикаго. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG