Актуально
Мегаполіси мають будувати інфраструктуру, готуючись до зміни клімату - Goldman Sachs

Зміна клімату становить загрозу для світових мегаполісів, через збільшення кількості бурь, потеплішання клімату, підвищення рівня моря. Про це йдеться в досліджені Інституту світових ринків при міжнародному банку Goldman Sachs, пише Business Insider.
Підвищена кількість бурь несе особливу небезпеку для Нью-Йорка, Токіо та Лагоса. А Маямі, Олександрія, Дака та Шанхай - під загрозою затоплень, бо ці міста розташовані на висоті менше 11 метрів над рівнем моря.
В банку закликали великі міста вже зараз готуватись до змін клімату. "Адаптація міст має спричинити до однієї з найбільших розбудов інфраструктури в історії. Масштабність задачі ймовірно потребуватиме інноваційних джерел фінансування", - йдеться у звіті.
Серед основних загрозливих наслідків зміни клімату, експерти відзначають:
- підвищення температур може призвести до танення вічної мерзлоти, виділення великої кількості вуглекислого газу в атмосферу;
- ризик паводків для міст, які вже потрепали від стихії, значно підвищиться;
- через підвищення температур, хвороби, характерні для тропічного клімату і де корінні мешканці часто мають до них імунітет, можуть поширитись на інші регіони;
- тваринництво зазнає впливу більш теплого клімату, а життя в океанах опиниться під впливом окислення. Окислення океанів вже спричиняє зменшення кількості коралів;
- вже у 2025, половина населення світу проживатиме в регіонах, що потерпатимуть від нестачі води.
Дивіться також: Студія Вашингтон. Емоційна промова Ґрети Тунберґ в ООН
Всі новини дня
У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.
Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.
Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.
Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.
Як і коли Україна зможе очистити свою землю від мін. Відео
8 років війни на Донбасі та майже три місяці повномасштабного вторгнення Росії зробили Україну однією з найбільш замінованих країн у світі. Скільки часу та грошей потрібно, щоб очистити території та чим оперативне розмінування відрізняється від гуманітарного – в сюжеті Лесі Бакалець.
Facebook Forum