Актуально
- Голос Америки
Трамп змінює свій "американський неформальний" стиль перед візитом до Азії

В Азії дбайте, шоб рукостискання не були задовгі, чи закороткі. Не "ковтайте" імена та посади, утримуйтесь від твітів з найважливіших питань, не сумнівайтесь у запропонованій їжі.
Це – правила етикету та норм протоколу традиційних культур Азії. Це – часто суперечить імпульсивному стилю Трампа, який прагне говорити все в обличчя, - пише АР.
В п’ятницю Трамп відправляється у дванадцятиденну подорож до Японії, Південної Кореї, Китаю, В’єтнаму та Філіппін.
Перед візитом, він висунув кандидатуру Шона Лоєра на посаду голови протокольної служби США. "Очевидно, для протоколу важливо – не нашкодити", - сказав кандидат на слуханнях, присвячених затвердженню його кандидатури на посаді, що відбулись в Сенаті в середу.
Лоєр буде супроводжувати Трампа під час поїздки.
Вже в середу, Трамп виявив більше розуміння протокольних нюансів. Протягом засідання Кабінету, Трамп стримано поскаржився на "погану" торгову угоду та "торговельний дефіцит", зокрема, з Китаєм. "Я не хочу, щоб хтось ніяковів за чотири дні до мого візиту до Китаю, - зазначив Трамп, все ж додавши, - але ж він жахливий".
В традиційних культурах Азії навіть рукостискання є важливими. Наприклад, трампове 19-секундне рукостискання з поплескуваннями по долоні керівника Японії в Білому домі в лютому не було добре сприйнято. Прем’єр-міністр Японії у відповідь на камеру закотив очі, коли Трамп подивився в інший бік.
Трамп планує грати в гольф з Абе протягом подорожі, повідомляють посадовці Білого дому.
Ще однією з протокольних помилок адміністрації, стало те, що Білий дім в одному зі своїх повідомлень назвав Китай «Республікою Китай», а не «Китайською Народною Республікою» і мусив вибачатись перед Пекіном.
Трампу можуть стати в нагоді поради його попередників, якщо йому подадуть щось інше, а не його улюблений стейк з кетчупом, - пише АР.
Ричард Ніксон, перший президент, який поновив дипломатичні відносини з Китаєм, радив Рональду Рейґану перед його поїздкою до Китаю в 1984 році: "не питай про їжу, просто ковтай".
"Все ж,мені важко було розрізнити кілька речей на моїй тарілці першого вечора, - писав Рейґан в мемуарах, - я перемішував їжу, сподіваючись приховати своє небажання це їсти".
Дивіться також: Чому Трамп планує припинити лотерею "Зелена Картка"
Всі новини дня
До США звернулися британські адвокати зі запитом про розслідування шейха ОАЕ за сприяння ухиленню від санкцій російських олігархів

Британські адвокати, що діють від імені громадянина України, закликали уряд США розпочати розслідування щодо високопосадовця та члена правлячої родини Об’єднаних Арабських Еміратів за звинуваченнями в тому, що він міг допомагає російським олігархам в ухиленні від санкцій США, накладених на них унаслідок вторгнення в Україну.
Запит, який було оприлюднено 30 березня, адресовано Державному департаменту, Міністерству фінансів і Управлінню з контролю за іноземними активами (OFAC) і стосується шейха Мансура бін Заїда Аль-Нахайяна, заступника прем’єр-міністра Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ).
Шейх Мансур є одним з перших осіб країни, він є братом президента ОАЕ шейха Мохаммеда бін Заїда Аль-Нахайяна. Він одружений з донькою правителя Дубая шейха Мухаммеда бін Рашида Аль-Мактума. Нещодавно його призначили головою правління інвестиційної компанії Mubadala, державного інвестиційного фонду в 285 мільярдів доларів.
Адвокати вимагають санкцій проти самого шейха Мансура, якщо звинувачення підтвердяться
Запит подали британські адвокати Ріс Дейвіс і Бен Кіт від імені українського правозахисника, який не розкриває свого імені через побоювання за свою безпеку.
У повідомленні мовиться, що адвокати надали «широко задокументовані докази, які вказують на очевидне сприяння шейха Мансуру конкретно – та ОАЕ загалом – переказуванню активів російськими олігархами до ОАЕ».
Як повідомляють адвокати, вони надали свідчення того, що «значні статки, контрольовані російськими олігархами, які симпатизують президенту Путіну, багато з яких уже були під санкціями урядів США та Великої Британії, а також ЄС, були переказані до ОАЕ одразу після вторгнення в Україну в лютому 2022 року».
У повідомленні названо ім’я підсанкційного мільярдера і депутата Російської Думи Андрія Скоча, в числі цілого списку російських олігархів, які переказали активи до ОАЕ після того, як вони були включені до санкційного списку.
У сперпні 2022 року Департамент юстиції США виписав ордер на арешт літака Airbus A319 вартістю у понад 90 мільйонів доларів, який, за даними Вашингтона, належить Скочу, його також підозрюють у відмиванні грошей. Родина Скоча має металургійний бізнес, за даними журналу Форбс, він входив до 20-ти найбагатших росіян.
«Уряд США має розпочати розслідування, щоб з’ясувати, чи сприяв шейх Мансур цьому ухиленню від санкцій. Якщо буде встановлено, що він це робить, він сам може потрапити під санкції в рамках програми санкцій США», – мовиться у повідомленні про подання.
«Немає жодних сумнівів, що зараз ОАЕ є місцем, яке обирають росіяни, які перебувають під санкціями, щоб приховати свої активи, – сказав Ріс Дейвіс. – Ми просимо уряд США терміново розслідувати цю справу».
У повідомленні мовиться, що це перший такий запит, який було оприлюднено у США, і його було зроблено після візиту високопосадовця Міністерства фінансів США до ОАЕ в січні 2023 року.
Санкції проти урядовця дружньої країни є чутливим питанням, але важливо не робити винятків – колишній розробник санкцій
Наприкінці січня Брайан Нельсон, який опікується питанням санкцій у Міністерстві фінансів США, відвідав Оман, Об’єднані Арабські Емірати (ОАЕ) і Туреччину, де він попередив урядовців, представників бізнесу та фінансових установ, що Вашингтон може позбавити їх доступу на американський ринок, якщо вони не дотримуватимуться санкційного режиму, накладеного на росіян через війну Росії проти України.
У коментарі для Голосу Америки попередній координатор політики санкцій, а нині провідни експерт Атлантичної ради Деніел Фрід сказав, що для успіху санкцій, потрібно забезпечити їхнє дотримання, незалежно від того, чи йдеться про союзників.
«Осіб, які ухиляються від санкцій, потрібно встановлювати та притягати до відповідальності. Як і виявляти і переслідувати тих, хто допомагає росіянам уникатии санкцій. Якщо ви не бажаєте цього робити, то ви несерйозно ставитесь до санкцій. Якщо ви робите виняток для когось із своїх союзників чи друзів, то ви не ставитеся до цього серйозно», – сказав Деніел Фрід.
Не коментуючи конкретно цю справу, він сказав, що «якщо високопоставлений чиновник навіть в дружньому уряді допомагає росіянам уникати санкцій, його потрібно попередити, що будуть наслідки».
Олігархи шукають шляхів для виведення грошей з-під санкцій
CША, Велика Британія, Європейський Союз та низка інших країн запровадили санкції проти російських компаній та осіб, які сприяють веденню російської війни проти України з лютого мигулого року. Це спонукало російських олігархів шукати шляхів виведення своїх капіталів з-під дії санкцій Заходу.
Як повідомляв Голос Америки, низка американських експертів називали Об’єднані Арабські Емірати та Туреччину серед країн, які російські багатії, пов’язані з режимом Путіна, використовують для уникнення санкцій.
У досліджені під назвою «Клептократична адаптація: наступні кроки в боротьбі з клептократією», презентацію якого наприкінці січня організував Національний фонд демократії (NED) у Вашингтоні, мовиться, що з початку війни ОАЕ та Туреччина стали «прихистком» для російських яхт і приватних літаків.
Обидві країни є стратегічно важливими для США ОАЕ – через те, що там розташовані американські та французькі морські бази, а Туреччина, яка є членом НАТО, відіграє важливу роль у Чорному морі, і її згода потрібна для того, щоб прийняти в НАТО Фінляндію та Швецію.
У матеріалі використано інформацію видання Forbes
Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча. Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.
Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?
РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?
«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео
«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН
Форум