Спеціальні потреби

У нас сьогодні немає зовнішньої політики – сенатор Кріс Мерфі


У нас сьогодні немає зовнішньої політики – сенатор Кріс Мерфі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:14 0:00

Група експертів Інституту Карнеґі та Чиказької ради з глобальних відносин, очолювана сенатором-демократом Крісом Мерфі та Послом Річардом Армітеджом, підготували низку статей на тему, якою має бути політика США відносно Росії, України та Євразії. Основні висновки були представлені на презентації в Інституті Карнеґі у Вашингтоні.

«У нас чітка рекомендація - не можна досягати угод з Росією в обмін на співробітництво в Сирії. Неможлива жодна угода, за якою ми дамо їм пом’якшення чи зняття санкцій та сферу інтересів в Україні та інших країнах», - сказав в інтерв’ю «Голосу Америки» сенатор-демократ Кріс Мерфі .

«Наш основний висновок, що відносини між США та Росією зараз знаходяться в такому стані, що намагання досягти якось великої угоди обернеться поразкою», - каже президент Чиказької ради з глобальних відносин Айво Даалдер.

Айво Даалдер, колишній посол США в НАТО, пояснює: зрозуміло, чого хоче Росія. Але що вона може запропонувати у відповідь?

«Вона мусить залишити Крим, Південну Осетію, Абхазію, залишити та закінчити конфлікт в Україні. Вона мусить дозволити країнам в Європі самим обирати собі союзників. Росіяни мусять підтримувати міжнародний порядок безпеки. Але це не те, чого хоче Росія. Ми не маємо шукати угоди, за якою ми можемо обміняти співробітництво у боротьбі з тероризмом на те, щоб Росія робила, що хоче в Україні. Україна потребує нашої підтримки. Сильної підтримки. І будь-які відносини з Росією, не мають бути за рахунок її сусідів», - сказав він в інтерв’ю «Голосу Америки».

У тої час, коли високопосадовці Адміністрації Дональда Трампа роблять жорсткі заяви на адресу Росії, сам президент утримується від будь-якої критики російського лідера, виправдовуючи його брутальні методи. Це спричиняє хаос та непорозуміння у відносинах США за партнерами, але, підкреслюють учасники панелі, рішення приймає все-таки президент. За словами Кріса Мерфі система стримувань і противаг, яка добре діє у внутрішній політиці США, не працює настільки ж вдало у зовнішній. Навіть маючи двопартійний консенсус в Конгресі законодавцям важко вплинути на Адміністрацію. Але дещо вони зробити можуть.

«Ми маємо новий законопроект, який вимагатимемо погодження з боку Конгресу пом’якшення або зняття Адміністрацією будь-яких російських санкцій. Це дуже важливо, враховуючи заяви Трампа та його можливі зв’язки з російськими бізнесменами. Так, Конгрес має обмежену владу у зовнішній політиці, але ми завжди мали здатність здобувати собі нові повноваження», - сказав він.

Також в Конгресі та експертному середовищі занепокоєні тим, який вплив російська пропаганда та маніпуляції можуть мати на прийняття рішень у Білому домі. Зокрема, Росія намагається підірвати прогрес реформ в Україні, а потім, коли їй це вдається, використовує це як аргумент проти України в Європі та США, говорить Мерфі.

«Ми цього ще не чули від Адміністрації Трампа, але я переживаю, що вона буде використовувати цей аргумент, і, якщо ми не побачимо швидкий успіх у багатьох напрямках, вони можуть сказати Україні, що вони не можуть далі бути партнерами».

Сенатор Мерфі вважає, що хоча Вашингтон у праві очікувати від Україні швидшого темпу реформ, США мають виділяти більше коштів на підтримку цих зусиль, зокрема – сприяти інвестиціям в енергетичній сфері та у сфері боротьби з корупцією в Україні.

Дивіться також: У комітеті з міжнародних відносин Сенату США обговорили питання санкцій щодо Росії

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.

Facebook Forum

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG