Спеціальні потреби

Актуально

Нігерія: зворушливе возз’єднання сімей після трьох років розлуки

Група нігерійських школярок, яких нещодавно випустили після більш ніж трьох років у полоні в «Боко Гарам», возз'єдналися зі своїми сім'ями в суботу

82 нігерійські школярки, яких нещодавно випустили після більш ніж трьох років у полоні в «Боко Гарам», возз'єдналися зі своїми сім'ями вперше в суботу, а схвильовані батьки шукали ознаки того, як глибоко екстремісти змінили життя їхніх дочок.

Сім'ї були возз'єднані в столиці Абуджі, де дівчата були прийняті владою Нігерії після їх звільнення на початку цього місяця.

Це найбільше звільнення заручників із того часу, коли 276 школярок було викрадено з їхньої школи-інтернату в 2014 р. П'ять командирів з екстремістського угрупування було обмінено на свободу дівчаток, і уряд Нігерії заявив, що робитиме подальші обміни, щоб повернути решту 113 школярок додому.

«У нас є довіра до цього уряду, безумовно, вони врятують інших благополучно і повернуть до нас живими», – заявив лідер громади Якубу Нкекі.

Багато з дівчат, більшість із яких християнки, були змушені вступити в шлюб з екстремістами і народили дітей. Деякі з них стали радикальними і відмовилися повертатися. Є побоювання, що деяких використали як самогубців у бомбових атаках.

Масове викрадення в квітні 2014-го привернуло увагу міжнародної спільноти до кровопролитного заколоту «Боко Гарам» у північній Нігерії та започаткувало глобальну кампанію «Поверніть наших дівчаток» (Bring Back Our Girls), яку підтримали деякі знаменитості, в тому числі колишня перша леді США Мішель Обама. Тисячі людей були викрадені протягом восьми років заколотів екстремістів, і понад 20 тисяч були вбиті.

Першу групу полонених у складі 21 дівчинки відпустили у жовтні, завдяки угоді за посередництва уряду Швейцарії та Міжнародного комітету Червоного Хреста.

Дві групи звільнених школярок возз'єдналися раніше в суботу, повідомили нігерійські телеканали, показуючи молодих жінок, що сміялися й обіймалися.

З часу, коли відпустили другу групу полонянок, багато сімей із їхнього рідного міста чекали інформації, чи були їхні дочки серед них. Урядовий список імен поширювався, і батьків просили підтвердити особу звільнених дівчат через фотографії.

Обидві групи звільнених перебували під опікою держави в столиці протягом дев'яти місяців у рамках програми реінтеграції, про яку президент Мухаммаду Бугарі сказав, що контролюватиме особисто. Однак правозахисники критикували уряд за утримання молодих жінок далеко від їхніх домівок.

Дивіться також: Як група українських військових священників тренується у США

Як група українських військових священників тренується у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG