Спеціальні потреби

«Херсон - це Україна. Україна – це Європа. Херсон звільнено». Перші реакції. Оновлено


Українська військова біля знаку міста Херсон, 11 листопада 2022 року (AP Photo/Dagaz)
Українська військова біля знаку міста Херсон, 11 листопада 2022 року (AP Photo/Dagaz)

Західні ЗМІ, експерти та політики емоційно реагують на повідомлення з України про вхід українських сил до Херсона та їхню зустріч з місцевими жителями, які перебували під російською окупацією протягом понад восьми місяців з часу початку російської широкомасштабної агресії проти України.

Президент Франції Емманюель Макрон привітав українців з поверненням Херсона, назвавши цю подію «важливим кроком» на шляху до відновлення суверенітету України на всій її території. Він запевнив українців у тому, що Франція й надалі їх підтримуватиме.

Фотографія з Херсона, на якій поруч з українським прапором був прапор Європейського Союзу вразила посла ЄС у Києві Матті Маасікаса.

«З Україною повертається і Європа. Херсон прямо зараз», – твітує Матті Маасікас.

Подібно висловилися і депутати Європейської народної партії, що є найбільшою в Європейському парламенті.

🇺🇦 Херсон - це Україна.
🇪🇺 Україна – це Європа.
💪 Херсон звільнено.

Так написали у Twitter європейські депутати.

Депутат Європейського парламенту, французький журналсіт та есеїст Рафаель Ґлюксман, реагуючи на звільнення Херсона пише, що допомога Україні – це інвестиція в безпеку всієї Європи.

«Кожен євро допомоги українському опору є найкращою інвестицією в європейську колективну безпеку. Допомагати Україні означає допомагати Європі та Франції. Це допомога самим собі», – твітує Ґлюксман.

Посолка США в Україні Бріджит Брінк пише, що повідомлення про повернення Херсона під контроль України «надихають». На її думку, так само могла б закінчитися і вся ця війна, якби російські війська вийшли з усієї території України.

«Мене надихають новини про те, як відважні захисники України увійшли в місто Херсон. Росія могла б завершити цю війну сьогодні, вивівши свої війська з решти території України», – твітує американська дипломатка.

Дивлячись на кадри зустрічі звільнених з-під окупації херсонців з українськими воїнами, емоції дозволяють собі навіть військові експерти. Вашингтонський Інститут вивчення війни (ISW) поширює твіт кореспондента «Голосу Америки» з коментарем, що кадри не залишають сумніви про те, в якій країні хочуть жити мешканці Херсона.

«Такі відео з Херсона мають усунути будь-які сумніви щодо того, як більшість українців, які перебували під російською окупацією, ставляться до питання, чи вони хочуть бути частиною України чи Росії», – мовиться у твіті ISW.

Новини про звільнення Херсона надійшли в той день, коли по всьому світу відзначають річницю завершення Першої світової війни та вшановують пам'ять загиблих у ній.

Міністр закордонних справ Великобританії Джеймс Клеверлі заявив, що коли світ згадує про солдатів, які у 1918 році принесли світу мир, потрібно згадати про те, що «цього року цей мир був зруйнований російським агресором».

«Вшановуючи полеглих на війні минулого, ми також пам’ятаємо боротьбу України за свободу сьогодні», – сказав голова зовнішньополітичного відомства Британії, повідомляє агентство Associated Press.

Президент України Володимир Зеленський привітав у твіті американців з Днем ветеранів та сказав, що їхній приклад «надихає» українців.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Чи вірять українці у подальшу підтримку від США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00
XS
SM
MD
LG