Спеціальні потреби

Трамп застосував "виконавчий привілей" до звіту Мюллера про результати слідства стосовно Росії


Президент США Дональд Трамп застосував "виконавчий привілей", щоб не розкривати частини звіту спецпрокурора США Роберта Мюллера. Про це йдеться в листі посадовця Міністерства юстиції США Стівена Бойда.

Лист було подано до Конгресу перед початком слухань Юридичного комітету Палати представників Конгресу США стосовно того, чи можна вважати відмову міністра юстиції Вільяма Барра надавати повну версію звіту спецпрокурора, зневагою до Конгресу.

"Цим інформую, що президент застосував виконавчий привілей стосовно всіх матеріалів, на які було видано вимогу", - йдеться в листі представника Міністерства юстиції США Стівена Бойда до голови Юридичного Комітету Палати представників Джеррі Недлера.

Недлер назвав лист "однозначною ескалацією" і закликав продовжити слухання.

Джеррі Недлер, Голова Юридичного комітету Палати представників Конгресу США
Джеррі Недлер, Голова Юридичного комітету Палати представників Конгресу США

Зневага до Конгресу вважається дрібним злочином, за який передбачене покарання у вигляді штрафу та ув'язнення до року.

Для того, щоб рішення про наявність зневаги набуло чинності, після схвалення Комітетом, відповідне рішення має схвалити Палата представників США. У випадку схвалення, очільник Палати Представників, або Сенату має передати справу до прокурора округу Колумбія, пояснює USA Today.

Рішення Трампа може створити правову невизначеність, якщо Конгрес звинуватить міністра юстиції США в зневазі, через той самий звіт. На тепер в США залишається невідомим те, які повноваження мають більшу силу: повноваження Конгресу стосовно проявів зневаги, або "виконавчий привілей" президента.

Звіт Мюллера було оприлюднено 18 квітня. Представляючи звіт 18 квітня, Барр наголосив, що кампанія Трампа не вступала в змову з Росією, президент не перешкоджав правосуддю а також зазначив, що слідство утрималось від висновку стосовно того, чи перешкоджав президент США Дональд Трамп правосуддю, однак наводились докази можливого перешкоджання правосуддю з боку президента.

Спецпрокурор США письмово висловив своє невдоволення тим, як було узагальнено висновки його розслідування втручання Росії до президентських виборів США. В листі до міністра юстиції Вільяма Барра, спецпрокурор Роберт Мюллер вказав, що узагальнення "не повною мірою передало контекст, природу та сутність" висновків слідства.

Дивіться також: ​Екс-адвокат Трампа Коен проведе 3 роки в одній із найрозкішніших тюрем США

Екс-адвокат Трампа Коен проведе 3 роки в одній із найрозкішніших тюрем США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG