Спеціальні потреби

Актуально

Звіт Держдепу про торгівлю людьми вказав на виклики перед Україною, назвав найбільших порушників

Державний секретар США Майк Помпео представив щорічний урядовий звіт щодо торгівлі людьми у світі. Він заявив, що "нестабільність та брак доступу до життєво необхідних послуг через пандемію зробити іще більше людей вразливими до експлуатації торівцями людьми".

На 570 сторінках викладено ситуацію із захистом прав людини в усіх міжнародно визнаних країнах світу за останній рік.

Україна у звіті

"Уряд України не повністю відповідає мінімальним стандартам із викорінення торгівлі людьми, але робить для цього відчутні кроки", - зазначено у звіті. У 2013-2017 роках Україну було віднесено до низки "країн, за якими треба спостерігати", але із 2018 і до цього року включно, статус держави підвищили на одну сходинку до "рівня 2".

Українська влада докладає зусиль у розслідуванні випадків торгівлі людьми, примусової праці, розробляє законодавство для роботи за кордоном, проте суди занадто повільно розглядають справи, що "ймовірно, загострено через корупцію", а міжнародні організації фіксують "продовження недовіри до здатності уряду захистити жертв".

При цьому українці та українки продовжують бути жертвами трудового чи сексуального рабства у Вірменії, Азербайджані, Білорусі, Бельгії, Болгарії, Кіпрі, Данії, Німеччині, Угорщині, Ізраїлі, Латвії, Лівані, Литві, Чорногорії, Португалії, Польщі, Сенегалі, Словенії.

Водночас, у звіті йдеться і про позитивні приклади боротьби із торгівлею людьми. Зокрема, канадський уряд "надав фінансування міжнародним організаціям, щоб посилити здатність уряду України та українському суспільству виявляти й допомагати жертвам торгівлі людьми". А торік ізраїльська та українська поліція обмінялись інформацією щодо протидії порушенням прав людини.

Росія продовжила бути на третьому, найнижчому рівні серед порушників прав людини у питанні торгівлі людьми

Окремо у звіті йдеться й про ситуацію на тимчасово окупованих територіях Донбасу. Документ відзначає, що роздмуханий російською агресією конфлікт на сході України та російська окупація Криму змусили переселитись 3 мільйони людей.

"На територіях, контрольованих проросійськими силами, варіанти працевлаштування обмежені", - говориться у звіті, - "Торгівці людьми, за повідомленнями, викрадають жінок і дівчат із зони конфлікту для сексуального й трудового рабства в Україні та Росії"

"Міжнародні організації повідомляють, що склад осіб вразливих щодо торгівлі людьми в Україні змістився із початку конфлікту, включивши більше жителів міст, молодших людей, чоловіків, зокрема, для примусу до праці та злочинності, зокрема, наркоторгівлі... Непідтверджені повідомлення про використання проросійськими силами дітей як солдатів, інформаторів та живих щитів продовжились, але кількість таких повідомлень знизилась від початку конфлікту", - відзначає звіт.

Росія та Китай - серед найбільших порушників

Росія продовжила бути на третьому, найнижчому рівні серед порушників прав людини у питанні торгівлі людьми через відсутність суттєвих зусиль з боку уряду.

Торгівці людьми, за повідомленнями, викрадають жінок і дівчат із зони конфлікту для сексуального й трудового рабства в Україні та Росії

Влада "постійно карає потенційних жертв, включаючи затримання й депортацію потенційно примушених до праці за порушення міграційного законодавства та переслідує жертв сексуального рабства за проституцію без дослідження ознак примушування".

У звіті йдеться, що російська влада, зокрема, продовжує видавати північнокорейцям туристичні візи попри випадки виявлення працівників із Північної Кореї. Також уряд недостатньо запобігає, захищає і допомагає в реабілітації жертвам торгівлі людьми.

Серед найбільших порушників прав людини у звіті названо Китай, де широко поширена примусова праця, зокрема, у таборах для мусульманської меншини, уйгурів, про які повідомляє американський уряд та численні правозахисні організації. Пекін звинувачення відкидає.

Структура звіту

Загалом країни світу розподілено до категорій:

- "Рівень 1" - країни, що не викликають побоювань (країни ЄС, США, Канада, Австралія, Франція, Грузія, Чехія, Естонія, Литва, Словенія та інші)

- "Рівень 2" (Україна, Польща, Німеччина, Ліберія, Гондурас, Ісландія, Угорщина, Албанія, Молдова, Мексика, Чорногорія, Руанда, Катар, Сьєрра-Леоне та інші)

- "Рівень 2 - країни, за якими треба спостерігати" (Вірменія, Бутан, Беліз, Малі, Румунія, Пакистан, Узбекистан, Боснія і Герцеговина)

- "Рівень 3" (Росія, Білорусь, Іран, Північна Корея, Ерітрея, Алжир, Бірма, Сирія, Венесуела, Туркменістан та інші). Йдеться про країни, які не виконують мінімальні вимоги США із протидії торгівлі людьми.

- "Окремі випадки" (Лівія, Сомалі, Ємен)

Дещо позитивна тенденція

Під час свого виступу Майк Помпео відзначив деякі позитивні тенденції. Рейтинг двадцяти двох країн було підвищено, тринадцять з них - країни Африки, а Намібія стала першою і єдиною африканською країною, що потрапила в найкращу категорію.

Зниження статусу країн у питанні дотримання прав людини й протидії торгівлі людьми може позначатись на допомозі уряду країни з боку США

Проте у порівнянні із минулим роком, Гонконг і Пакистан потрапили до переліку "країн, за якими треба спостерігати" через те, що не ухвалили необхідне законодавство, щоб повністю криміналізувати торгівлю людьми.

А от Афганістан та Нікарагуа поповнили список найбільших порушників 3 рівня, а от статус Саудівської Аравії, провідного союзника США та покупця зброї в регіоні, був поліпшений з 3 до 2 рівня.

Зниження статусу країн у питанні дотримання прав людини й протидії торгівлі людьми може позначатись на допомозі уряду країни з боку США та може призвести до введення санкцій за рішенням президента.

Представляючи звіт, у Державному департаменті також відзначили 10 правозахисників із Молдови, Казахстану, Латвії, Бутану, Малаві, Єгипту, Кабо Верде, Кенії та Гонконгу, які зробили особливо значний внесок у боротьбу проти торгівлі людьми.

Дивіться також: Як пандемія змінила голосування праймериз у Нью-Йорку

Як пандемія змінила голосування праймериз у Нью-Йорку. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Всі новини дня

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео

Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:53 0:00

Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.

Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

Організатори "антовоєнного" мітингу у Вашингтоні роздавали учасникам однотипні постери із закликами проти війни з Іраном, Китаєм, а також проти підтримки військового протистояння країнам-агресоркам. Вашингтон, округ Колумбія, 18 березня 2023р.

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.

Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.

Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).

Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".
Учасникам антивоєнного протесту роздавали однотипні постери із гаслами російської пропаганди і тезами "Годуйте людей, а не Пентагон".

Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.

Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими посібниками” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.

[У відповідь на питання про джерела інформації] “Що ж… Багато. Я читав про ситуацію у світі роками. Маркс і Ленін є одними з найкращих посібників”.

Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.

“Мої ресурси? Ми маємо Associated Press, ми маємо…м-м... о Боже… імена... Я маю на увазі, я маю багато ресурсів. Ви зрозуміли”.

Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.

Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.

Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.

Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info
Російська пропаганда називає такі мітинги "справжніми голосами американського народу", - Polygpaph.info

Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.

Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".

Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:

“Привіт усім, ми хочемо попросити стати позаду трун. Труни будуть починати процесію”.

Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:

“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".

Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.
учасник мітингу Дейв Трауб

“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.

Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.

“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.

Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.

Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну

США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України  

"Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією", - сказав координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі. 

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.

«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».

Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.

Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.


Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео

Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:55 0:00

Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт  президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні». 

Більше

XS
SM
MD
LG