субота, 28 травня 2016

  Актуально / Економіка

  Юрій Косюк: «Зона вільної торгівлі з Європою це обман України»

  Власник національного бренду «Наша Ряба» та агрохолдингу «Миронівський хлібопродукт» – Герой України, мільярдер Юрій Косюк – завжди був найпалкішим прихильником вільної торгівлі з Європою.  Але сьогодні, коли зона вільної торгівлі з ЄС нарешті запрацювала, висловлює розчарування.  Найбільший виробник курячого м'яса в Україні, який експортує на світові ринки чверть мільйона тонн курятини, називає катастрофічно малими квоти, встановлені Європою для України. «Це все одно що ви до мене ходите в гості в будь-який зручний для вас час, а я до вас можу прийти лише у певний день, і лише на півгодини, і тільки за попередньою згодою», – так описує бізнесмен торгівлю України з ЄС у рамках ЗВТ.

  "Голос Америки": З 1 січня 2016 року почала діяти Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною і Європейським Союзом. Як позначилось відкриття європейських ринків на вашому бізнесі?

  Юрій Косюк: Ніякого відкриття ринків не відбулося. Знаєте, у колесах є такий механізм, називається ніпель. В один бік пропускає, в інший бік – ні. Отака приблизно ситуація зараз у нас з європейськими ринками. Європа каже про Зону вільної торгівлі з Україною, і водночас підписано купу виключень та обмежень для експорту українських товарів. Тому це така собі Зона вільної торгівлі тільки в одну сторону, тільки в сторону України.

  ГА: Але ж раніше холдинг не мав змоги постачати продукцію до країн Євросоюзу, довгі роки «Наша Ряба» проривалася на ринки ЄС.  Нарешті у 2015 році ви почали експортувати курятину в Європу. І ви кажете, що для вас нічого не змінилося?

  ЮК: Нічого. Я думаю, що ми обмануті.  Для експорту продовольчих товарів з України встановлені катастрофічно великі обмеження або квотування. Щоб ви розуміли: Україна виробляє 1 мільйон 200 тисяч тонн курячого м’яса на рік. При цьому Європа дала Україні безмитну квоту – 16 тисяч тонн.  Ну, плюс до того ще можна ввезти без мита 20 тисяч тонн цілої замороженої курки (яка абсолютно нікому не потрібна). На все, що понад цю квоту – мито більше 1000 євро за тонну.

  ГА: Чому квоти виявились такими мізерними?

  ЮК: Бо Європа захищає свій ринок! Вони чітко захистили власні інтереси, а Україна програла. Тому я вважаю, що та зона вільної торгівлі, яку дуже сильно пропагують сьогодні, це обман України.

  Ви уявіть: один тільки наш агрохолдинг «Миронівський хлібопродукт»  виробляє 700 тисяч тонн м’яса на рік, експортує 250 тисяч тонн, а Європа дала для всієї України безмитну квоту на 16 тисяч тонн. Яка вільна торгівля, про що ми говоримо?!

  ГА: Можливо, ці квоти переглядатимуться?

  ЮК: Ні. Як заявила керівник комітету з питань торгівлі ЄС, у найближчі 5 років навіть питання про не буде порушуватись.

  ГА: А російський ринок, наскільки він для вас привабливий?

  ЮК: Російського ринку в нас уже давно немає. Ще 5-7 років тому стало зрозуміло, що російський ринок буде не наш і буде нам нецікавий. Адже Росія досить довго субсидувала своїх виробників, здійснюючи капітальні вкладення через державні субсидії. Вони практично інвестували все виробництво за державний кошт. Сьогодні в них на ринку курятини перевиробництво. За таких умов конкурувати неможливо, і ми пішли з російського ринку ще років зо три тому.

  ГА: Якщо не Росія і не Європа, то які ринки для вас цікаві?

  ЮК: Весь світ. Світова торгівля курячим м’ясом – це 12 мільйонів тонн. «Миронівський хлібопродукт» сьогодні експортує 250 тисяч тонн, а буде експортувати півмільйона. Що таке півмільйона в рамках 12 мільйонів тонн світової торгівлі? Це доволі солідна цифра. Відповідно і Європа для нас – аж ніяк не найбільший ринок.

  ГА: Ви збудували у Вінницькій області новий комплекс з виробництва курячого м’яса. Коли він зводився, казали, що ця найбільша в Україні птахофабрика буде повністю зорієнтована на європейський експорт. Чи вінницькі потужності зараз завантажені повністю?

  ЮК: Так, у нас усі потужності завантажені повністю. І хоч з Європою не склалося, ми просто відкриваємо для себе інші країни.

  ГА: Чи ви відчуваєте пожвавлення на українському ринку? Кажуть, що є зростання економіки.

  ЮК: Ніякого зростання економіки не буде, це обман. Я думаю, що економіка цього року йтиме вниз. Ми бачимо настрої бізнесу – з чого бути зростанню? Існує декілька драйверів економіки. Внутрішній споживач, коли споживає, може рухати економіку вгору. Але внутрішній споживач стає бідніший, у нього все менше грошей. Другий рушій – зовнішні ринки, але вони які були, такі і є. Третім двигуном можуть бути зарубіжні інвестиції. Але інвестиції в Україну найближчим часом не прийдуть.

  ГА: Ви налаштовані песимістично...

  ЮК: Відносно песимістично. Це перший рік, коли ми не будемо інвестувати в нове будівництво.

  ГА: А чи є у вас плани, як далі налагоджувати співпрацю з Європою?

  ЮК: Є, і досить великі. Ми повністю вибрали квоту, яку нам дали – 16 тисяч тонн, але ми не збираємось на цьому зупинятися. Я вважаю, що Європа грає з нами в нечесну гру, але це гра, і ми будемо шукати у цій грі свої підходи.

  Незважаючи на їхні загороджувальні заходи, тарифи та квотування, ми будемо експортувати в Європу, вони не заховаються за своїм парканом. Ми розуміємо, як це зробити, як туди прийти. І ми будемо це робити, ми вже це робимо.

  "Незважаючи на їхні загороджувальні заходи, тарифи та квотування, ми будемо експортувати в Європу""Незважаючи на їхні загороджувальні заходи, тарифи та квотування, ми будемо експортувати в Європу"
  x
  "Незважаючи на їхні загороджувальні заходи, тарифи та квотування, ми будемо експортувати в Європу"
  "Незважаючи на їхні загороджувальні заходи, тарифи та квотування, ми будемо експортувати в Європу"

  ГА: Якщо не секрет – як?

  ЮК: Ми не хочемо озвучувати конкретні кроки. Адже наші європейські друзі дуже бояться приходу України –  українського аграрного сектору, особливо продовольчого блоку.  І вигадують, як цього не допустити. Я переконаний, що той референдум, який зараз придумала Голландія стосовно ратифікаії Угоди про асоціацію України з ЄС, є одним із способів, яким голландські виробники – як мінімум, аграрні – стараються закритися від України. І ми знаємо, хто це робить.

  Європа досить сильно захищається. Європа дуже великий протекціоніст. У них є декілька країн, які надто сильно протекціонують своїх виробників. Але прогрес іде, життя іде, і ми свою нішу знайдемо – навіть незважаючи на ті надвисокі мита, які Європа поставила для українських товарів у режимі зони вільної торгівлі.

  Попри бар’єри, які виставляє Євросоюз, захищаючи своїх виробників, ми все одно прийдемо, тому що ми ефективніші.

  Дивіться також: Лише 15% українців вірять, що країна на вірному шляху - коментує директор IRI. Відео

  Лише 15% українців вірять, що країна на вірному шляху - коментує директор IRI. Відеоi
  X
  14.01.2016
  Більшість українців через два роки після зміни влади з песимізмом дивляться у майбутнє - IRI.

  Цей форум було закрито
  Посортувати коментарі
  Сторінка коментарів з 2
  Ім’я:: +1
  21.01.2016 21:39
  Курчата для їжі людини повинні нарождуватись у природній спосіб, на селянському подвір'ї і коштувати стільки скільки вважає селянин. Те що виробляє Косюк це збочення : купує інкубаторних курчат у Європі, хімічний комбікорм у Європі, обладнання для птахофабрики у Європі. То чи українське воно ? Те що справжньою куркою назвати не можна ? Європа таке не їсть, а спражніх курей своїх селян-фермерів.


  Ім’я:: Алекс Місто:: Киев
  21.01.2016 19:09
  Можно Европейский Союз , можно Азиатский союз или любой другой, а можно и вперед ногами войти.Без правил и условий на которых можно туда войти туда лезть незачем, сделают завтра квоту на мясо молоко воздух и птицу не больше одного грамма и чем тогда торговать? может забыли про протесты Французских ,Итальянских формеров им тоже торговать своим продуктом нужно. Украина может торговать успешно депутатами и прокурорами это это бесценный дар в "будущее" Европы тут квот не нужно.


  Ім’я:: Алекс Місто:: Киев
  20.01.2016 01:17
  Что странно, увеличение или понижение уровня импорта или экспорта не делает продукты на внутреннем рынке дешевле ,наверно есть сговор монополистов. Думаю без перехода страны на европейскую валюту страна может обнищать еще больше.


  Ім’я:: свят київ
  19.01.2016 16:36
  добре всі знають чого ти сволота біснуєшся! душись своїми раковими воронами!


  Ім’я:: Ivan
  19.01.2016 10:45
  Вопрос квот будет стоять всегда. И всегда найдутся те кому квоты малы. Костюк лукавит говоря что размер квот нельзя пересмотреть. Просто нужно грамотно обосновать свое требование, а с этим видать проблемы.


  Ім’я:: IgorZpUa7 Місто:: Запорожье
  19.01.2016 03:05
  В какой-то мере Костюк может и прав.Я пока не вижу никаких улучшений от этой зоны свободной торговли которые обещали Яценюк и Порошенко.


  Ім’я:: Алиса Місто:: Москва
  19.01.2016 01:28
  Ну,что-первый пошёл...Может для земляков куры сделает дешевле...Да уж,если бизнесмен лоханулся,что о других говорить!


  Ім’я:: Дмитро - вох
  19.01.2016 00:06
  Український курячий олігарх Юрій Костюк вважає що вільна торгівля України з Європою це обман України Для Костюка можливо європийський курячий товарообмін можливо не так добрий як російський бо торгівля на ринку в російській федерації приносила йому більше грошей не лєгітимно як лєгітимно, чого неможна зробити на торговому ринку Європи. Очевидно що імпорт та експорт будьякої країни є під стислою котролею митників, де такої контолі немає в Росії, тому продусерам таким як Костюк більше пдходще корумповане хабарництво а ніж лєгітимне , тому Костюк незадоволений європийським ринком в якому немає хабарництва, а на відміну від Росії є поміркований ринок на будьяке продовольство для споживачів під контролею постійних цін.


  Ім’я:: Евгени Місто:: Московская область
  18.01.2016 23:08
  "Адже наші європейські друзі дуже бояться приходу України – українського аграрного сектору" - ну насмешил, никому в ЕС не нужен украинский аграрный сектор, в ЕС, если кто не в курсе, перепроизводство продовольствия + украинские товары не соответствуют европейскому качеству.

  "ми все одно прийдемо, тому що ми ефективніші." - эффективнее кого??? воровать меньше надо, тогда может Молдавию догоните по уровню жизни.


  Ім’я:: СЕРГЕЙ МАКАРОВИЧ Місто:: ЗАПОРОЖЬЕ
  18.01.2016 22:23
  Европа разучилась работать ... нужно обложить их как волков что бы небыло куда продавать свою дорогую продукцию !!! Законы экономики Обьективны!!! САМИ ПРИЛЕЗУТ ПРОСИТСЯ!ЗЕМЛЕЙ НУЖНО ЗАНИМАТСЯ И СТРАНОЙ А НЕ БЕГАТЬ ЯК ЦиГАН ПО ЯРМАРЦі!!!

  Сторінка коментарів з 2

  Час-Time

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми

  Студия Вашингтон

  У вас виключено JavaScript або ви використовуєте застарілу версію Adobe's Flash Player. Скачайте останню версію програми
  Студия Вашингтонi
  X
  27.05.2016
  Студия Вашингтон - ежедневное пятиминутное шоу об основных событиях в украинско-американских отношениях и реакции мира на ситуацию в Украине. Программа на русском языке Украинской службы Голоса Америки выходит с понедельника по пятницу в 22.15 по киевскому времени.

  Завантажити безплатну програму Голосу Америки для мобільних та планшетних пристроїв

  Інтерактиви