Спеціальні потреби

Людина Ахметова пояснила, що СКМ багатіє незалежно від влади


Україна подає інвесторам незрозумілі сигнали
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
Direct link

Україна подає інвесторам незрозумілі сигнали

Міжнародні компанії, які працюють в Україні не мають сприяння з боку влади – такі думки звучали в ході конференції «Лідерство у глобальному світі», яка вихідними пройшла у Вашингтоні, де українські урядовці представляли пріоритетні національні проекти. Українська сторона наголошувала – в Україні відбуваються реформи, а довіра до неї зростає. Водночас представники бізнесу та міжнародних організацій дозволили собі деякі сумніви. Кажуть, що з України надходять суперечливі сигнали. Не можливо розібратись, які з них сприймати серйозно. А ще – в державі панує фаворитизм щодо наближених до влади українських компаній.

Ми як бізнес не втручаємося в політику, але нам доводиться працювати з урядовцями
Джок Мендоза-Вілсон, компанія СКМ
Учасник конференції, Представник Агентства з інвестицій та управління національними проектами України, Ігор Жовква запевняє, що міжнародні інвестори бачать в Україні стабільність та довіряють владі.

"Ми вже другий рік робимо ці роад шоу і на кожне з них, в Америці та Європейських державах, країнах Близького Сходу та країнах Азійсько-Тихоокеанського регіону, відвідує від 70 до 100 учасників і після них з’являються конкретні домовленості. Наприклад лише цього року ми підписали понад 15 меморандумів про співпрацю", - каже чиновник.

Джон Конлен, колишній конгресмен США, а нині інвестиційний консультант зауважує, що в Україні перевагу надають внутрішнім інвесторам, а це відлякує міжнародні компанії.

"Коли в Україні буде правосуддя, а міжнародні інвестори будуть захищені так само, як українські, тоді в країну почнуть надходити сотні мільйонів, а можливо і мільярди доларів, бо в Україні величезний невикористаний потенціал", - відзначає американець.

Джок Мендоза-Вілсон, директор зв’язків з інвесторами компанії Ріната Ахметова СКМ, одного з найбільших внутрішніх інвесторів України. У 2011-му консолідований прибуток компанії становив понад 3 мільярди доларів проти 1,3 мільярдів у 2010-му.

Вілсон стверджує, що зростання СКМ, не пов’язане із буцімто особливими стосунками компанії з українською владою.

Коли в Україні буде правосуддя, а міжнародні інвестори будуть захищені так само, як українські, тоді в країну почнуть надходити сотні мільйонів, а можливо і мільярди доларів.
Джон Колент, експерт з інвестицій, колишній конгресмен"СКМ існує вже 12 років і наше зростання не припиняється протягом всього цього часу, незалежно від того, яка партія при владі. Для бізнесу взагалі важливо вміти працювати з будь-яким урядом. Ми як бізнес не втручаємося в політику, але нам доводиться працювати з урядовцями", - каже Мендоза-Вілсон.

Олена Волошина, представник Міжнародної Фінансової Корпорації в Україні, заявила з трибуни конференції, що іноземним інвесторам важко зрозуміти, що відбувається в країні.

"Якщо подивитись на індекс інвестиційної привабливості країн, який публікує Європейська бізнес асоціація, Україна має рейтинг 2 цілих 18 сотих з 5 можливих. Це рекордно низький показник. Тож очевидно в країні мало що приваблює інвесторів", - коментує експерт.

Олена Волошина наголошує, що Україна не проводить системних, всеохоплюючих реформ, які потрібні економіці. Робляться лише косметичні зміни, каже вона.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG