Спеціальні потреби

Колишній державний секретар США порадив Януковичу робити висновки з Помаранчевої революції


Колін Павелл нагадав Януковичу про революцію
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:32 0:00
Direct link

Колін Павелл нагадав Януковичу про революцію

У цей час 8-м років тому Україна готувалась до переголосування другого туру виборів президента. Під тиском сотень тисяч українців 3-го грудня 2004-го року Верховний Суд України визнав результати другого туру виборів президента недійсними у зв’язку із численними порушеннями на користь Віктора Януковича. У той визначальний, як здавалось час, українці не лишились на самоті – позиція США, які офіційно відмовились визнавати результати виборів в Україні, та їх підтримка відіграли вирішальну роль у новітній історії України. А днями у Вашингтоні, в ході конференції «Україна Лідерство у Глобальному світі», Колін Павелл, колишній державний секретар США, вустами якого Америка заявила про підтримку українського народу - прокоментував нинішню політичну ситуацію в Україні та дав поради політичним силами, які нині очолюють Україну. На думку досвідченого американського політика президенту України варто докласти сил щоб, втілити хоча б частину ідеалів Помаранчевої революції.

Я добре пам’ятаю, як люди казали, що вже листопад і не можна провести ще одні вибори за кілька тижнів. Як відомо, такі вибори все ж відбулись
Колін Павелл, колишній державний секретар США
"Ми не можемо визнати ці результати легітимними, тому що вибори не відповідали міжнародним стандартам, та тому, що не було розслідувано численні та достовірні повідомлення про підтасовки та порушення…Якщо український уряд не відреагує негайно та відповідально, відносини між нашими державами постраждають".
У 2004-му році ці слова тодішнього державного секретаря США Коліна Павелла чітко позначили ставлення Америки до перебігу виборів в Україні.

Восени 2004-го Пауелл телефонував президенту Україні Леоніду Кучмі, закликаючи його шукати порозуміння та вихід з кризи.

Вісім років потому Павелл, тепер громадський діям та письменник, на зустрічі з читачами згадує, як народу Україну вдалося захистити свій вибір. Сталося це не без допомоги Заходу.

«Я добре пам’ятаю, як люди казали, що вже листопад і не можна провести ще одні вибори за кілька тижнів. Як відомо, такі вибори все ж відбулись. Хоча тоді і мала місце незгода між США, Росією та деякими іншими країнами щодо того, хто має бути переможцем, правда полягає в тому, що саме народ України обрав свого президента», - звертається до аудиторії Павелл.
Павелл каже, що нинішня влада України має пам’ятати уроки Помаранчевої революції та її ідеали

«Якщо ви хочете виправдати сподівання українців, важливо мати виборчу систему, яка є вільною від корупції та чесною. А це значить, що опозиція має мати можливість говорити, мати доступ до ЗМІ. Опозицію не можна просто усувати, кидати у в’язницю та перешкоджати її участі у виборах якимось іншим чином. Лише за таких умов можна отримати підтримку з боку міжнародної спільноти» - твердить колишній державний секретар США.

Павелл радить президенту України та уряду повчитись у американських демократів та республіканців тому, як треба ставитись до політичних опонентів. Це, зокрема, може стати запорукою стабільності уряду.

«Зверніть увагу на США та те, як ми поводимо себе з опозицією. В нас її багато. Під час виборів суперники лають одне одного, влаштовують бійки – справжнє божевілля. Такого більше ніде нема. Але щойно обрано президента, все припиняється – це і є повага до закону та Конституції. Критики кажуть, це ж маячня, стільки галасу. Я відповідаю: «ім’я цього галасу – демократія», - оптимістично говорить Павелл.

Шумно і на зустрічі Павелла з читачами. Сімдесятип’ятирічний громадський діяч випромінює енергію, а його автограф – бажаний раритет для сотень людей, що приходять на зустріч із знаковим політиком.
XS
SM
MD
LG