Спеціальні потреби

Новий орган ЄС наглядатиме за банками Єврозони


Європа матиме Банківський Союз
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00
Direct link

Європа матиме Банківський Союз

Про створення наглядового органу міністри фінансів країн європейського Союзу домовились на засіданні у Брюсселі.

Банки Європи, яким Європейський союз вимушений був надати фінансову підтримку у кризові часи, значно порушили фінансовий баланс ЄС. Довгий час країни Єврозони обговорюють питання створення так званого банківського союзу. Засідання міністрів фінансів Єврозони у Брюсселі стало проривом на цьому шляху. Країни Європи погодились створити орган, який наглядатиме за 200ми найбільшими банками Європи.

«Сьогоднішнє засідання було успішним, ми думаємо, що це справжній прогрес, який також відкрив шлях для поступу у майбутньому», - заявив міністр фінансів Франції П’єр Московіці.

17 країн Єврозони рухаються у напрямку банківського союзу. Але цей крок на думку експертів буде мати ширший ефект.

Банківський союз є першим кроком до фіскальної інтеграції, що у свою чергу є першим кроком до централізації політичної влади. Декому це не сподобається, вони хотітимуть менш регульованої асоціації, можливо такої, яку ми маємо, базою якої є ринок
експерт лондонської школи економіки Спірос Економідіс

Новостворений орган буде наглядати за роботою банків, капітал яких перевищує 39 мільярдів доларів. Нова інституція буде реагувати на будь які ознаки проблем у банках. Це, на думку експертів, серйозне втручання у національні суверенітети.

«Я думаю, що зараз ідуть дебати щодо того, яку Європу ми хочемо мати у майбутньому. Питання не лише у кризі, питання у тому, якою буде Європа», - каже експерт.

Підтримка Греції у цій кризі та виставлення країні умов для надання фінансової допомоги є першим серйозним наступом на національний суверенітет. Уряд Греції, яка перебуває у глибокій кризі, погоджується на умови ЄС у ситуації безвиході. Міністри Фінансів ЄС погодились виділити Греції наступний транш у 44 мільярди доларів. Хоча економісти вважають, що це не вирішить проблеми Греції.

«Ми повинні пам’ятати, що ця рана самостворена і, нажаль, цикл продовжуватиметься і наступного року», - говорить аналітик Європейського інституту Редефайн.

На думку експерта ЄС втратила шанс втрутитись і вирішити банківську проблему вчасно:

«Коли вперше стало відомо про рівень банківської кризи в Іспанії, ми абстрактно обговорювали питання розділення проблем банків та країн в цілому, коли слабкі банки тягнуть за собою усю фінансову систему країни, а слабкі країни роблять те саме з банками. І ми не змогли вирішити цю проблему»


Сьогодні лідери Європейського Союзу сподіваються, що новостворений механізм нагляду може запрацювати без підписання нової угоди. Але політичні аналітики застерігають, що у 2013 ЄС чекають нові випробування, і одним з них буде зробити новостворений наглядовий механізм дієвим.
XS
SM
MD
LG