Актуально
- Голос Америки
Новий орган ЄС наглядатиме за банками Єврозони
Про створення наглядового органу міністри фінансів країн європейського Союзу домовились на засіданні у Брюсселі.
«Сьогоднішнє засідання було успішним, ми думаємо, що це справжній прогрес, який також відкрив шлях для поступу у майбутньому», - заявив міністр фінансів Франції П’єр Московіці.
17 країн Єврозони рухаються у напрямку банківського союзу. Але цей крок на думку експертів буде мати ширший ефект.
Банківський союз є першим кроком до фіскальної інтеграції, що у свою чергу є першим кроком до централізації політичної влади. Декому це не сподобається, вони хотітимуть менш регульованої асоціації, можливо такої, яку ми маємо, базою якої є ринокексперт лондонської школи економіки Спірос Економідіс
Новостворений орган буде наглядати за роботою банків, капітал яких перевищує 39 мільярдів доларів. Нова інституція буде реагувати на будь які ознаки проблем у банках. Це, на думку експертів, серйозне втручання у національні суверенітети.
«Я думаю, що зараз ідуть дебати щодо того, яку Європу ми хочемо мати у майбутньому. Питання не лише у кризі, питання у тому, якою буде Європа», - каже експерт.
Підтримка Греції у цій кризі та виставлення країні умов для надання фінансової допомоги є першим серйозним наступом на національний суверенітет. Уряд Греції, яка перебуває у глибокій кризі, погоджується на умови ЄС у ситуації безвиході. Міністри Фінансів ЄС погодились виділити Греції наступний транш у 44 мільярди доларів. Хоча економісти вважають, що це не вирішить проблеми Греції.
«Ми повинні пам’ятати, що ця рана самостворена і, нажаль, цикл продовжуватиметься і наступного року», - говорить аналітик Європейського інституту Редефайн.
На думку експерта ЄС втратила шанс втрутитись і вирішити банківську проблему вчасно:
«Коли вперше стало відомо про рівень банківської кризи в Іспанії, ми абстрактно обговорювали питання розділення проблем банків та країн в цілому, коли слабкі банки тягнуть за собою усю фінансову систему країни, а слабкі країни роблять те саме з банками. І ми не змогли вирішити цю проблему»
Сьогодні лідери Європейського Союзу сподіваються, що новостворений механізм нагляду може запрацювати без підписання нової угоди. Але політичні аналітики застерігають, що у 2013 ЄС чекають нові випробування, і одним з них буде зробити новостворений наглядовий механізм дієвим.
Всі новини дня
На Капітолійському пагорбі відбувається «Український тиждень». Відео
На Капітолійському пагорбі відбувається «Український тиждень». Для того, щоб поспілкуватись із конгресменами та сенаторами до Вашингтона приїхали бачились українські військові та діти, які втратили батьків на війні.
Що відомо про майбутню військову допомогу зі США - і надання ракет більшої дальності? Відео
Сполучені Штати найближчим часом готують оприлюднити новий пакет озброєнь для України. Очікується, що оголошення може відбутись вже цього тижня, і що серед інших озброєнь Україні можуть вперше надати ракети більшої дальності.
- Голос Америки
Міністерка оборони Латвії - про внесок країни в колективні зусилля з підтримки України. Відео
Якщо глянути хто з країн надав найбільше допомоги Україні у співвідношенні до свого ВВП, то однією з лідерок є Латвія. Лише нещодавно ця держава передала на баланс ЗСУ гелікоптери, безпілотники, Стінгери та десятки кулеметів з боєприпасами.
- Голос Америки
Про нові ракети більшої дальності для України можуть оголосити вже цього тижня – західні ЗМІ

Міжнародні ЗМІ повідомляють з посиланням на офіційних осіб США, що американська адміністрація планує надати Україні ракети, які можуть вразити майже всі окуповані Росією регіони країни.
Агентство Bloomberg повідомляє з посиланням на поінформовану особу, що адміністрація Джо Байдена готує в рамках нового пакету військової допомоги Україні артилерію великої дальності та боєприпаси на суму близько 2-х мільярдів доларів.
Британська газета Telegraph додає, що за її даними, йдеться про нові ракети дальністю 93 милі (150 км), які досягатимуть майже всіх нині окупованих Росією територій. Агенство Reuters також говорить, що йдеться про ракети дальністю 150 км.
«Очікується, що про допомогу буде оголошено вже цього тижня», –повідомило Reuters у вівторок з посиланням на двох офіційних осіб США, обізнаних щодо цього питання.
Газета Wall Street Journal повідомляє, що пакет можуть оголосити уже в п'ятницю, 3 лютого, і йдеться про ракети GLSDB, які сягають на відстань 150 кілометрів, що більше ніж у інших ракет, які досі отримувала Україна. Такі снаряди використовуються для поставлених раніше установок HIMARS.
Як повідомляють ЗМІ, пакет готують до планованого контрнаступу України і очікуваного нового російського наступу, оскільки Москва намагається не лише утримати завойовану територію, але й захопити нову.
Радник президента України Володимира Зеленського Михайло Подоляк заявив у середу, що постачання ракет більшої дальності є предметом нинішніх переговорів, так само, як і постачання літаків.
«Кожен етап війни потребує певної зброї. Концентрація резервів РФ на окупованих територіях вимагає від України й партнерів конкретики. Тому: 1. Уже є танкова коаліція (логістика, навчання, постачання). 2. Уже є переговори про надання ракет підвищеної дальності й штурмової авіації», – написав у Twitter Подоляк.
Від початку російського вторгнення у лютому минулого року, США та інші союзники намагалися постачати Україні озброєння, необхідне аби дати відсіч російським військам, але не зброю, яка могла б спровокувати більший конфлікт між Росією і НАТО.
До такої зброї належали танки, ракети далекого радіусу дії та літаки-винищувачі. Однак, наприкінці січня США та Німеччина ухвалили рішення щодо постачання бойових танків. Це рішення було ухвалено після того, як Польща, Франція та Велика Британія заявили про бажання надіслати танки, а Німеччина відмовилася надіслати свій бойовий танк Leopard без зобов’язання США відправити в Україну свої танки Abrams.
Однак, як зауважують оглядачі, інші обмеження залишаються. У понеділок Джо Байден заявив, що США не надсилатимуть в Україну військові літаки F-16. Раніше про ці обмеження заявили Велика Британія та Німеччина.
Міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що вважає слова Байдена відповіддю лише на нинішньому етапі переговорів. Він нагадав, що країни-союзники спершу відмовлялися передавати Україні певні види озброєння, які вони вважали небезпечними в плані відповіді Росії, потім погоджувалися обговорити технічні умови, а в результаті все ж таки постачали потрібну техніку. «Я вірю в наступну літакову коаліцію», – сказав Резніков під час прес-конференції у Києві у вівторок 31 січня.
Росія в середу попередила, що поставки в Україну ракет великої дальності «безпосередньо підвищать рівень ескалації», пишуть російські ЗМІ.
Як заявив прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков, Росії доведеться вжити додаткових заходів, якщо Україна отримає ці ракети, але він наголосив, що на плани Москви це не вплине.
Він сказав, що «головна мета – продовжувати СВО (як у Росії називають війну проти України, – ред.), виконати наші завдання, які були окреслені главою держави».
Як комісія ООН вирішує, чи мали місце воєнні злочини в Україні – пояснює голова комісії Ерік Мьосе. Відео
За 9 місяців роботи в Україні Міжнародна комісія Ради ООН з прав людини зафіксувала численні злочини, скоєні російською армією.
Форум