Спеціальні потреби

Актуально

Розбіжності між лідерами Франції та Німеччини загрожують стабільності Єврозони - експерти

Меркель та Олланд не подолають розбіжності - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:43 0:00

Меркель та Олланд не подолають розбіжності - експерти

Анґела Меркель нав’язує ЄС фіскальну дисципліну, Олланд закликає до вкладання більших коштів у розвиток економіки.

У грудні Європейський союз отримав Нобелівську премію миру з формулюванням "за понад 60 років сприяння миру та примирення, демократії та правам людини". Справді континент, який колись практично «не вилазив» із воєн, сьогодні є ключовим рушієм демократії у світі та взірцем добробуту, принаймні порівняно із більшістю світу.

Відносини між Німеччиною та Францією історично визначали клімат цілого Європейського континенту. До травня цього року консервативні лідери обох країн - президент Франції Ніколя Саркозі та канцлер Німеччини, Анґела Меркель - досить продуктивно узгоджували рішення, які мали значення для всіх уражених економічною кризою країн Єврозони. Втім поразка Саркозі на президентських виборах та тріумф соціаліста Франсуа Олланда ставлять під сумнів ефективність співпраці між Берліном та Парижем. Розбіжності у поглядах щодо майбутнього організації між лідерами Франції та Німеччини, вважають аналітики, негативно впливатимуть на стабільність Єврозони.

Олланд сповідує ліву ідеологію, Анґела Меркель – консерваторка. У них різні погляди на майбутнє Єврозони це головна причина напруження у відносинах між цими країнами протягом останніх 6-ти місяців
аналітик Філіп ВітНімеччина найбільша економіка Європи. Канцлер Німеччини Анґела Меркель послідовно нав’язує ЄС фіскальну дисципліну та заходи суворої економії. Незважаючи на це, у Європі високе безробіття, а спад економіки не припиняється. Все більше політиків та економістів кажуть – самої лише економії не достатньо. Необхідно вкладати гроші у розвиток. Саме на цьому робив наголос президент Франції під час своєї виборчої кампанії. Але як примирити такі радикально відмінні погляди? Аналітики кажуть, якщо Франція та Німеччина і далі притримуватися різних підходів – Європі буде непереливки.

«Будь-яке важливе рішення у Європі приймається спільно Францією та Німеччиною. Тож очевидно без їх згоди вихід з економічної кризи неможливий», - ке каже експерт Королівського Коледжу в Лондоні Лейла Талані.

Надії на те, що Олланд та Меркель відступляться від свої позицій – мало. Лейла Талані каже, що виправити ситуації може поразка партії Меркель на майбутніх виборах. Якщо у Німеччині владу отримають Соціал-демократи на чолі із Пііром Стейнбруком – Франція та Німеччина зможуть домовитись.
«Якщо у них будуть спільні цілі, розвиток ЄС матиме єдиний вектор. Це також позитивно вплине на ринки», - вважає Талані.

Втім прогнози справа невдячна а заспокоювати ринки і Франції і Німеччині потрібно вже зараз. І саме на їх незадовільний стан політикам врешті-решт доведеться зважати.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG