Спеціальні потреби

Актуально

Сем Потоліккіо: «Молодь, з якою я зустрівся, - показник гарного майбутнього України»

Сем Потоліккіо

До України завітав один із найкращих викладачів США – Сем Потоліккіо.

Викладач президентської риторики, релігії, політики, конституційного права та політичного системи США у Джорджтаунському університеті побував у більш, ніж 30-ти країнах світу. Його найголовніша тема – лідерство та глобальна освіта. Київський ресурсний центр для випускників, який адмініструється Американськими Радами з міжнародної освіти, допоміг зустрітися кореспонденту Голосу Америки із відомим професором, щоб поговорити про молодих лідерів та президентів, як комунікаторів.

ГА: Ви багато подорожуєте і вже декілька днів перебуваєте в Україні. Чи знайшли якісь відмінності від інших пострадянських країн, де ви бували?

СП: Одна річ, яку помітив, що студенти, з якими я зустрічався, були дуже допитливі, впевнені в тому, про що вони говорять, а також вони хотіли зі мною спілкуватися, а не тільки сидіти й слухати. Це те, що я люблю у подорожах. Бо я настільки ж люблю вчити, як і вчитися чомусь. І це одна з відмінностей від інших країн цього регіону, де я проводив лекції.

ГА: Наскільки відрізняються студенти з різних країн? Яка з аудиторій Вас вразила найбільше?

СП: Це важко, бо це теж саме, що питати батьків, хто в них найулюбленіша дитина. Кожна країна, де я бував, має свої окремі особливості, персональні риси. І я ціную усі з них. І тому найбільш дипломатичніше для мене буде не відповідати на це питання. Може, одного дня це буде українська аудиторія. Це дуже важко для мене судити, оцінювати по шкалі студентів, бо студенти, з якими я зазвичай зустрічаюся, вони найкращі. Наприклад, ці студенти прийшли сьогодні, у неділю, на зустріч, хоча вони не повинні були. Вони прийшли, бо їм було цікаво, вони дійсно хочуть стати кращими, знати більше. І з такими студентами я зустрічаюся у кожній країні, куди я приїжджаю. Є схожості між студентами різних країн, але студенти на моїх лекціях, зазвичай, кращі з найкращих.

ГА: Чи є якась схожість чи відмінність між студентами з пострадянських країн?

СП: Схожість, яку я помітив тут, пояснюється подібною системою освіти, яка залишилася з радянських часів. Є певна нерішучість на початку лекцій, щоб безпосередньо втручатися у процес, критикувати, проводити власний аналіз. Студенти більше готові отримувати інформацію. Але студенти, з якими я тут зустрічався, мали змогу навчатися в американських навчальних закладах, тому вони більш схожі на моїх студентів у Джорджтаунському університеті.

ГА: Ви декілька разів були в Росії, спілкувалися із російською молоддю про лідерство. В одному з інтерв’ю ви сказали, що Росія та її молодь мають великий потенціал. Як щодо української молоді, чи є в неї потенціал? За якими факторами це можна визначити?

СП: Власне, це і є причина того, що я роблю, чому я роблю лідерські програми. Я ставлю на майбутнє цих країн. Причина того, чому я приїхав в Україну – те, що я бачу, люди з якими я зустрічаюся. Тому ж і створюються такі програми в Росії, Македонії, Йорданії, США. Я хочу в результаті побачити, як студенти стають лідерами в своїх спільнотах, як в них розвивається критичне мислення, як студенти можуть спілкуватися із тими, з ким вони незгодні, як студенти можуть спілкуватися з різними типами людей не тільки з їх країни, але з цілого світу. Українці, яких я тут зустрів, можуть робити усі ці речі. І це показник гарного майбутнього цієї країни. Так як це люди, які посядуть лідерські позиції у найближчому майбутньому. І я буду дуже здивований, якщо ви не побачите адресні покращення не тільки в політиці, але й в економіці України у найближчі 10 років.

ГА: Один із ваших предметів в університеті – «Президентська риторика». Наш президент не такий успішний в цьому, як скажімо, Барак Обама. Чи важливо президенту вміти говорити?

СП: Так, звичайно. Це одна з основ лідерства – як лідер може спілкуватися. Це формула того, наскільки впевненим лідером може бути ця людина. Це дуже важливо. Спілкування, комунікативність дуже недооцінюють. Найбільш ефективні лідери, лідери, які здатні перемагати, - в основному, це ті, які є найкращими комунікаторами. Лідер перш за все повинен дістатися до людей, і тому він повинен бути гарним комунікатором.

ГА: Але нашого президента важко назвати гарним комунікатором. Що можна сказати про країну, яка має поганих комунікаторів при владі?

СП: Ми завжди хочемо мати такого президента, який вміє все. Але якщо ти поганий комунікатор, це не означає, що ти поганий президент. І те, що я роблю – це намагаюсь аргументувати, що ти повинен бути гарним комунікатором. Люди повинні прагнути вміти висловлюватися, ставати кращими комунікаторами. Але якщо людина не має природного таланту у публічних виступах, це необов’язково означає, що вона буде погано виконувати свої обов’язки у офісі. В історії багато прикладів, коли лідери не могли висловлюватися дуже зрозуміло, але робили дуже великі речі. Що ж стосується України, то я не знаю тутешньої політичної ситуації настільки, наскільки я б хотів знати. І я не можу судити вашого президента, його риторику, бо мені заважає мова. Навіть, якщо мені запропонують оцінити його виступи із англійським перекладом, я все одно повинен знати мову, щоб розуміти особливості комунікації.

ГА: Дебати в американських виборах відіграють визначну роль. В Україні ж такий жанр майже відсутній. Чи втрачають щось українські виборці, не маючи змоги подивитися, як їх кандидати дискутують публічно із своїми опонентами?

СП: Я завжди виступаю за можливість отримати якомога більше інформації, наскільки це можливо, щоб обрати правильного кандидата. Дебати – це своєрідне вікно, яке відкриває наскільки впевненим є кандидат, наскільки вільно він володіє темою, наскільки швидко він може реагувати, можна подивитися за їх поведінкою. Тож я думаю, що аудиторія багато чого отримує за допомогою дебатів. Також і кандидати в президенти багато чого отримують за допомогою кандидатів – це робить їх сильнішими, міцнішими. Коли ти намагаєшся висловлюватися у атмосфері протистояння, допиту, ти повинен мати сильніші докази, аргументи, щоб захищати їх перед публікою.

ГА: Чи плануєте повернутися в Україну, і для чого?

СП: Це найлегше запитання. Звичайно. Я вже планую повернутися до України, і сподіваюся, що приїду не один раз. Я не знаю чому я сюди приїхав тільки у тридцять років, я повинен був приїхати раніше. Мені сподобалися люди, з якими я тут зустрівся, вони мають велику позитивну енергію та оптимістичні погляди, навіть не знаючи про це. І погода тут просто прекрасна. Я люблю сніг під час Різдва, і місто просто чудове. Тут відчуваєш себе, як вдома. Тому я хочу повернутися сюди чим швидше, тим краще.

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG