Спеціальні потреби

Актуально

Американські конгресмени не допустили "фіскальної прірви"

Америка уникнула фіскальної прірви
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:16 0:00
Direct link

Америка уникнула фіскальної прірви

Обидві палати Конгресу США проголосували за закон, який дозволить уникнути «фіскальної прірви», законопроект направлений на підпис Обамі.

Палата представників Конгресу США підтримала схвалений Сенатом законопроект, покликаний врятувати США від «фіскальної прірви». Тепер документ має підписати президент Обама. Голосування в Палаті представників завершилося близько 11 вечора 1 січня. Законопроект був схвалений 257 голосами «за» при 167 «проти». Голосування в Сенаті відбулося менш, ніж за добу до цього. Законопроект передбачає підвищення податків осіб, що заробляють понад 400 тисяч доларів на рік і на сімейні пари з доходом, що перевищує 450 тисяч. Це буде перше підвищення податків у США за останні два десятиліття. Законопроект також передбачає продовження виплат допомоги з безробіття. Щоправда, питання урядових скорочень та ліміту зовнішнього позичання у законопроекті не піднімаються. Натомість, їх вирішення відкладено на два місяці. Аналітики кажуть, що законопроект позитивно вплине на стан економіки у короткотерміновій перспективі, однак водночас викликає занепокоєння інвесторів щодо майбутнього.

Завдяки голосам демократів та республіканців у Конгресі я маю можливість підписати закон, який підніме податки для двох відсотків найзаможніших американців та водночас збереже стару податкову ставку для середнього класу. І це збереже нашу економіку від повернення до рецесії
президент Барак ОбамаПрезидент оголосив про свою перемогу у боротьбі проти фіскального обвалу через кілька годин після переговорів у Конгресі, у яких ключову роль на себе взяв віце-президент Джо Байден.

Байден зустрічався за закритими дверима з демократами, після чого останні пообіцяли підтримати запропонований Сенатом законопроект та закликали спікера Палати представників за нього проголосувати.

«До сьогоднішнього дня наш спікер заявляв, що, як тільки буде згода в Сенаті, Палата проголосує відповідно. Він це сказав публічно і ми цього очікуємо», - заявила лідер меншості в Палаті представників Ненсі Пелосі.

У вівторок вранці Сенат проголосував за законопроект. Цей законопроект захищає 98 відсотків американців від підняття податків та підвищує ставку лише для тих родин, сукупний прибуток яких складає понад 450 тисяч доларів на рік. Так само закон збереже пільги по безробіттю для певної категорії американців. Щоправда, про урізання урядових витрат, на яких наполягали республіканці, в законопроекті не йдеться.

Тому Бейнеру довелося витримати хвилю гострої критики з боку своїх однопартійців.

«Урізання урядових витрат – це критично важливе питання, і ми дуже розчаровані, що Сенат його не вирішив», – заявив конгресмен-республіканець Джек Кінґстон.

Пізніше цього ж дня Палата представників таки прийняла законопроект, щоправда деякі законодавці і після голосування не утримались від критики.

«Так, пане спікеру, ми розуміємо, що знову ж таки смертельну загрозу нашій економіці цей закон не відвертає – йдеться про неконтрольовані урядові витрати. Закон не відображає той збалансований підхід, про який говорив наш Президент, тому ми маємо перед собою документ, який не має нічого спільного з фінансовою мудрістю, але пронизаний духом спокуси, притаманним цьому місту», - розкритикував спікера конгресмен-республіканець Скотт Ріґель.

Втім, не всі республіканці налаштовані так критично.

«І республіканці, і весь американський народ отримали щось дуже важливе – уникнули підняття податків», - говорить конгресмен-республіканець Дейв Кемп.

Демократи у свою чергу назвали цей день моментом єднання.

«У кінцевому рахунку, ми маємо волю поєднати наші зусилля та діяти не як республіканці чи демократи, а як американці», - сказав конгресмен-демократ Стені Гоєр.

Після прийняття бюджету президент Обама закликав законодавців з обох партій знайти спільну мову щодо урізання урядових витрат, збільшення бюджетних надходжень та збереження соціальних програм:

«Ми можемо знайти спосіб продовжувати інвестувати у людей, щоб рости та бути конкурентоспроможними. Ми можемо покласти край цій суперечці. Чи принаймні не дати їй нас цілком поглинути та відвернути від виконання першочергових завдань - створення нових робочих місць, збільшення прибутків громадян, налагодження інфраструктури, імміграційної системи та захисту планети від шкідливих наслідків кліматичних змін, пожвавлення національного виробництва енергетики та захисту наших дітей від жаху насильства, пов’язаного з використанням зброї».

Тим часом американці позіхнули з полегшенням. Адже, хоча і в останні хвилини, але кризи вдалося уникнути, принаймні поки що.

Всі новини дня

Експлейнер: Міжнародний кримінальний суд (МКС)

В Пентагоні хочуть інспектувати використання зброї Україною

Архівне фото: Військовий ЗСУ стріляє з "Джавеліна" під час навчань, Україна, 2022 рік. Ukrainian Joint Forces Operation Press Service/Handout via REUTERS 

Пентагон вивчає можливість надіслати до України інспекторів, щоб безпосередньо отримувати інформацію про застосування зброї наданої США Україні. Про це заявив Джед Роял, заступник голови Агенції Пентагону США з оборонної співпраці.

"З часом ми хотіли б мати можливість збільшити свою обізнаність і наростити присутність на місці", - вказав Роял під час спілкування з пресою з четвер. Така місія експертів, яка б перебувала на місці, могла б фізично оглянути зброю і перевірити серійні номери, заявив посадовець, повідомляють ЗМІ.

Наразі Пентагон має покладатись на інформацію української сторони, щодо застосування зброї наданої США Україні. Роял відзначив, що координація з українською стороною відбувається ефективно. "Комунікація з українцями - надзвичайно активна і запевнення, які ми отримуємо від українців про те, як вони оперують цими системами та захищають їх, я б сказав, є гарними і задовільними", - додав він.

Американські законодавці заявляли про необхідність більшої підзвітності щодо використання оборонної допомоги. В травні республіканці Джон Кеннеді та Ренд Пол пропонували створити посаду інспектора, який перевіряв би використання Україною оборонної допомоги. В червні сенаторка-демократка Елізабет Воррен закликала уряд до більшої підзвітності. В коментарі Politico, вона вказала на те, що американський народ очікує на "суворий нагляд" від Конгресу і "повну підзвітність Міністерства оборони", щодо мільярдів "економічної та військової допомоги українському народові задля перемоги у путінській брутальній війні".

Цього тижня Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI).

35 країн вимагають виключити Росію та Білорусь з міжнародного спорту

Команда Білорусі на Олімпійських іграх 2022 року

Міністри спорту 35 країн закликали міжнародні спортивні федерації призупинити членство Росії та Білорусі, через російське вторгнення до України і роль, яку в ньому відіграє Білорусь. Відповідну заяву опублікувало польське Міністерство спорту.

Посадовці також закликали зняти із впливових міжнародних посад в спортивних організаціях осіб, пов'язаних з держустановами Росії та Білорусі та припинити угоди про показ подій федерацій на телебаченні цих країн.

«Ми вимагаємо призупинення членства російських і білоруських спортивних союзів у міжнародних федераціях, усунення представників цих країн із керівних органів міжнародних федерацій, а також призупинення трансляції міжнародних спортивних заходів у Росії», — сказав польський міністр спорту Каміль Бортничук під час прес-брифінгу в суботу.

До заклику приєднались 25 з 27 країн ЄС, США, Канада, Велика Британія, Норвегія, Південна Корея, Нова Зеландія, Ісландія, Ліхтенштейн та Японія.

В березні подібну спільну позицію озвучили 37 країн. З початку повномасштабної російської агресії проти України, російські спортсмени фактично виключені з міжнародного спорту, а Міжнародний олімпійський комітет назвав вторгнення порушенням олімпійського перемир'я, повідомляє видання InsideTheGames.

У відповідь на заклик МОК, переважна кількість міжнародних федерацій виключили російських та білоруських спортсменів із змагань. Вони можуть змагатись під нейтральним прапором в деяких видах спорту.

Регулятор закликає німців підготуватися до можливої нестачі газу

Архівне фото: труби "Північного потоку-1", Любмин, Німеччина, 8 березня 2022 року. REUTERS/Ганнібал Ганске/File Photo

БЕРЛІН (AP) — Побоюючись, що Росія може припинити постачання природного газу, голова регуляторного агентства Німеччини з питань енергетики в суботу закликав жителів економити енергію та готуватися до зими.

Президент Федерального мережевого агентства Клаус Мюллер закликав власників будинків і квартир перевірити та налаштувати свої газові котли та радіатори, щоб максимізувати їхню ефективність.

"Технічне обслуговування може зменшити споживання газу на 10-15%", - сказав він Funke Mediengruppe, німецькому виданню.

Мюллер сказав, що мешканцям і власникам нерухомості потрібно підготуватися за 12 тижнів до настання холодів. Він сказав, що сім’ї мають обговорити те, "чи потрібно в кожній кімнаті встановлювати звичайну температуру взимку, чи в деяких кімнатах може бути трохи холодніше".

Звернення надійшло після того, як на початку цього місяця Росія скоротила потік газу до Німеччини, Італії, Австрії, Чехії та Словаччини, в той час як країни Європейського Союзу намагаються поповнити сховища паливом, яке використовується для виробництва електроенергії та опалення будинків.

Російська державна енергетична компанія "Газпром" пояснила скорочення поставок газу технічною проблемою з "Північним потоком-1", трубопроводом, який проходить дном Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Компанія заявила, що обладнання, яке ремонтували в Канаді, залишається там через санкції Заходу, введені через війну Росії в Україні.

Німецькі лідери заперечили це пояснення та назвали скорочення політичним кроком у відповідь на санкції Європейського Союзу проти Росії після того, як вона вторглася в Україну.

Віце-канцлер Роберт Хабек, який також є міністром економіки та клімату Німеччини та відповідає за енергетику, попередив про можливе «блокування» трубопроводу з 11 липня, коли мають розпочатися регулярні роботи з технічного обслуговування. За його словами, минулого літа робота призводила до закриття “Північного потоку-1” приблизно на 10 днів.

Питання полягає в тому, чи перетвориться майбутній регулярний ремонт газопроводу "Північний потік-1" на "довше політичне технічне обслуговування", - сказав Мюллер.

Якщо потік газу з Росії буде "зменшений на більш тривалий період, нам доведеться серйозніше говорити про економію", сказав він.

За словами Мюллера, у разі припинення газопостачання приватні домогосподарства будуть захищені, як і лікарні чи будинки для літніх людей.

"Я можу пообіцяти, що ми зробимо все можливе, щоб приватні домогосподарства не залишилися без газу, - сказав він, додавши. - Ми навчилися з коронавірусної кризи, що ми не повинні давати обіцянок, якщо ми не зовсім впевнені, що ми може виконати їх".

Він сказав, що його агентство "не бачить сценарію, за яким газ взагалі більше не надходитиме до Німеччини".

Також у суботу німецька хімічна компанія Henkel заявила, що розглядає можливість заохочення своїх співробітників працювати вдома взимку як відповідь на можливий дефіцит поставок.

"Тоді ми могли б значно знизити температуру в офісах, тоді як наші співробітники могли б обігрівати свої домівки до нормального рівня", — заявив генеральний директор Henkel Карстен Кнобель щоденній газеті Rheinische Post.

Сенатор з охорони навколишнього середовища від уряду землі Гамбург також висловив занепокоєння та сказав, що не може виключити, що північному німецькому місту доведеться обмежити гарячу воду для приватних домогосподарств у разі дефіциту газу.

«У разі гострої нестачі газу гаряча вода доступна лише в певний час доби», — сказав Єнс Керстан тижневій газеті Welt am Sonntag.

Раніше цього місяця міністр економіки Хабек активував другу фазу триетапного плану надзвичайної ситуації в Німеччині щодо поставок природного газу, попередивши, що найбільша економіка Європи зіткнулася з «кризою» і цілі зберігання на зиму під загрозою.

TikTok прагне угоди з урядом США, де компанію назвали "вовком в овечій шкурі"

Зображення TikTok. (Photo Вакіл Косар / various sources / AFP)

TikTok працює над домовленістю із урядом США, щоб забезпечити захист даних американських користувачів від Китаю. Про це керівник соцмережевої компанії Шу Зі Чу повідомив у листі до дев'яти американських сенаторів від 30 червня.

У листі він вказав, що компанія усуне дані американских користуваів зі своїх серверів, а буде зберігати ці дані на хмарному сервісі Oracle у США. Збереження і доступ до таких даних здійснюватиметься "у відповідності до протоколів, схвалених урядом США", запевнив Чу.

В американському Конгресі звучала критика на адресу компанії за те, що вона може надавати доступ до даних користувачів Китаю.

Раніше цього тижня член Федеральної комісії зв'язку США Брендан Барр назвав TikTok "вовком в овечій шкурі" і закликав Google та Apple усунути додаток. Відповідний лист Барр оприлюднив у Twitter.

“TikTok - не те, чим видається на поверхні. Це не просто застосунок для поширення кумедних відео та мемів, - йдеться в листі Барра. - Це вовк в овечій шкурі. Зрештою, TikTok діє як складна система спостереження, яка збирає велику кількість особистої та чутливої інформації".

Згідно з новими звітами, такі дані доступні Пекіну, написав Барр.

Більше

XS
SM
MD
LG