Спеціальні потреби

Американські хірурги дистанційно допомагають своїм колегам у Сирії робити операції


Сирійські лікарі вимагають встановленням над всіма лікарнями зони, забороненої для польотів.

Внаслідок ракетного обстрілу у місті Алеппо середу була зруйнована місцева лікарня, шестеро людей загинуло, серед них пацієнти та медичний персонал. Сирійсько-Американське товариство медиків каже, що це вже третя лікарня, яка була зруйнована у місті протягом останніх двох років – періоду громадянської війни, яка вбила вже понад сто тисяч людей. Група американських хірургів у рамках програми Союзу Сирійських Організацій медичної допомоги та Сирійсько-Американського медичного товариства дистанційно надає допомогу сирійським лікарям на місті.

Пацієнти лікарні навіть не підозрюють, що їх здоров’я в руках людей, які знаходяться за майже десять тисяч кілометрів. Одного з хворих, дев’ятнадцятирічного хлопця, поранило кулею в ногу. Ні місцевий лікар, ні його колега з Британії немає досвіду лікування ушкодженого периферичного нерву. Тому вони рядяться по скайпу з лікарем Абдальмаджідом Катранжі – хірургом-ортопедом з Мічигану.

Катранжі був волонтером у цій самій лікарні під час свого перебування у Сирії. Він розповідає, що доводилось проводити операції і на кухні, і на складі, у саду, в школі.

Тим часом протягом конфлікту лікарня попадала під обстріл вже тричі. Лікарі вимагають встановлення над всіма лікарнями зони, забороненої для польотів. Вони кажуть, загибель навіть одного лікаря просто паралізує всю систему медичної опіки.

Катранжі та інші американські лікарі іноді консультують у п’яти операціях на день. Часто лікарі мусять приймати дуже важкі рішення – кому давати шанс на життя - виключно на основі того, чи має певна лікарня необхідне для процедури устаткування та ліки. Катранжі каже, що люди повинні побачити сирійський конфлікт очима хірурга.

«Ми всі чуємо весь цей політичний галас. Ми повинні заглушити його та почути людські стони. Лікарі не дивляться на посвідчення особи. Лікарі лише хочуть надавати допомогу та робити це у безпечних умова».
лікар Абдальмаджід Катранжі

Вдома у лікаря Катранжі дуже завантажений графік, втім він намагається використовувати навіть свою приватну практику для допомоги сирійцям. Ця жінка травмувала палець. Лікар Катранжі зняв на відео процедуру лікування та відправив запис у Сирію. А між пацієнтами від бере участь в обговореннях конфлікту у мережі Фейсбук. Після чого приєднується до телеконференції з конгресменом Кітом Еллісоном у намаганнях отримати його голос за військове втручання американців в Сирію. До порад лікаря, конгресмен, схоже, дослухається.

Вже пізно, але робочий день продовжується. Ай-фон не замовкає. Його допомога потрібна знову – черговий дзвінок із Сирії.
XS
SM
MD
LG