Спеціальні потреби

Актуально

Політична криза може потягнути економіку США на дно - експерти

Політичні чвари зашкодять економіці США - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Політичні чвари зашкодять економіці США - експерти

Федеральна резервна система США продовжуватиме виділяти кошти на підтримку економіки країни. Це означає, що економіка почала підніматися через п’ять років після кризи, яка загрожувала перерости на велику депресію. Економісти кажуть, що вжиті урядом заходи уберегли країну від колапсу та повинні захистити від повторення подібної ситуації. Однак, чимало експертів застерігають, що розслаблятися ще зарано.

На думку колишніх урядовців, які вважають, що вберегли економіку країни та світу загалом від економічної катастрофи, загроза минула. Колишній конгресмен Барні Франк був співавтором закону про реформу Вол Стріт.

"Економічна ситуація краще ніж п’ять років тому майже для всіх", - каже колишній конгресмен Барні Франк.

Однак, економісти попереджають, що на шляху до повного економічного одужання залишається багато перешкод. Адже, як каже прихильник фіскальної реформи Роберт Біксбі, це була далеко не пересічна криза.

"Це була велика, катастрофічна криза, для виходу з якої потрібно багато часу", - зазначає Біксбі.

Детройт тягнуть на дно пенсійні фонди
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00
​Міністр фінансів США в адміністрації Джорджа Буша Генрі Полсон у 2008 році ініціював не популярний в народі порятунок кількох фінансових інституцій за державний кошт. Він переконаний, що витрачені тоді 700 мільярдів доларів врятували країну від абсолютної кризи.

"Американці так ніколи і не зрозуміли, що це було зроблено для порятунку від катастрофи. Ми тоді знали, що можемо мати щось на зразок Великої депресії", - каже колишній міністр фінансів.

Пройшло п’ять років і великі банки знову приносять прибутки. Ринок цінних паперів виріс на 26 відсотків. Керівництво фінансових установ заробляє більше ніж до кризи тоді, як безробіття залишається на високому рівні, а середній прибуток простих американців зменшився.

15 доларів на годину.
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
За оцінкою експертів, зараз у США розрив між надбагатими та пересічними громадянами найбільший ніж у будь-якій іншій розвинутій країні світу.

"Цей розрив, монополізація прибутків на високому рівні почались до економічної кризи. Запровадивши відповідні фінансові закони, ми зупинили поглиблення кризи, але ці закони не передбачені для поновлення балансу", - говорить колишній конгресмен Барні Франк.

Загалом економісти сходяться на думці, що економіка США на шляху одужання. Головне, що непокоїть економістів, це потенційна чергова політична криза у Вашингтоні.

Меж жадібності українських чиновників не існує
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:07 0:00
​"Я думаю, єдине, що може завадити економіці найближчим часом, це безкомпромісна впертість Вашингтона, якщо уряд припинить працювати на кілька місяців", - зауважує Джозеф Ґеньян з Інституту ім. Пітерсона у Вашингтоні.

Чергові політичні баталії вже розгортаються у Вашингтоні. Республіканці в Конгресі відмовляються схвалити бюджет фінансування уряду та збільшити ліміт на позичання урядом коштів. Це вкотре загрожує зупинкою роботи урядових установ.

Всі новини дня

Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео

Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.

ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео

Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?

Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Судно New Victory під прапором Белізу перевозить зерно в рамках Чорноморської зернової ініціативи ООН, протока Босфор у Стамбулі, Туреччина, 12 травня 2023 року. REUTERS/Yoruk Isik

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.

Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.

Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.

“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.

“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.

Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.

“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.

Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.

Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.

“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.

У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.

За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео

Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:37 0:00

Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.

Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео

Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?

Більше

XS
SM
MD
LG