Спеціальні потреби

Політична криза може потягнути економіку США на дно - експерти


Політичні чвари зашкодять економіці США - експерти
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Політичні чвари зашкодять економіці США - експерти

Федеральна резервна система США продовжуватиме виділяти кошти на підтримку економіки країни. Це означає, що економіка почала підніматися через п’ять років після кризи, яка загрожувала перерости на велику депресію. Економісти кажуть, що вжиті урядом заходи уберегли країну від колапсу та повинні захистити від повторення подібної ситуації. Однак, чимало експертів застерігають, що розслаблятися ще зарано.

На думку колишніх урядовців, які вважають, що вберегли економіку країни та світу загалом від економічної катастрофи, загроза минула. Колишній конгресмен Барні Франк був співавтором закону про реформу Вол Стріт.

"Економічна ситуація краще ніж п’ять років тому майже для всіх", - каже колишній конгресмен Барні Франк.

Однак, економісти попереджають, що на шляху до повного економічного одужання залишається багато перешкод. Адже, як каже прихильник фіскальної реформи Роберт Біксбі, це була далеко не пересічна криза.

"Це була велика, катастрофічна криза, для виходу з якої потрібно багато часу", - зазначає Біксбі.

Детройт тягнуть на дно пенсійні фонди
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00
​Міністр фінансів США в адміністрації Джорджа Буша Генрі Полсон у 2008 році ініціював не популярний в народі порятунок кількох фінансових інституцій за державний кошт. Він переконаний, що витрачені тоді 700 мільярдів доларів врятували країну від абсолютної кризи.

"Американці так ніколи і не зрозуміли, що це було зроблено для порятунку від катастрофи. Ми тоді знали, що можемо мати щось на зразок Великої депресії", - каже колишній міністр фінансів.

Пройшло п’ять років і великі банки знову приносять прибутки. Ринок цінних паперів виріс на 26 відсотків. Керівництво фінансових установ заробляє більше ніж до кризи тоді, як безробіття залишається на високому рівні, а середній прибуток простих американців зменшився.

15 доларів на годину.
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00
За оцінкою експертів, зараз у США розрив між надбагатими та пересічними громадянами найбільший ніж у будь-якій іншій розвинутій країні світу.

"Цей розрив, монополізація прибутків на високому рівні почались до економічної кризи. Запровадивши відповідні фінансові закони, ми зупинили поглиблення кризи, але ці закони не передбачені для поновлення балансу", - говорить колишній конгресмен Барні Франк.

Загалом економісти сходяться на думці, що економіка США на шляху одужання. Головне, що непокоїть економістів, це потенційна чергова політична криза у Вашингтоні.

Меж жадібності українських чиновників не існує
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:07 0:00
​"Я думаю, єдине, що може завадити економіці найближчим часом, це безкомпромісна впертість Вашингтона, якщо уряд припинить працювати на кілька місяців", - зауважує Джозеф Ґеньян з Інституту ім. Пітерсона у Вашингтоні.

Чергові політичні баталії вже розгортаються у Вашингтоні. Республіканці в Конгресі відмовляються схвалити бюджет фінансування уряду та збільшити ліміт на позичання урядом коштів. Це вкотре загрожує зупинкою роботи урядових установ.

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG