Актуально
- Голос Америки
Лідери світу та американці вимагають від уряду США припинити практику тотального стеження

Німеччина висилає своїх експертів до Вашингтону для отримання інформації про масштаби стеження.
Обурення американців поділяють і чимало світових лідерів. Минулого тижня вони дізналися, що американська розвідка прослуховує десятки мільйонів телефонів іноземних громадян а також приватні телефонні розмови високопоставлених політиків. Президент Франції назвав дії американських спецслужб неприйнятними. Бразилія ініціювала розробку резолюції ООН, яка б гарантувала таємницю особистого електронного спілкування громадян. Німецький канцлер Анґела Меркель висилає до Вашингтона керівників власних спецслужб щоб отримати більше інформації про масштаби стеження американців.
Меркель каже, що довіра між Німеччиною та її близьким союзником Сполученими Штатами похитнулась. Канцлер повідомила, що деякі офіційні особи Німеччини навіть наполягають на відкладенні торговельних переговорів зі США. Дії американської розвідки гостро розкритикував і французький президент Франсуа Олланд:
Франція та Німеччина візьмуть ініціативу у свої руки. Ми почнемо обговорювати цю проблему з американцями, щоб опрацювати спільний план дій. Ми це зробимо вже до кінця року.президент Франції Француа Олланд
Тим часом аналітики кажуть, що багато країн слідкують одна за одною, втім, додають вони, ця ситуація особлива.
«Такі речі постійно відбуваються між країнами, але те, що інформація про це так відверто виливається на перші сторінки медіа, і обурила певні країни», - говорить професор Університету Джорджа Вашингтона Шехерезад Рехман.
Рехман вважає, що охолодження відносин між США та їх союзниками не буде довготривалим, але, додає вона, американське Агентство національної безпеки повинно буде змінити деякі зі своїх механізмів роботи.
«Особливо йдеться про цільовий збір потрібної інформації замість просто підхоплення будь-яких даних. Ось це питання потребує обговорення», - каже вона.
Директор Агентства безпеки Кіт Алекзандер захищається. За його словами, багато союзників США підтримують існуючу практику збору розвідданих:
«Ось, що я чую: продовжуйте працювати з нами. Та інформація, яку ви нам надаєте, допомагає нам захистити нашу країну».
Держдепартамент, однак, визнає – скандал з прослуховуванням значною мірою ускладнив відносини США з деякими їх союзниками.
«Він створив серйозні труднощі у відносинах з нашими деякими партнерами. Крім того, все це відбувається на очах широкого загалу», - заявила на прес-конференції речниця Держдепу Джен Псакі.
А ці труднощі, у свою чергу ускладнять роботу політикам у Вашингтоні, яким важко буде поступитись будь-якої зброї у боротьбі з тероризмом.
Всі новини дня
Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео
“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.
- Голос Америки
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео
Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.
- Голос Америки
Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео
Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.
Майбутнє фінансування для України обговорюють у Конгресі США. Відео
Президент Байден заявив, - упевнений, що в США буде фінансування для України стільки, скільки буде потрібно, незважаючи на деякі скептичні голоси в Конгресі США.
- Голос Америки
У США оприлюднили текст обвинувачень проти Трампа: 31 із 37 пунктів стосується Закону про шпигунство

Міністерство Юстиції США оприлюднило у п'ятницю текст обвинувачень проти колишнього президента США Дональда Трампа. 37 пунктів обвинувачень стосуються, зокрема, несанкціонованого зберігання секретних документів, надання неправдивих свідчень та змови з метою перешкодити правосуддю після того, як Дональд Трамп залишив Білий дім у 2021 році.
31 із 37 пунктів стосуються порушення Закону про шпигунство через зберігання документів щодо національної оборони.
Джек Сміт, спеціальний прокурор, який розслідує ймовірне неправильне поводження Дональда Трампа з секретними документами, заявив у п'ятницю, 9 червня, що порушення законів про захист інформації щодо національної оборони “ставить країну під загрозу”.
Йдеться саме про федеральні звинувачення колишньому президенту США Дональду Трампу, де 31 пункт щодо потенційно неправомірного поводження з секретними документами стосується Закону про шпигунство – інформує видання Forbes.
Цей закон забороняє навмисне збереження інформації про національну оборону.
Щодо інших звинувачень проти Трампа, то вони пов'язані з перешкоджанням правосуддю та наданням неправдивих заяв.
“Сьогодні було розкрито суть обвинувального акту, який звинувачує Дональда Трампа у тяжких порушеннях наших законів про національну безпеку, а також в участі у змові з метою перешкоджання правосуддю”, - заявив прокурор Сміт.
Обвинувачення будуть пред’явлені Трампу у вівторок
Обвинувачення будуть пред’явлені Дональду Трампу пізніше у вівторок, коли він постане перед судом у Маямі. Вони пов’язані із секретними документами, що були привезені до флоридського помешкання Трампа в Мар-а-Лаго після його президентського терміну.
“У нас в країні єдиний набір законів, і вони стосуються всіх”, — наголосив прокурор Сміт на прес-конференції.
Він також додав, що обвинувачені у цій справі мають вважатися невинними, доки їхня провина не буде доведена у суді. Та пообіцяв, що домагатиметься швидкого судового розгляду справи відповідно до суспільного інтересу і прав обвинувачених.
Як повідомляв Голос Америки, Федеральне журі присяжних південного американського штату Флорида ухвалило безпрецедентне рішення про висунення звинувачення проти колишнього президента США Дональда Трампа.
За інкримінований злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.
Форум