Спеціальні потреби

"Бостонська сила". Як люди міста пережили теракт


"Бостонська сила". Як люди місто пережили теракт
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

"Бостонська сила". Як люди міста пережили теракт

Цього року у пробігу взяло участь 36 тисяч марафонців.

У 36 тисяч учасників Бостонського марафону цьогорічний пробіг викликав почуття суму. Минулого року подія була трагічно перервана терактами. Багато людей прийшли не лише по вболівати за марафонців, але і щоб віддати шану чотирьом загиблим внаслідок подвійних вибухів, що сталися біля фінішної смуги. Життя багатьох бігунів змінилось, але чимало з них повернулись цього року.

На перший погляд все виглядає як звичайнісінький марафон. Але минулорічні трагічні події - подвійні вибухи на фінішній смузі - змінили бостонський пробіг назавжди. Пам'ять жертв теракту вшанували хвилиною мовчання. Після чого пролунав національний гімн, у небі пролетіли військові гелікоптери швидкої допомоги, які минулого року надавали постраждалим медичну допомогу.

У той день, Кольєр Клеґ стояла тут, вболівала за свою колегу. Вона почула перший вибух, почала бігти, а відтак прямо біля неї розірвалась друга бомба.
Нас кинуло на землю, я на мить втратила свідомість. Нарешті піднеслась та почала відходити, у вухах дзвеніло.
Учасниця марафорну Кольєр Клеґ

Сьогодні вона страждає на панічні атаки, вона боїться натовпу та гучних звуків. Після вибухів марафон було зупинено. Подруга Клегг, Келзі Перкінс пробігла сорок кілометрів з гарним результатом, до фінішу їй залишалось менше двох кілометрів.

«Моя подруга зайшла на дистанцію і лише сказала: «Зупинись на хвильку, все нормально, але щось погане сталося», - розповідає дівчина.

Камери спостереження підхопили, як брати Царнаєви залишили дві валізи: одну біля Клеґ, іншу - поряд з фінішною лінією. Через кілька секунд пролунали вибухи, в результаті яких троє людей загинуло, понад двісті отримали поранення. Тамерлан загинув під час перестрілки з правоохоронцями. Джохару загрожує смертна кара, його слухання призначені на листопад.
Ми довели, що стали сильнішими, місто загартувалось

Протягом року, бостонці приходили до тями та присягнулись обов’язково повернутись на трасу у 2014-му. Вони повернулись, а цей марафон увійшов в історію.

Меб Кефлезігі став першим за тридцять останніх років американцем, який переміг у Бостонському марафоні. Кенійка Ріта Джемпту перемогла серед жінок, встановивши рекорд.

А Перкінс та Клеґ хотіли встановити свій власний рекорд – разом дістатися фінішу. Вони пробігли пліч-о-пліч, без зупинок.

Як і решта бігунів, ці дві жінки перетнули не лише фінішну лінію, а й побороли трагічні спогади у собі, тепер згадуватимуть про успіх. Обидві сьогодні можуть похвалитись медалями за завершення марафону.

Бостонський марафон проводиться з 1897 року.

Дивіться також :Пайфер назвав майбутні вибори "критичними" для України
Пайфер назвав майбутні вибори "критичними" для України
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00
  • 16x9 Image

    Наталія Леонова

    Ведуча, репортер і редактор української служби "Голосу Америки". Перед тим, як приєднатися до команди "Голосу Америки" у 2003 році, працювала юристом в одній із київських юридичних фірм. Також координувала діяльність шведської гуманітарної організації, яка займається реабілітацією хворих українських дітей. Здобула магістерський диплом з міжнародного публічного права Київського інституту міжнародних відносин. Захоплюється йогою.  

XS
SM
MD
LG