Спеціальні потреби

Прем'єр-міністр Молдови : Євроінтеграція - найефективніший інструмент модернізації


Молдова зробила висновки з українсько-російського протистояння - прем'єр
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Молдова зробила висновки з українсько-російського протистояння - прем'єр

Російська агресія підштовхує Грузію, Україну та Молдову до європейських обіймів. У Москві незадоволені амбіціями своїх «братів менших», утім і Київ, і Тбілісі, і Кишинів впевнені, що євроінтеграція захистить їх від зовнішнього агресора. Прем`єр-міністр Молдови вивчив уроки з українсько-російського конфлікту і поділився ними із журналістами.

Маленька Молдова із її населенням у понад три з половиною мільйона людей, при сучасних викликах з боку Росії бачить своє майбутнє у Європі. Прем`єр-міністр Молдови Юріє Лянке вважає європейську інтеграцію найефективнішим інструментом для модернізації країни.

«Є кілька пояснень: перше і найбільш важливе – євроінтеграція вже показала свою ефективність у випадку Балтійських країн і Центральної Європи. Це найефективніший інструмент модернізувати країну, її інституції, зробити їх підконтрольними людям, досягнути справжньої незалежності судової гілки влади від законодавчої та виконавчої гілок», - розповідає Юрій Лянке.

Лянке зауважує, що на відміну від українського уряду, Молдова з 2009-го року не змінювала свого рішення щодо євроінтеграційних намірів.

«Один урок з України, принаймні той, який я вивчив, полягає у тому, що коли демонструєш невпевненість, певне збентеження щодо цілей, яких хочеш досягнути... І я добре пам`ятаю минулого листопада, коли були очікування, що українська влада підпише Угоду про асоціацію у Вільнюсі на саміті Східного партнерства, і що трапилось після того, коли за одну ніч вони змінили свою позицію, і це призвело до повстання народу, що потім стало Майданом».

Проблемою на шляху Молдови до Європи може стати заморожений конфлікт у Придністров`ї. У 1990 році проросійські сепаратисти від`єднались від Молдови нібито через побоювання союзу з Румунією.

Експерт Jamestown Foundation Володимир Сокор впевнений, що ситуація в Україні продемонструвала слабкість НАТО та Європи та їхню нездатність протистояти російській агресії.

«Білорусь, Україна, Молдова, Грузія, Вірменія, Азербайджан – це частина східної Європи. В цьому регіоні через бездіяльність НАТО утворився вакуум безпеки. Без стратегічного бачення, без великих інвестицій, з катастрофічними наслідками», - вважає американський аналітик Володимир Сокор.

За його словами, російська пропаганда зараз активно працює не лише щодо України:

«Молдова виглядає зараз так, щоб вона у безпеці. Але Росія використовує інші інструменти впливу. Російська пропаганда намагається використати місцевих сепаратистів».

Вплинути на мешанців Молдови ззовні сьогодні не важко, більшість її населення мріє про інше, краще життя. Середня зарплата в Молдові – 300 доларів на місяць. У пошуках кращних заробітків 15% населення виїжджає закордон на заробітки. Половина – до Європи, інша частина – у Росію.

За результати соціологічних досліджень, до Митного Союзу з Росією прагне близько 45% жителів Молдови. Утім, після того, як Євпросоюз підпише у п`ятницю Угоду про Асоціацію з Молдовою, Україною та Грузією, вони можуть змінити свою думку. Якщо це трапиться, до 2019 року, як планує прем’єр Юрій Лянке, Європейський Союз може поповнитися маленькою країною з назвою Молдова.

Дивіться також: "Діти-нелегали - гуманітарна криза у США"

У США хлинули діти-нелегали, вони перетинають кордон без батьків
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG