Спеціальні потреби

Мешканці США та ЄС проти надання Україні зброї - дослідження


Нуланд представила дослідження: У ЄС та США підтримують Україну
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Нуланд представила результати дослідження: підтримка США зростає

44% американців прихильно ставляться до України, третина – не підтримують її. Дослідження на цю тему провів у червні цього року німецький фонд Маршала у США. Подібні результати продемонструвало опитування жителів Євросоюзу. При цьому соціологи уточнюють, що найбільшу підтримку Україна має серед поляків (56%), французів, німців та британців. Найменш прихильні до України мешканці Туреччини (57%), а також Італії, Голландії та Греції.

57% американців і ще більше європейців (58%) вважають за необхідне надати Україні економічну та політичну підтримку, навіть якщо через це грозить погіршенням відносин з Росією. Більше того, дві третини респодентів у США підтримують надання Україні членства у НАТО. В уряді США заявляють, що ці цифри демонструють підтримку населенням американського курсу щодо України.

Вікторія Нуланд, помічник Держсекретаря США заявила: «Підтримка лідерства США та Євросоюзу у світі зросла. І я думаю, це відображає нашу добру роботу, Євросоюзу та США, особливо щодо України та протистояння російській агресії».

Між тим, дослідження Фонду Маршалла демонструє негативні настрої у США та Європі в питанні відправлення зброї до України. 71% європейців та 52% американців – проти цієї ідеї. Єдина країна в опитуванні, що підтримала ідею постачання України зброєю, була сусідня Польща. Натомість майже дві третини американських та європейських респондентів витупають за більш жорсткі санкції проти Росії через агресію в Україні.

Нинішнє перемир’я на сході України повинно бути підтверджене діями, інакше санкції проти Росії не забаряться, - запевняє Вікторія Нуланд.

«Ми продовжуємо працювати з ЄС і нашими партнерами, щоб відповісти на дії, які вчиняє Росія в Україні, а також, щоб переконатися, що 12-кроковий план повністю виконується. Я думаю, ми всі раді бачити зупинення вогню, що припинлися вбивства. Але це припинення вогню має бути повністю виконане: іноземні війська мають бути виведені, увесь іноземне обладнання має бути вивезене, кордон має бути захищений, мають провестися обіцяні децентралізація і амністія», - розповідає пані Нуланд.

Напередодні Президент Росії Володимир Путін заявив, що країні Заходу нагнітають ситуацію в Україні, щоб «реанімувати Альянс НАТО». Помічниця Державного секретаря США Вікторія Нуланд категорично заперечила подібні закиди. Як демонструє опитування, ні у США, ні в Європі мешканці не підтримують втручання НАТО у конфлікти поза межами Альянсу – а значить і в Україні.

Вікторія Нулад рекомендує Путіну подивитися, звідки пахне небезпекою сьогодні: «Я наполегливо стверджую, що дії та рішення НАТО спричинені небезпекою, яку відчувають окремі члени Альянсу через підтримку Росією сеператистів в Україні і пряме вторгнення Росії в Україну. Ми всі б хотіли повернутись назад до статусу-кво, якби Росія зробила це першою».

Коли фахівці фонду Маршала запитали росіян, як їхній уряд має співпрацювати з НАТО, майже половина респондентів висловились за співпрацю з Альянсом, хоча дві третини росіян визнали свою неприхильність до України.

Німецький Фонд Маршалла проводив дослідження про трансатлантичні тенденції впродовж червня цього року. Статистична похибка – 3%.

Дивіться також: НАТО дає "зелене світло" Путіну - екс-посол США

НАТО дало Путіну "зелене світло" по Україні - екс-посол США
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00

  • 16x9 Image

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на «Радіо Свобода» ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проекту «Україна – Куба». Своїм найбільшим хобі вважає 3-річну доньку Марійку та подорожі з родиною. Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

Показати коментарі (8)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG