Спеціальні потреби

Допомагати Україні зброєю зараз не потрібно – експерт


Солдат з батальйону "Азов" тримає зброю на блок-пості в Маріуполі

Зовнішня допомога зброєю Україні зараз не потрібна – таку думку висловив Майкл Кофман, експерт з питань безпеки й оборони, Росії та Євразії Інституту Кеннана у Вашингтоні. Натомість він рекомендує ефективно оволодіти тим, що вже мають українці.

«Україні треба, щоб обслуговувалося спорядження, яке вона вже має, навчалися фахівці. Необхідно вміти підтримувати армію у бойових діях. В України ще є великі арсенали, які можна взяти на озброєння. Нові літаки й танки зараз не потрібні. Багато техніки було втрачено через те, що солдати не були навчені, і вона не обслуговувалася. Через несправності і брак забезпечення багато техніки залишилося на полі бою».

Українську армію треба зміцнювати, скорочуючи її чисельність, але підвищуючи боєздатність, вважає Майкл Кофман.

Один з учасників обговорення – професор сучасної історії Українського католицького університету Олександр Зайцев, теж радить підвищувати обороноздатність країни і не бачить військового вирішення конфлікту з Росією.

«Можливо, це не був би дуже розумний крок для України – кинути усі сили на війну з Росією. При нинішньому співвідношенні сил українська армія, швидше за все, зазнала б поразки, але з цього випливає висновок, що в України немає іншого виходу, як зміцнювати обороноздатність і витрачати значу частину бюджету, який за інших обставин міг би бути використаний на соціальні потреби, на розвиток економіки, все ж таки віддавати на розвиток обороноздатності. Інший висновок – інтеграція в систему колективної безпеки, і ця система не може бути іншою як НАТО, а також політичне і військове співробітництво зі США», – вважає фахівець.

На думку американського експерта, антиукраїнським силам на сході не бракує мотивації.

«Для декого з них йдеться про справжній російський націоналізм. Можливо, для російських добровольців зі справжньою ідеологією. Але є чимало інших, які щиро вважають, що воюють з фашистами або із силами Заходу. Ментальність багатьох цих людей антизахідна. Там є також учасники попередніх конфліктів, таких, як у Сербії, у Придністров’ї. Це одиниці, але є і такі», – каже Кофман.

Він передбачає, що наразі Росія виконала свою військову програму мінімум, створивши на Донбасі зону конфлікту. Український професор наголошує, що президент Путін робить усе можливе, щоб росіяни підтримували його політику щодо України.

«Режими такого типу спираються не просто на пряме насильство, а вміють засобами масової пропаганди мобілізувати маси на свою підтримку, і це, можливо, найбільша проблема у стосунках з Росією, з якою доведеться мати справу Україні найближчим часом», – каже Зайцев.

Показати коментарі (4)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG