Спеціальні потреби

Випускники американських вишів готові допомогти Україні з реформами


Чи використає держава потенціал українців, які отримали дипломи у США?
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Чи використає Україна потенціал українців, які отримали дипломи у США?

Українські науковці -- випускники американських академічних програм обмінів пропонують українському урядові допомогу у здійсненні реформ. Досі потенціал цих фахівців використовувався не на повну силу.

Найкращі і найрозумніші. Таку репутацію мають випускники програми наукових обмінів імені Фулбрайта, спонсорованої урядом США. Ці українці провели два роки на навчанні в американських університетах. І тепер, повернувшись в Україну, готові долучитись до реформ на батьківщині.

"Сполучені Штати одразу розширюють горизонт. Змушують повірити в свої сили і в те, що ти можеш щось зробити. Більшою патріоткою України я стала в Сполучених Штатах. Я вивчала державне управління. І вивчаючи цю спецальність, мені захотілося щось зробити для України", - каже Софія Мельник, випускниця програми Фулбрайта 2009-2011 рр.

"Фулбрайт дуже допоміг, це найкращий період у моєму житті. Надіюся, що надалі і Держдепартамент, і програма імені Фулбрайта буде більше уваги приділяти випускниками. Тому що це - критична маса тих людей, які готові бути драйверами змін в українському суспільстві", - говорить Віталій Жугай, випускник програми Фулбрайта 2007-2008 рр

За понад 20 років, відколи програма Фулбрайта діє в Україні, понад 900 українців отримали академічну освіту в університетах США. Сьогодні фулбрайтівська громада достатньо впливова, щоб зрушити з місця будь-які структурні реформи. Проте потенціал фулбрайтівців, принаймні у державному секторі, досі використовується не сповна.

В Україні каральна вища освіта - Олена Джеджора
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:30 0:00
Direct link

"Ми хочемо, щоб бізнес-оточення в Україні, а також міністерства -- тут на зустрічі є представник Міністерство молоді і спорту, Міністерства освіти -- щоб вони знали, хто є їхнє майбутнє, хто буде помагати з реформами, хто буде працювати як в уряді, так і в бізнесі, у громадському секторі", - - каже Марта Коломієць, директор програми імені Фулбрайта в Україні.

"Програма Фулбрайта, які і всі інші програми обмінів, такі як "Маскі", "Флекс" - це чудові приклади того, як США налаштовані на співпрацю з Україною, щоб допомогти розвинути людьский капітал та побудувати тут сучасну демократію європейського зразка. Я тішуся, коли зустрічаюсь із випускниками цих програм обміну. Багато з них знаходяться на передньому краю реформ у вашій країні" - переконаний Джеффрі Пайєтт, посол США в Україні.

Дивіться також : Американські виші чекають на студентів з України

Американські виші чекають на студентів з України
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

XS
SM
MD
LG