Спеціальні потреби

Актуально

Мільярд на боротьбу з еболою виділяє ЄС

Дейвид Кемерон

Керівники Європейського Союзу погодилися у п’ятницю виділити один мільярд євро на боротьбу з еболою у західній Африці, досягнувши принципової згоди щодо зміни клімату та розійшовшись у думках з фінансових питань. Надання цих коштів стало перемогою прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона, який закликав ЄС до посилення зусиль, спрямованих на боротьбу зі смертельною хворобою.

«Ебола – це одна з найбільших загроз здоров’ю громадян, які виникали за останнє десятиліття, – сказав він журналістам. – І я цілком впевнений, що Британія, разом з іншими країнами, буде лідером у вирішенні цієї проблеми. Ми цим займаємося, тому що в Західній Африці відбувається масова криза, і ми повинні відчувати певний моральний обов’язок допомогти. Але ми також займаємося цим тому, що це прямо загрожує нашим національним інтересам і нашим людям у Сполученому Королівстві. І саме тому ми взяли на себе таку провідну роль».

Лідери ЄС також призначили координатора для боротьби з еболою на фоні зростання занепокоєння через появу перших випадків еболи в Малі та Нью-Йорку.

Зміна клімату

Одним з основних досягнень дводенної зустрічі стала угода щодо зміни клімату. Президент ЄС Герман ван Ромпей привітав цю домовленість, якої лідери досягли після кількох годин переговорів.

«Це було нелегко – аж ніяк – але нам вдалося досягти непоганої домовленості, – сказав він. – Згідно з нею, Європа ставить перед собою амбітний, але економічно вигідний план у питаннях клімату та енергетики. Клімат – це один з найбільших викликів для людства. Зрештою це питання виживання. Це приклад довготермінової політики», – сказав ван Ромпей.

Згідно з пактом, лідери ЄС зобов’язалися до 2030 року зменшити викиди парникових газів до 40% від рівня 1990-х років. Вони також погодилися зменшити енергоспоживання на 27% і збільшити частку відновлюваних джерел енергії в загальній структурі енергетики.

Однак екологічні організації висловили своє розчарування угодою, насамперед тому, що цілі щодо підвищення енергоефективності та використання відновлюваної енергетики не мають юридичної сили.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG