Спеціальні потреби

Мільярд на боротьбу з еболою виділяє ЄС


Дейвид Кемерон

Керівники Європейського Союзу погодилися у п’ятницю виділити один мільярд євро на боротьбу з еболою у західній Африці, досягнувши принципової згоди щодо зміни клімату та розійшовшись у думках з фінансових питань. Надання цих коштів стало перемогою прем’єр-міністра Великої Британії Девіда Кемерона, який закликав ЄС до посилення зусиль, спрямованих на боротьбу зі смертельною хворобою.

«Ебола – це одна з найбільших загроз здоров’ю громадян, які виникали за останнє десятиліття, – сказав він журналістам. – І я цілком впевнений, що Британія, разом з іншими країнами, буде лідером у вирішенні цієї проблеми. Ми цим займаємося, тому що в Західній Африці відбувається масова криза, і ми повинні відчувати певний моральний обов’язок допомогти. Але ми також займаємося цим тому, що це прямо загрожує нашим національним інтересам і нашим людям у Сполученому Королівстві. І саме тому ми взяли на себе таку провідну роль».

Лідери ЄС також призначили координатора для боротьби з еболою на фоні зростання занепокоєння через появу перших випадків еболи в Малі та Нью-Йорку.

Зміна клімату

Одним з основних досягнень дводенної зустрічі стала угода щодо зміни клімату. Президент ЄС Герман ван Ромпей привітав цю домовленість, якої лідери досягли після кількох годин переговорів.

«Це було нелегко – аж ніяк – але нам вдалося досягти непоганої домовленості, – сказав він. – Згідно з нею, Європа ставить перед собою амбітний, але економічно вигідний план у питаннях клімату та енергетики. Клімат – це один з найбільших викликів для людства. Зрештою це питання виживання. Це приклад довготермінової політики», – сказав ван Ромпей.

Згідно з пактом, лідери ЄС зобов’язалися до 2030 року зменшити викиди парникових газів до 40% від рівня 1990-х років. Вони також погодилися зменшити енергоспоживання на 27% і збільшити частку відновлюваних джерел енергії в загальній структурі енергетики.

Однак екологічні організації висловили своє розчарування угодою, насамперед тому, що цілі щодо підвищення енергоефективності та використання відновлюваної енергетики не мають юридичної сили.

Відео - найголовніше

Церква в пам'ять жертв Голодомору.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:27 0:00
XS
SM
MD
LG