Спеціальні потреби

Відреагувати на агресію Росії закликала в ООН представниця США


Саманта Пауер

«Росія говорить про мир, але готується до війни», - сказала постійний представник США в ООН Саманта Пауер.

Постійний представник США в ООН Саманта Пауер на екстреному засіданні Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні заявила, що Сполучені Штати мають підтвердження, що російські системи протиповітряної оборони були задіяні в Україні не сепаратистами.

«У нас є інформація, що російська система протиракетної оборони використовувалась поруч з одним із сепаратистських конвоїв у Донецьку. На сьогодні Росія не передала цей тип системи ПРО сепаратистам. Через це ми припускаємо, що це російське озброєння мало на меті охороняти «гуманітарний конвой», - зазначила Саманта Пауер.

«Росія говорить про мир, але готується до війни», - сказала пані Пауер.

У своєму виступі на засіданні Ради Безпеки ООН вона звинувалила Москву в ігноруванні власних зобов’язань, а представника Росії в ООН Чуркіна – у дачі неправдивих пояснень Раді Безпеки.

«У Мінську всі сторони погодились на негайне припинення вогню. Утім замість дотримання перемир’я сепаратисти скористалися цією паузою у війні, щоб розширити свою територію поза межі мінських угод, тоді як Україна зберігала режим припиненя вогню в межах домовленостей», - сказала Пауер. Вона також наголосила, що атаки сепаратистів останнім часом почастішали, особливо у напрямку Маріуполя.

Що ми, міжнародна спільнота, прагнутиме зробити, щоб запобігти ще одному замороженому конфлікту у Європі?

«Росія не зробила нічого, щоб відновити український контроль за міжнародно визнаним кордоном. Росія відмовилась натиснути на сепаратистів, щоб дозволили ОБСЄ отримати доступ до кордону. Своїми гелікоптерами та безпілотниками Росія продовжує порушувати український повітряний простір. Росія також продовжує надсилати в Україну так звані «гуманітарні конвої» - конвої, які не можуть перевірити ні українські митники, ні міжнародні спостерігачі», - поінформувавала Саманта Пауер Раду Безпеки ООН.

Вона також наголосила на переслідуванні кримських татар на території окупованого Криму.

Саманта Пауер закликала світ відреагувати на агресивні дії Росії в Україні:

«Питання не в тому, що Росія спробує зробити у Східній Україні. Питання – що ми, міжнародна спільнота, прагнутиме зробити, щоб запобігти ще одному замороженому конфлікту у Європі, створеному Росією».

Дивіться також : Про російські війська в Україні говорили в ООН, Держдепі, НАТО

Про російські війська в Україні говорили в ООН, Держдепі, НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

XS
SM
MD
LG