Спеціальні потреби

Байден: Пане Путін, виконуйте те, на що погодилися


Президент Петро Порошенко вітає віце-президента США Джозефа Байдена. Київ. 21 листопада.

Сполучені Штати ніколи не визнають російську окупацію і анексію Криму. Про це 21 листопада в адміністрації президента України заявив віце-президент США Джозеф Байден.

«Сполучені Штати Америки ніколи не визнають російську окупацію і анексію Криму. І ми будемо наполягати на тому, щоб наші міжнародні партнери не визнавали анексію. Зараз шлях для Росії та її прихильників - виконання низки зобов'язань: робіть те, на що ви погодилися, пане Путін», - зазначив віце-президент США під час спільної прес-конференції з президентом України Петром Порошенком.

Джозеф Байден зазначив, що Росія «зобов'язана» дотримуватися домовленостей і «забрати своїх військових, звільнити територію, звільнити заручників» на Донбасі.

«Проте ми бачимо зворотні і провокаційні дії, ще більшу неповагу Росії. Якщо так буде і далі продовжуватися, Росія буде ще більше ізольованою», - підкреслив американський віце-президент.

Байден закликав українців не зупинятися на шляху реформ, продовжувати працювати і розуміти, що «побудова демократії - складна річ».

«Побудова реформ, розвиток демократії вимагає терпіння, великої роботи і цілеспрямованості. Це все, що необхідно, - сказав Джозеф Байден, звертаючись до президента Петра Порошенка. - Доти, поки Ви вірите в ваші можливості, виконуючи свої зобов'язання в побудові демократичного і процвітаючого українського суспільства, доти Ви не будете самотніми: Сполучені Штати будуть вашим партнером і другом».

Побудова реформ, розвиток демократії вимагає терпіння, великої роботи і цілеспрямованості.
Джозеф Байден

Байден наголосив на важливості міждержавних відносин з Україною, якій необхідно «не за тижні, а за дні» сформувати уряд, після парафування та підписання Коаліційної угоди, яка відкриває шлях до формування нового уряду.

В свою чергу, президент Петро Порошенко назвав віце-президента США Джозефа Байдена «добрим другом» України.

Порошенко розповів журналістам про те, що обговорив з американським гостем кілька важливих стратегічних напрямків розвитку країни на найближчий час.

«Ми дуже вдячні США за продовження співробітництва в оборонній сфері. Це допомагає нам реалізувати позиції щодо захисту України. Під час зустрічі ми обговорили питання в галузі енергетики, кризової координації в разі, якщо ситуація в галузі поставок газу буде під питанням», - підкреслив Петро Порошенко.

Петро Порошенко зазначив, що обговорив з Джозефом Байденом прийнятний формат і шлях деескалації ситуації на сході України.

На думку Петра Порошенка, «сторони дійшли повної згоди», що «прийнятним і базовим форматом являються мінські переговори»:

«Ми прийшли до повної згоди, що прийнятним форматом мирного процесу є формат мінських переговорів. Для виконання необхідно: термінове призупинення вогню, створення буферної зони, перекриття кордонів і виведення іноземних підрозділів військової та броньованої техніки», - сказав Петро Порошенко.

Лідер України зазначив, що після виконання цих умов, офіційний Київ зможе почати «політичний процес переговорів» щодо встановлення «українського законодавства на території Донецької та Луганської областей».

XS
SM
MD
LG