Спеціальні потреби

Байден: Пане Путін, виконуйте те, на що погодилися


Президент Петро Порошенко вітає віце-президента США Джозефа Байдена. Київ. 21 листопада.

Сполучені Штати ніколи не визнають російську окупацію і анексію Криму. Про це 21 листопада в адміністрації президента України заявив віце-президент США Джозеф Байден.

«Сполучені Штати Америки ніколи не визнають російську окупацію і анексію Криму. І ми будемо наполягати на тому, щоб наші міжнародні партнери не визнавали анексію. Зараз шлях для Росії та її прихильників - виконання низки зобов'язань: робіть те, на що ви погодилися, пане Путін», - зазначив віце-президент США під час спільної прес-конференції з президентом України Петром Порошенком.

Джозеф Байден зазначив, що Росія «зобов'язана» дотримуватися домовленостей і «забрати своїх військових, звільнити територію, звільнити заручників» на Донбасі.

«Проте ми бачимо зворотні і провокаційні дії, ще більшу неповагу Росії. Якщо так буде і далі продовжуватися, Росія буде ще більше ізольованою», - підкреслив американський віце-президент.

Байден закликав українців не зупинятися на шляху реформ, продовжувати працювати і розуміти, що «побудова демократії - складна річ».

«Побудова реформ, розвиток демократії вимагає терпіння, великої роботи і цілеспрямованості. Це все, що необхідно, - сказав Джозеф Байден, звертаючись до президента Петра Порошенка. - Доти, поки Ви вірите в ваші можливості, виконуючи свої зобов'язання в побудові демократичного і процвітаючого українського суспільства, доти Ви не будете самотніми: Сполучені Штати будуть вашим партнером і другом».

Побудова реформ, розвиток демократії вимагає терпіння, великої роботи і цілеспрямованості.
Джозеф Байден

Байден наголосив на важливості міждержавних відносин з Україною, якій необхідно «не за тижні, а за дні» сформувати уряд, після парафування та підписання Коаліційної угоди, яка відкриває шлях до формування нового уряду.

В свою чергу, президент Петро Порошенко назвав віце-президента США Джозефа Байдена «добрим другом» України.

Порошенко розповів журналістам про те, що обговорив з американським гостем кілька важливих стратегічних напрямків розвитку країни на найближчий час.

«Ми дуже вдячні США за продовження співробітництва в оборонній сфері. Це допомагає нам реалізувати позиції щодо захисту України. Під час зустрічі ми обговорили питання в галузі енергетики, кризової координації в разі, якщо ситуація в галузі поставок газу буде під питанням», - підкреслив Петро Порошенко.

Петро Порошенко зазначив, що обговорив з Джозефом Байденом прийнятний формат і шлях деескалації ситуації на сході України.

На думку Петра Порошенка, «сторони дійшли повної згоди», що «прийнятним і базовим форматом являються мінські переговори»:

«Ми прийшли до повної згоди, що прийнятним форматом мирного процесу є формат мінських переговорів. Для виконання необхідно: термінове призупинення вогню, створення буферної зони, перекриття кордонів і виведення іноземних підрозділів військової та броньованої техніки», - сказав Петро Порошенко.

Лідер України зазначив, що після виконання цих умов, офіційний Київ зможе почати «політичний процес переговорів» щодо встановлення «українського законодавства на території Донецької та Луганської областей».

Відео - найголовніше

Face to Face. Врятовані обличчя захисників. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:50 0:00
XS
SM
MD
LG