Спеціальні потреби

Обама розширив повноваження військових США в Афганістані - «Нью-Йорк таймс»


Барак Обама

Одна з провідних газет США The New York Times пише, що Барак Обама підписав указ про продовження терміну перебування американських військовослужбовців в Афганістані ще на рік.

В опублікованій увечері в п'ятницю статті нью-йоркського видання стверджується, що наказ «забезпечить повноваженнями» американські війська і «дозволить їм безпосередньо брати участь в боях, щонайменше, ще один рік в цій спустошеній війною країні».

Обама раніше цього року заявляв, що американські військові в 2015 році не братимуть участі в бойових діях в Афганістані. За словами американського президента, 9 800 військових США, які залишилися в Афганістані, повинні були лише тренувати афганських військових і займатися розвідувальною діяльністю в пошуках бойовиків аль-Кайди.

Однак, як стверджує The New York Times, «останніми тижнями», після зустрічей зі своїми радниками з національної безпеки в Білому домі, президент США прийняв рішення про розширення повноважень американських військових.

Видання також пише, що указ президента Обами санкціонує авіаудари «за певних обставин» для підтримки операцій афганських військових. Указ також дозволить американським військовим «інколи супроводжувати» афганських колег в операціях проти Талібану.

XS
SM
MD
LG