Спеціальні потреби

Завершився візит віце-президента Джозефа Байдена до Марокко, України та Туреччини


Агресія Росії проти України виявила одразу декілька нових загроз – Джозеф Байден на енергетичному саміті в Туреччині

Віце-президент США Джозеф Байден завершив у неділю свій дипломатичний вояж трьома країнами: Марокко, Україною та Туреччиною. У Туреччині, американський високопосадовець продовжив багато говорити про Україну, про загрозу, яку несе для світу агресія Путіна та шляхи, якими цю загрозу можна нейтралізувати. Виступи та зустрічі Джо Байдена також були спрямовані на пошук компромісів та порозуміння між людьми, незалежно від політичних переконань чи віросповідання.

Перед відльотом у США, Байден зустрівся з лідером православних християн, Патріархом Константинопольської церкви - Варфоломієм. Після цього – віце-президент відвідав Мечеть Сулеймана – найбільшу мусульманську святиню у Стамбулі.

А у суботу Джо Байден взяв участь у економічному та енергетичному саміті, організованому Атлантичною Радою. Віце-президент США заявив, що агресія Росії проти України виявила одразу декілька нових загроз, які стоять на шляху до цілісної, вільної та мирної Європи. Окрім грубої військової сили, Кремль взяв на озброєння корупцію та олігархічну клептократію, які використовує для тиску на міжнародній арені. Також Москва використовує енергетику як зброю. Він закликав Європу зруйнувати російську енергетичну монополію:

«Це єдине джерело енергії було тривалий час проблемою для Європи. Але зараз, зараз час діяти. Те що відбувається в Україні, підкреслює терміновість. Росія буде залишатися важливим джерелом поставок енергії для Європи та світу. Але для досягнення енергетичної безпеки, Європа мусить диверсифікувати свої енергоресурси, шлях їх постачання та самих постачальників».

Байден пообіцяв, що США сприятимуть Європі і, зокрема, Україні встояти перед російською агресією.

У кулуарах саміту, кореспондент Голосу Америки Мирослава Ґонґадзе, запитала екс-президента Польщі Александра Кваснєвського чи достатньо США та Європа роблять для України.

«Я думаю, американці роблять все, що можливо. Ми, Захід, досягнули солідарності та об’єдналися – це було необхідно, аби зупинити Росію», - каже Александр Кваснєвський.

«Я знаю, що суверенна Україна мусить мати сучасну армію. Тому колись НАТО має продати якусь зброю українцям. Існування добре обладнаної та тренованої армії – обов’язкова умова існування української держави. Але більше ніж армія для України важливі інші речі. По-перше – порозуміння на верхівці влади. Я сподіваюся, президент Порошенко і прем‘єр Яценюк будуть співпрацювати разом і швидко створять професійний і працездатний уряд. Необхідно почати з реформ – в економіці, в державному секторі. І головне, Україна не має часу. Терпіння людей дуже обмежене. Якщо лідери зрозуміють, що часу обмежений, терпіння обмежене і саме зараз є простір для багатьох важливих рішень – вони отримають підтримку заходу і зможуть захистити і посилити суверенітет України.

Показати коментарі (1)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG