Спеціальні потреби

Перша допомога: курс НАТО для українського бійця


Як врятувати життя на полі бою - вчить діаспора
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Як врятувати життя на полі бою - вчить діаспора

Курс невідкладної домедичної допомоги запровадили цього року в Академії МВС України. Курсантів Академії навчають за стандартами НАТО. Тренінг проводять інструктори Світового конгресу українців. Діаспора фінансує програму, що має на меті забезпечити кожного вояка індивідуальною аптечкою та навчити прийомів тактичної медицини.

«Зона збройного конфлікту, вогневий контакт, є поранений» – cьогодні це рольова гра. Завтра набуті навички можуть врятувати чиєсь життя. Курсанти Академії МВС України вчаться надавати першу допомогу на полі бою. Тренуються, як накласти джгут, евакуювати, оцінити серйозність ран.

«Ця програма базована на натівських стандартах. Це є найбільш модерні навчання. Таке саме навчання, що проходять військові в Штатах або в НАТОвських країнах», – каже Уляна Супрун, директор гуманітарних ініціатив СКУ.

Разом із дипломом учасники тренінгу отримають індивідуальні аптечки за зразком НАТО.

«Ми вже навчили 10 650 військових в Україні й роздали 8 тисяч аптечок», – каже Супрун.

Програма української діаспори «Захист патріотів» стартувала цієї весни, з початком війни на Сході. Рятувати себе та побратимів на полі бою вже навчили Нацгвардію, Прикордонну службу, бійців добровольчих батальйонів. Тепер вчать молодь у військових інститутах та академіях.

Тренінги й аптечки оплачують із пожертв українських громад Заходу. Усі інструктори, координатори, директор програми – волонтери.

«Нам дуже сподобалось, але дуже мало. Ми би хотіли ще, тому що дуже цікаво. Ми для себе дуже багато нового дізнались», – каже Олена Ремез, курсантка третього курсу Академії МВС.

«Особисто мені найбільше сподобалося накладання джгута. Адже він нового зразка, досить зручно», – каже Ілля Мигун, курсант третього курсу Академії МВС.

За даними досліджень армії США, більшість поранених на полі бою гинуть у лічені хвилини після поранень. Головні причини смертності – втрата крові, пневмоторакс (проникнення у плевральну порожнину повітря внаслідок пошкодження легень або стінки грудної клітини), блокування дихальних шляхів. Уникнути цих смертей можна, якщо спливаючому кров’ю зупинити кровотечу, пораненому в груди закрити рану пластирем. Якщо кожному бійцеві дати аптечку і навчити користуватися, це врятує сотні життів. На опанування простого набору прийомів спрямований тренінг з наголосом на практику.

«Це безпосередньо натовський стандарт. Це практичні знання, – каже інструктор-парамедик Дмитро Логінов. – Тут нема ніякої теорії, ніяких табличок-методичок. В нас майже немає лекцій. Мінімальне вступне слово, а потім безпосередньо навички, навички, навички. Тому що під час стресової ситуації людина не може думати. Вона робить тільки те, що вона знає».

XS
SM
MD
LG