Спеціальні потреби

Посилення санкцій проти РФ може бути контрпродуктивним, - Обама


Барак Обама

Запровадження нових санкцій проти Росії може бути контрпродуктивним та стратегічно помилковим.

Про це заявив президент США Барак Обама під час зустрічі Експортної ради Білого дому.

«Що важливо в цьому процесі, так це наша здатність діяти синхронно з Європою», - заявив президент Обама з приводу шляхів вирішення кризи в Україні. «Дехто в Конгресі закликає нас до того, щоб піти далі Європи», - продовжував президент. «Проте, - підкреслив Обама, - ми вважаємо, що це було б контрпродуктивно».

За словами президента Обами, гра, яку веде Володимир Путін, складається «не так добре, як іноді вважає західна преса». У ній, констатував Обама, присутній «суттєвий елемент імпровізації, оскільки насправді події в Україні застали Росію зненацька». «Усередині країни, в політичному відношенні, це грає йому (Путіну - Г.А.) на руку, - визнав президент США, - але для економіки це буде мати дуже несприятливі наслідки, причому не тільки в найближчому майбутньому, але і в довгостроковій перспективі».

Барак Обама наголосив: «Путін досягне успіху, тільки якщо внесе розкол в трансатлантичні відносини. Якщо ми почнемо помічати, що Європа віддаляється від Сполучених Штатів, то це буде для нього стратегічною перемогою». «І я, - заявив президент, - маю намір цьому запобігти. Для того, необхідно враховувати вельми реальні економічні наслідки цих санкцій для Європи, які можна виміряти тим, як ми їх застосовуємо, і проявити терпіння, керуючись прийнятою стратегією».

«Я думаю, - сказав Барак Обама, - було б помилкою вважати, що ми можемо просто продовжувати посилювати санкції до тих пір, поки в кінцевому підсумку Путін не передумає. Врешті-решт Росія прийме стратегічне рішення тільки в тому випадку, якщо вона зрозуміє, що Європа з нами заодно, і це буде тривати ще довго, а терпіння у нас.

«І якщо вони побачать, що у цієї коаліції немає тріщин, тоді - з часом - вони усвідомлять, що збитки для їхньої економіки переважують будь-які стратегічні вигоди, які вони можуть отримати», - підкреслив президент Барак Обама.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG