Спеціальні потреби

Актуально

ЄС має підготуватися до «холодного миру» з Росією (огляд преси)

New York Times надрукувала матеріал про українського пастора-п’ятидесятника, який пішов воювати добровольцем у батальйоні «Дніпро-1», залишивши дружину та трьох дітей – і загинув.

«Я зрозумів, що як християнин я маю захищати землю, на якій я народився з волі Господа», – наводить слова священика Сергія Реути автор Ендрю Креймер. Він пояснив своє рішення тим, що минулої весни до його міста прийшли росіяни та побили його одновірців. Те, що ті люди – росіяни, він зрозумів з їхньої вимови та поведінки.

«Реута сказав, що він не мав нічого проти росіян чи російської мови. Він тут не в націоналістичному хрестовому поході, сказав він, через що він має суперечності з багатьма іншими членами добровольчих батальйонів, які походять з західних областей України. Реута розмовляв російською все життя».

Хто іще, крім нас? Хіба варто посилати молодих хлопців, які ще не взнали Господа?
Сергій Реута

За його словами, він воював з репресивною російською політикою, передусім з придушенням релігійної свободи.

«Хто іще, крім нас? Хіба варто посилати молодих хлопців, які ще не взнали Господа?», – запитав Реута.

22 листопада в селі Піски під час артилерійського обстрілу він сховався в покинутій хаті, в яку влучив снаряд, вбивши священика.

Найбільше випробування для Європейського Союзу полягає в допомозі Україні, Молдові та Грузії досягти стабільності та увійти до сфери ліберальної демократії та ринкової економіки. Про це пише Ульріх Спек у статті «ЄС має підготуватися до «холодного миру» з Росією» на веб-сайті Центру Карнеґі.

Першочергове завдання ЄС – зупинити російську агресію та допомогти досягти стабільності тим країнам, яким загрожує Росія.
Ульріх Спек

Понад два десятиліття Євросоюз намагався допомогти Росії перетворитися з автократії на демократію, з планової економіки на ринкову, сподіваючись, що поступово те інтегрується в структури ЄС. Однак цей підхід зазнав поразки, і Росія нині ще більш автократична та агресивна до своїх сусідів, аніж будь-коли після розпаду СРСР. Тому «ЄС і його члени мають виробити нову політику щодо східних сусідів, у якій центральне місце буде відведено Східній Європі, а не Росії», пише автор.

Першочергове завдання ЄС – зупинити російську агресію та допомогти досягти стабільності тим країнам, яким загрожує Росія. Проте інструментами ЄС буде не пряма воєнна участь, а економічні та особисті санкції. Європа та США «повинні чітко сигналізувати Кремлю, якою буде конкретна ціна, що її доведеться заплатити Росії за кожен крок до загострення протистояння. Через відсутність чіткої позиції Заходу Кремль може прорахуватися, що, своєю чергою, може змусити Захід реагувати набагато сильніше, аніж очікувалося», – пише Спек.

Друге довготермінове завдання, на думку автора, полягає в стабілізації сусідніх з ЄС країн, яким погрожує Росія. Адже їхня слабкість – наслідок не тільки внутрішніх причин, а й недостатньої допомоги Заходу. «Озираючись назад, зрозуміло, що найбільшою помилкою ЄС було визнання тези Москви про цей регіон як про сферу її впливу. Тепер же пріоритетом має стати посилення державності та допомога в розбудові демократій з належним урядуванням в регіоні», – пише автор.

Водночас, на думку автора, ЄС і Росія мають підтримувати конструктивні відносини в багатьох сферах, насамперед, енергетичній. Також ЄС має вітати російські інвестиції та економічний обмін з Росією, за умови, що вони повністю відповідають нормам ЄС і не використовуються Москвою як інструменти зовнішньої політики всупереч принципам ЄС.

«Хоча співробітництво між ЄС і Росією триватиме в багатьох сферах, плани щодо широкого, всеосяжного партнерства доведеться на якийсь час відкласти. Як довго триватиме ця пауза, залежатиме від подій всередині Росії. Очікують, що Путін перебуватиме при владі ще кілька (або дуже багато) років, і більшість експертів погоджуються, що він навряд чи змінить своє ставлення до Заходу», – пише Спек.

Всі новини дня

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео

Євген Клопотенко про визнання борщу культурною спадщиною ЮНЕСКО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:09:13 0:00

Український борщ визнали нематеріальною, культурною спадщиною ЮНЕСКО, яка потребує термінової охорони. Через російську війну проти України, ЮНЕСКО заявило, що нині ця культурна спадщина - під загрозою. Катерина Лісунова поспілкувалась про подію із відомим кухарем Євгеном Клопотенком.

США надають Україні боєприпаси, зенітно-ракетні системи NASAMS, радари на 820 мільйонів доларів

NASAMS кадр з відео Міністерства оборони США

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні на суму 820 мільйонів доларів. Новий пакет включає допомогу за спеціальними президентськими повноваженнями на суму до 50 мільйонів доларів США, а також 770 мільйонів доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (USAI). Про це в Пентагоні повідомив речник Міністерства оборони Тодд Бріссіл.

Це надання допомоги за спеціальними повноваженнями президента є чотирнадцятим за рахунком вилученням обладнання зі запасів Міністерства оборони України, яке адміністрація Байдена санкціонувала з серпня 2021 року. У цьому пакеті українська армія отримає додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

Згідно з заявою, в рамках програми USAI, «Міністерство оборони надасть Україні критично важливий потенціал для захисту від російської агресії». У цей пакет входить:

– дві норвезькі Національні вдосконалені зенітно-ракетні системи (NASAMS);

– до 150 000 снарядів 155 мм артилерії;

– чотири додаткові контрартилерійські радари.

Як пояснює Пентагон, на відміну від допомоги за президентськими повноваженнями, USAI є механізмом, згідно з яким Сполучені Штати закуповують озброєння у промисловості, а не постачають обладнання, яке вилучається зі запасів Міністерства оборони. Це оголошення, згідно з повідомленням, означає, що уряд починає процес укладання контрактів для надання додаткових можливостей Збройним Силам України.

Пентагон нагадує, що Сполучені Штати виділили близько 7,6 мільярдів доларів США на безпекову допомогу Україні з початку правління адміністрації Байдена, у тому числі приблизно 6,9 мільярдів доларів з початку неспровокованого вторгнення Росії 24 лютого. З 2014 року Сполучені Штати виділили понад 8,8 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні.

Міністерство оборони США говорить, що Україні постачається та зброя, яка їй в цей момент потрібна, в залежності від ситуації на полі бою.

У заяві Пентагона наголошується, що Сполучені Штати продовжують працювати зі своїми союзниками та партнерами і в цьому випадку особливо відзначають Норвегію, яка допомагає Сполученими Штатами надати «сучасні засоби протиповітряної оборони, які допоможуть Україні захиститися від жорстоких повітряних атак Росії».

Президент України Володимир Зеленський заявив у п’ятницю 1 липня, що Росія вже випустила проти України близько 3 тисяч ракет і російські ракетні удари підкреслюють важливість надання Україні оборонної підтримки країнами Заходу.

Внаслідок нічного обстрілу багатоквартирного будинку і бази відпочинку в Одесі у ніч проти 1 липня загинуло щонайменше 20 осіб. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», обстріл трьома ракетами Х-22 вели російські літаки стратегічної авіації Ту-22 з напрямку Чорного моря.

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео

Як війна в Україні впливає на підготовку до проміжних виборів в США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

Рекордна інфляція, реформа зброїних сил, війна в Україні — все це частина політичних дебатів напередодні проміжних виборів в США, які відбудуться вже менш, ніж через півроку. Однак кандидати від партій визначаються вже зараз - напередодні праймеріз пройшли у кількох штатах.

Історія американської біженки з України. Відео

Історія американської біженки з України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Вікі Нeйлінг кілька років працювала вчителькою англійської мови у селі Радовель, що у Житомирській області. Та коли почалась війна, вона разом із іншими вчителями змушена була тікати до Лос-Анджелеса, де раніше проживала. Подробиці - в сюжеті Христини Шевченко.

Міністр оборони США Остін: Майбутні покоління черпатимуть натхнення у стійкості та доблесті народу України

Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк А. Міллі, генерал армії США Крістофер Г. Каволі під час церемонії зміни Європейського командування США в Штутгарті, Німеччина. Фото армії США сержанта Патріка Оркатта

У п’ятницю, 1 липня, Міністр оборони США Ллойд Дж. Остін представив нового очільника Європейського командування сил США в Європі (Eucom) генерала Сухопутних сил Крістофера Каволі на церемонії в казармах Патч в Німеччині. Очільник Пентагону також заявив, що Каволі, який служив командувачем Сухопутних сил США в Європі та Африці, є правильним лідером у вірний час. Про це повідомляється на офіційному сайті Пентагону.

За словами Остіна, зміна командування відбувається у критичний момент в історії, коли «російське вторгнення в Україну зруйнувало мир, який Європейське командування США допомагало підтримувати протягом 70 років холодної війни, розпаду Радянського Союзу та епохи після 11 вересня».

"Умисна та безпідставна агресія Росії проти України становить найбільшу загрозу європейській безпеці з моменту закінчення Другої світової війни", - сказав Остін.

"Війна Путіна загрожує не тільки суверенітету України: це напад на трансатлантичний мир і безпеку. Це нагадування про те, що тирани вважають, що їхні імперські апетити важливіші за права їхніх мирних сусідів", - додав посадовець.

Очільник Пентагону наголосив на великій ролі командування у наданні безпекової допомоги Україні і координації зусиль США та НАТО. За даними Пентагону, Eucom включає понад 100 000 військовослужбовців США у регіоні, що охоплює більше 50 країн і територій і де мешкає мільярд людей.

Їхня присутність, сказав генерал Марк Міллі, голова Об’єднаного комітету начальників штабів США, який був теж присутній на церемонії у Німеччині, є запевненням у тому, що США працюватимуть із союзниками та партнерами, щоб захистити кожен дюйм території НАТО.

"Ці війська несуть вахту прямо зараз в один із найбільш вирішальних і найнебезпечніших періодів нашого життя, - сказав Міллі. - Вони підтримують Україну, оскільки Україна бореться за захист своєї держави та свого суверенітету".

Міністр оборони США сказав, що майбутні покоління будуть пам’ятати цей момент в історії та "черпатимуть натхнення у стійкості та доблесті народу України".

"Вони будуть радіти тому, як нації доброї волі згуртувалися проти агресії Путіна. Вони будуть пам’ятати наші кроки, щоб захистити кожного члена НАТО. Вони згадають, як ми відновлювали інституції та альянси, які поглиблюють нашу спільну безпеку. І вони черпатимуть силу з тієї самої пристрасної надії служити вільному людству та нашої боротьби за його безпеку".

Призначення Каволі відбулося після закінчення саміту НАТО в Мадриді, на якому члени Альянсу погодили поставки важкого озброєння та домовилось про довгостроковий пакет військової підтримки для України.

"Цілком зрозуміло, що союзники готові до довготривалої перспективи... тому що вони [українці] борються за свою незалежність. Але вони також борються за цінності, важливі для НАТО, фундаментальні для НАТО — суверенітет, територіальна цілісність кожної держави. І тому це має важливо для нашої безпеки", - заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у середу в Мадриді.

Дивіться також: Байден: «Ми будемо разом з Україною стільки, скільки потрібно». Відео

Байден: «Ми будемо разом з Україною стільки, скільки потрібно». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG